Розміри дверей по госту вхідних

 1. види конструкцій
 2. Параметри за стандартом
 3. Підготовка отвору, короба і полотна
 4. Якою має бути конструкція (розширена інсталяція)
 5. Які габарити потрібно знати і як заміряти

Основними матеріалами для виготовлення вхідних дверей залишаються метал і дерево. Зовнішні вироби повинні відповідати двом основним критеріям - габаритам і якості. За ГОСТом розміри вхідних дверей різні для металевих і дерев'яних конструкцій і застосовні вони більше для житлових приміщень. Вхідні отвори промислових, торгових, розважальних будівель систематизувати неможливо, на них немає регламенту ГОСТ. Основними матеріалами для виготовлення вхідних дверей залишаються метал і дерево

двостулкові

види конструкцій

Зовнішні двері, як правило, представлені трьома основними типами:

 • Одностулкові. Модель з однією стулкою, встановленої в раму. Цей варіант вважається стандартним завширшки не бiльш як 110 см.
 • Двостулкові. Блоки з двома полотнами часто поширені в приватних будинках. Висота прорізів залишається в цьому випадку стандартної, а ширина зростає в 1,5-2 рази. Інший варіант передбачає неоднакову ширину стулок, коли вузька частина виконує функцію вставки і залишається нерухомою.
 • Двері з бічними або верхніми стулками (фрамугою). Такий тип конструкції передбачає збільшення висоти або ширини дверного блоку, але зі збереженням стандартних габаритів полотна. Стулки частіше виконуються з скла, що візуально робить вхід менш масивним і є додатковим джерелом світла.

У житлових приміщеннях прийнято встановлювати металеві орні двері, так як вони вважаються надійними і безпечними.

Параметри за стандартом

Державні вимоги до розмірів прорізу, коробки і полотна були зафіксовані в ГОСТ 24698-81. Він застосовувався до орним дерев'яним дверям в житлових і громадських будівлях. Причому строго регламентувалися не тільки габарити, але і матеріали і правилам монтажу блоку.

Сьогодні жорсткі вимоги ДСТУ не розглядаються як обов'язкові. Але в цілях збереження єдиного підходу, були розроблені і прийняті будівельні норми і правила (СНиП).

Зокрема, на металеві дверні блоки житлових приміщень поширює свою дію документ СНіП2.08.01-89.

Встановлені ГОСТом розміри дверного полотна перестали бути актуальними, так як зовнішні звичайні і металеві утеплені двері поставляються разом з коробом. Проте, будівельні компанії при зведенні не тільки висотних житлових будинків, але і в приватному будівництві, дотримуються правил стандарту.

Для вхідних конструкцій передбачені трохи більші розміри, ніж для міжкімнатних дверей. Це викликано необхідністю забезпечити вільне проникнення в будинок мешканців і перенесення вантажів.

Розміри будь-якого типу конструкції блоків, регламентовані ГОСТ і СНиП, визначаються за наступними показниками:

1. Висота - 207; 237 см. Вибір конкретного показника залежить від висоти стелі і ширини дверного полотна.

2. Ширина вхідних дверей не повинна бути менше 90-91 см. Допускаються варіанти на кшталт конструкцій:

 • одностулкова - 101;
 • полуторная - 131; 151;
 • двостулкова - 191; 195.

3. ГОСТ не регламентує суворо товщину дверної стулки. Вона підбирається в залежності від товщини стін і ширини коробки. Але щоб забезпечити виконання всіх функцій вхідних дверей, товщина полотна (листа) металевих дверей повинна бути не менше 2 мм.

У приватному будівництві нормативи ГОСТ і СНиП не завжди приймаються в розрахунок. На етапі проектування ширина і висота узгоджується зі стандартними показниками:

 • висота - 205 см;
 • ширина - 86; 88; 96; 98 см.

Однак необхідність в точності дотримуватися показники відсутня.

Іноземні виробники, які хочуть утвердитися на російському ринку, усвідомлено прийняли норми нашого стандарту. Так, металеві китайські двері повністю відповідають ГОСТу.

Одностулкові вхідні двері

Підготовка отвору, короба і полотна

Термін експлуатації і надійність дверного полотна багато в чому залежить від того наскільки правильно підготовлений отвір.

На сьогоднішній день в дотриманні величини просвіту по ГОСТу немає необхідності. Способи монтажу, матеріали для ущільнення і кріплення дозволяють навісити різного типу двері.

Особливості підготовки:

 • короб вибирається так, щоб він без зусиль входив в дверний отвір;
 • залишаються невеликі зазори, тоді встановити коробку строго по вертикалі і горизонталі буде легше.
 • при окремій покупці стулки і короба важливо підігнати розміри полотна, при цьому передбачити міліметрові зазори, щоб не ускладнювалося рух.

Слід враховувати, що розмір отворів безпосередньо поєднується зі стандартними параметрами полотен:

 • при виборі накладних конструкцій габарити прорізів повинні бути на 3 см більше дверних.
 • металеві втоплені двері мають на увазі, що розміри прорізів будуть більше на 3,5 см.

Важливо враховувати: отвори в сучасних будівлях і старих відрізняються габаритами. У старих спорудах дверний отвір обрамлений дерев'яною рамкою, яка не береться до уваги при вимірі і просто видаляється. У сучасних будівлях рамка може бути металевою, і в цьому випадку розширити отвір буде скрутним справою.

Якою має бути конструкція (розширена інсталяція)

Металеві двері виробляються відповідно до стандартів ГОСТ.

Вимоги, яким має відповідати виріб:

 • полотна виготовляються з прямокутних профілів і листів;
 • листи і профіль в кутових стиках з'єднуються методом зварювання;
 • утеплені вироби заповнюються між листами мінеральною ватою, пінопластом, дерев'яними брусками, ДВП;
 • посилення здійснюється за рахунок вертикальних і горизонтальних профілів (не менше двох);
 • дверні петлі і протизнімні механізми додатково зміцнюються горизонтальним профілем;
 • допускається внутрішню сторону виконати з матеріалів, що володіють достатньою міцністю;
 • вага полотна - не більше 250 кг;
 • при вазі понад 200 кг підвіска робиться на три петлі, причому середня повинна фіксуватися на 20 см нижче верхньої.

В даний час металеві вхідні двері не пропонуються виробниками самі по собі. Нові конструктивні рішення представлені комплексами, які включають в себе коробку, полотно і комплектуючі.

Стандартний розмір коробки:

 • висота - 207; 237;
 • ширина - 87; 97; 127; 147; 187 см.

Останні в ряду цифри - це розміри, що застосовуються для вхідних двостулкових дверей, що набирають популярність особливо в приватних домоволодіннях.

Останні в ряду цифри - це розміри, що застосовуються для вхідних двостулкових дверей, що набирають популярність особливо в приватних домоволодіннях

Двері з бічної стулкою

Які габарити потрібно знати і як заміряти

При підготовці до установки нових вхідних дверей або заміні старої, важливо враховувати і знати, як визначаються наступні розміри:

 • отвір для блоку - висота, ширина і глибина отвору в стіні;
 • блок - висота і ширина зібраного вироби;
 • полотно - висота і ширина стулки;
 • просвіт - ширина і висота просвіту при відкритому полотні на 90º.

Замір блоку проводиться в кілька етапів:

 1. Вимірюється ширина і висота від однієї стіни до іншої. При наявності старих дверей лиштви демонтуються, звільняючи стіну.
 2. Замір робиться в 2-3 місцях, що дозволяє визначити перекоси і провести роботи по звуженню або розширенню отвору.

На сьогоднішній день прорізи дверей розрізняються за типом і за розміром. Значно відрізняються габарити новобудов від розмірів отвору будівель радянських часів. У різних будинках прорізи можуть йти на звуження, розширюватися, чи не облаштовуватися нішею біля входу, тому металеві блоки часом мають різні розміри навіть в рамках одного під'їзду.