Як вибрати гаражні ворота?

сучасні гаражні секційні ворота встановлюються в гаражах і котеджах і служать для захисту приміщення від погодних умов і несанкціонованого проникнення. При виборі гаражних воріт слід звернути увагу на ряд важливих деталей без яких підібрати ворота, які необхідні саме вам буде складно. Важливими характеристиками при виборі гаражних воріт є:

 • Параметри отвору для воріт;
 • Тип гаражних воріт;
 • Вид монтажу воріт;
 • Тип управління воротами;
 • Додаткові аксесуари для воріт.

Важливо знати, що всі гаражні ворота діляться на два основних типи, які визначаються способом балансування воротного полотна;

Гаражні ворота з торсіонними пружинами - в такій конструкції компенсуючі пружини розташовані над воротним полотном (горизонтально).

Гаражні ворота з пружинами розтягування - така конструкція має на увазі пружини розтягування між вертикальними напрямними і воротним полотном або на горизонтальних напрямних.

Залежно від вищевказаних типів гаражних воріт змінюються і їх базові характеристики:

 • Ширина і висота воріт;
 • Висота перемички;
 • Хвіртка і додаткові можливості;

При виборі гаражних воріт ми радимо вам дотримуватися кількох основних кроків.

Крок перший - виміри

Для вибору гаражних воріт необхідно провести кілька основних вимірів. Для установки гаражних воріт вам необхідно знати:

 • Ширину прорізу (LDB);
 • Висота прорізу (RM);
 • Висота перемички (H);
 • Відстань від бічних стін до країв отвору (S);

Визначивши основні розміри ви зможете зрозуміти який тип воріт гаражних підходить вам і який тип монтажу буде застосовуватися при їх установці.

Для того, щоб правильно заміряти необхідні розміри необхідно перед проведенням вимірів визначити рівень підлоги (нульовий рівень). Всі основні розміри відраховуються від нульових позначок. Також перед початком вимірів необхідно перевірити рівень підлоги і перемички отвору (горизонтальний рівень), а також рівень стін (вертикальний рівень). Заміряв діагоналі прорізу ви зможете визначити чи є форма отвору прямокутної. Прямокутний отвір це обов'язкова умова для монтажу гаражних воріт, при цьому допускається різниця в розмірах діагоналей прорізу не більше 5 мм. Проводити заміри отвору для гаражних воріт слід зсередини приміщення, оскільки секційні гаражні ворота встановлюються на внутрішню поверхню отвору. Проводити заміри розмірів прорізу слід по висоті (праворуч, посередині, ліворуч) і по ширині (знизу, посередині, ліворуч). Головними розмірами при замовленні секційних гаражних воріт стануть найбільші розміри ширини і висоти.

Для різних розмірів прорізу підходять різні типи гаражних воріт, так ворота з пружинами розтягування розраховані на максимальну ширину 3500мм. При ширині отвору більше зазначеного значення для вашого прорізу підійдуть тільки ворота з торсіонними пружинами.

Ще одним важливим параметром є висота перемички отвору (одвірок) - це відстань від стелі до краю отвору. Цей розмір також визначає тип застосовуваного монтажу гаражних воріт. При вимірах також необхідно враховувати відстань від краю отвору до бічних стін і воно повинно бути в межах 130-140мм.

Крок другий - тип монтажу

Тип монтажу визначається висотою перемички. Гаражні ворота з торсіонними пружинами встановлюються з трьома можливими розмірами:

 • Мінімальна висота 100мм - низький монтаж;
 • Мінімальна висота 210мм - стандартний монтаж;
 • Мінімальна висота 900мм - високий монтаж;

Гаражні ворота з пружинами розтягування можуть бути змонтовані при висоті перемички від 100мм. Перемичка розміром від 100 мм розрахована на установку воріт з ручним керуванням, при необхідності використання автоматики для гаражних воріт мінімальна висота перемички збільшується на 30мм.

Крок третій - Вибір полотна воріт

Основні виробники гаражних воріт пропонують кілька основних варіантів малюнків сендвіч-панелей, які і формують ворітної полотно. Малюнок полотна воріт залежить тільки від ваших уподобань, так як зазначені малюнки підходять практично під будь-який дизайн.

Крок четвертий - колір полотна воріт

За бажанням клієнта гаражні секційні ворота можуть бути пофарбовані в будь-який колір, який відповідає каталогу RAL. Додатково можливе виготовлення панелей, з обробкою «під дерево». Зазвичай виробники гаражних воріт пропонують вибрати кольори з 6-8мі основних, за які не доведеться доплачувати. При виборі панелей з забарвленням «під дерево» ви зможете ідеально поєднувати їх з іншими дерев'яними елементами в дизайні вашого будинку.

Крок п'ятий - хвіртка

Вбудована хвіртка зробить процес використання гаражних воріт зручнішим, адже при необхідності взяти що небудь в гаражі не треба відкривати ворота, досить відкрити хвіртку. При цьому потрібно знати, що хвіртка встановлюється тільки в ворота з торсіонними пружинами, тоді як в ворота з пружинами розтягування встановити хвіртку просто неможливо.

При наявності додаткового (крім основного) входу в приміщення гаража можлива установка хвіртки у фасаді. Хвіртка у фасаді виготовляється з тих же матеріалів. Що і секційні ворота, що гарантує єдиний стиль всього фасаду гаража. Хвіртка у фасаді встановлюється незалежно від типу гаражних секційних воріт.

Хвіртка у фасаді встановлюється незалежно від типу гаражних секційних воріт

Крок шостий - управління воротами

Секційні гаражні ворота можуть відкриватися як вручну, так і за допомогою спеціальних систем автоматизації . Тип управління найчастіше визначається вартістю.

При ручному управлінні процес відкриття-закриття воріт буде простим, оскільки вага гаражних воріт компенсується пружинами.

При встановленні автоматики гаражні ворота відкриваються і закриваються за допомогою електроприводу, що є більш зручним і комфортним варіантом. При установці автоматики управлінні воротами здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування.

Крок сьомий - Пристрій закривання воріт

Базова комплектація гаражних воріт передбачає спеціальних засув, який встановлюється всередині приміщення. Такий варіант добре підходить для приміщень, в яких є другий вхід в гараж, оскільки в такому випадку гараж можна відкрити тільки зсередини. Якщо у вас немає додаткового входу в приміщення гаража, рекомендується встановити спеціальний замок, за допомогою якого гаражні ворота закриваються як зовні, так і зсередини.

Крок восьмий - аксесуари

Завершальним етапом у виборі воріт є підбір аксесуарів, які роблять процес експлуатації гаражних секційних воріт зручнішим. Аксесуарами виступають системи автоматики, вікна, решітки для вентиляції, лампи сигнальні і багато іншого.

Ці нехитрі правила допоможуть вам зробити правильний вибір і купити гаражні секційні ворота, які підійдуть саме вам. Звертайтеся до наших фахівців , І ми відповімо на всі ваші питання щодо вибору гаражних секційних воріт і їх замірами.