На якій висоті вішати бра в коридорі, над диваном, в спальні

 1. Які функції виконує бра в різних видах приміщення
 2. Актуальність розміщення бра в різних кімнатах
 3. Особливості щодо світлодіодних бра
 4. Правильний монтаж бра в кімнаті для сну
 5. Особливості кріплення бра в вітальні
 6. Комфортне розміщення бра в коридорі
 7. Облік при монтажі бра зі шнурком-вимикачем
 8. Правильний монтаж освітлювального приладу

У процесі створення правильного штучного освітлення в квартирі або будинку часто виникають питання щодо висоти для кріплення

У процесі створення правильного штучного освітлення в квартирі або будинку часто виникають питання щодо висоти для кріплення. Особливо багато нюансів може виникнути, коли потрібно з'ясувати, на якій висоті вішати бра. Настінний світильник виконує функцію додаткового джерела світла, який повинен поліпшити якість освітлення основного приладу.

Які функції виконує бра в різних видах приміщення

Щоб точно знати, на якій висоті вішати бра, потрібно врахувати, яка атмосфера повинна формуватися в кімнаті завдяки світильника:

 • У спальні повинна панувати романтична атмосфера, яка допоможе об'єднати люблячих людей.
 • Інтимність повинна бути результатом правильного оформлення ванної кімнати.
 • Вітальня повинна бути затишною.
 • На кухні повинне хотітися смачно поїсти і посидіти з чашкою чаю.
 • У коридорі багато означає гра світла, яка виділить потрібні зони і приховає недоліки.

У коридорі багато означає гра світла, яка виділить потрібні зони і приховає недоліки

Якщо правильно розмістити настінні світильники в кожній з представлених кімнат, то вийде чудовий симбіоз основного освітлення, дизайну приміщення і унікальних бра.

Актуальність розміщення бра в різних кімнатах

Настінний світильник є актуальним приладом освітлення в сучасних концепціях дизайну приміщення будь-якого житла. Перед тим як визначитися, на якій висоті від підлоги вішати бра, варто розібратися, в яких кімнатах прилад буде актуальним і для яких цілей буде служити.

Функціональність бра в різних кімнатах:

 • Бра в спальні - це актуальна заміна нічник і світильників, які за стандартом встановлюють на тумби. У спальні прилад може використовуватися для читання або точкового освітлення певної зони кімнати.
 • Останнім часом актуальним варіантом для розміщення бра є коридор. Прилад може формувати повноцінне освітлення або зонірованноє. Вдалим розміщенням стане місце біля дзеркала, картини, при виході з кімнати.
 • У передпокої бра розміщують в основному над меблями для сидіння - над диваном, кріслом. Прилад служить точковим джерелом світла, для того щоб можна було читати, вишивати, в'язати, не напружуючи зір.
 • Настінні світильники навіть встановлюють у ванних кімнатах. Актуальним і безпечним місцем для даного типу освітлення є виключно зона біля дзеркала.
 • Кухня і балкон не є винятком для розміщення бра. Використовується джерело світла такого типу для поліпшення освітлення в обідній зоні. На балконі світильник використовується як основне джерело світла.

Особливості щодо світлодіодних бра

Останнім часом особливою популярністю користуються прилади для освітлення нестандартного вигляду. Завдяки унікальному типу освітлення даний вид настінного світильника використовується для таких цілей:

 • Підсвічування для виділення певної зони в кімнаті.
 • Поліпшення колірної гами стін і дизайну приміщення.
 • Створення певної атмосфери в кімнаті.

Світлодіодна система для освітлення відрізняється оригінальністю колірного оформлення світла, який проектується на стіни і окремі предмети приміщення.

Правильний монтаж бра в кімнаті для сну

В процесі продумування того, де і як буде монтуватися бра, варто врахувати 2 основних правила, які суттєво вплинуть на рішення. Місце монтажу має бути таким, щоб під світло світильника можна було читати. Пристрій працювати не повинен заважати другій людині, яка спить поруч на ліжку.

Щоб дотримати 2 правила, варто врахувати такі нюанси:

 • Бра в спальні кріплять над тумбами.
 • Світильник повинен розміщуватися на висоті 1,5 метра від підлоги.
 • Якщо бра підвішують над кріслом в зоні для читання, то висота може бути близько 1,2 метра.

Що стосується дитячих спалень, то на якій висоті вішати бра тут, визначитися часто дуже складно. Висота від підлоги не фіксована - все залежить від висоти ліжка, колиски, так як світильник вішають над спальним місцем на відстані 0,5 метра від нього.

Особливості кріплення бра в вітальні

У вітальні кімнаті існують свої стандарти щодо підходящої висоти для монтажу настінного світильника. Перед тим як визначатися, на якій висоті вішати бра над диваном або кріслом, варто врахувати особливості дизайну плафона. Багато що залежить від функціональності приладу. Наприклад, світлодіодні бра не підходять для читання.

Правила монтажу бра в вітальні:

 • Місце для кріплення бра варто продумати заздалегідь, так як прилад для освітлення часто має приховану проводку.
 • У нормі висота для бра над диваном або кріслом становить 1,5-2 метра. Точна висота визначається зростанням найвищого члена сім'ї.
 • Якщо бра буде використовуватися для підсвічування картин, то прилад може розміщуватися знизу, зверху, з боків від центрального об'єкта. У стандарті картина монтується на висоті 1,5 метра від підлоги.
 • Можуть бути присутні й інші нюанси щодо розміщення бра в вітальні. Нестандартні ідеї краще продумати ретельно, враховуючи всі нюанси щодо виду приладу його освітленості.

  Комфортне розміщення бра в коридорі

  Багато стикаються з проблемою того, на якій висоті вішати бра в коридорі. Приміщення є досить функціональним:

  • Всі переміщення здійснюються за допомогою проходження кімнати.
  • Багато маніпуляції проводяться саме в коридорі: зробити зачіску, нафарбується, оглянути одяг.
  • При зміні або переміщенні меблів коридор повинен бути максимально просторим.

   При зміні або переміщенні меблів коридор повинен бути максимально просторим

  Кожен з пунктів вносить свої корективи в актуальне і зручне розміщення настінного світильника. Правила для розміщення освітлювального приладу в різних ситуаціях:

 • Якщо прилад буде грати роль основного джерела світла, то ідеальної висотою для розміщення стане 2 метри.
 • Для невеликих коридорів підходить висота від підлоги в 1,8 метра.
 • При основному варіанті освітлення встановлюється декілька світильників, відстань між якими залишає не більше 1 метра.
 • У разі підсвічування картин або дзеркал висота залежить від візуального ефекту.
 • Три перші пункти стануть актуальними для освітлення сходів, якщо така є в коридорі.

  Облік при монтажі бра зі шнурком-вимикачем

  Бра з вимикачем шнурком є ​​актуальним варіантом для спальні, кухні і вітальні, коли додаткове освітлення потрібно не постійно, а лише в окремих випадках. При використанні такої моделі світильника можна злегка відкоригувати висоту і місце розміщення.

  Умови розміщення:

  • Висота не повинна перевищувати 1,2 метра від підлоги.
  • Прилад монтується на відстані витягнутої руки від місця розташування користувача.
  • Можна встановлювати над спальним місцем або диваном, головне, щоб існувала можливість вільно експлуатувати світильник.
  • Ідентичні умови монтажу і для коридору, ванної кімнати - все повинно бути зручним.

  Бра з ланцюжком для включення може стати ідеальним варіантом для доповнення інтер'єру приміщення, наданню йому стилю і унікальності. Система з таким чином включення заощадить електроенергію і дозволить використовувати прилад в разі потреби.

  Правильний монтаж освітлювального приладу

  Є кілька видів бра, які мають відмінності не тільки в дизайні, але і спосіб підключення. Варто врахувати особливості монтажу в кожній ситуації. Якщо повноцінно вивчити інструкцію, то проблем з монтажем не виникне.

  Мотузкові і клавішні бра підключаються за допомогою прихованої проводки до джерела живлення. Потрібно підготувати саморізи для фіксування приладу, ізоляційну стрічку для ізоляції, пластмасовий ізолятор.

  Основне питання, з яким варто визначитися моментально, - це на якій висоті вішати бра. Потім вкручується певну кількість саморізів в стіну, які передбачені конструкцією корпусу.

  Далі слід прокласти проводку від коробки до пункту кріплення приладу. Скріпити дроти приладу і проводки ізоляційною стрічкою. Сам кабель укладається в спеціальний канал, який виконує функцію ізолятора.

  Якщо впевненості в правильному виконанні підключення і монтажу освітлювального приладу немає, то краще звернутися до фахівця.

  джерело: fb.ru

  Схожі записи: