Виготовляємо паркан з профнастилу своїми руками

  1. Крок перший: Підбираємо матеріали
  2. Крок другий: Розраховуємо матеріали
  3. Крок третій: Встановлюємо опори
  4. Крок четвертий: Встановлюємо лаги
  5. Крок п'ятий: Кріпимо профнастил

Останнім часом такий матеріал як профнастил дуже широко застосовується в обробці і будівництві. Він прекрасно підходить для створення будь-яких конструкцій, в тому числі і зборів. Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити забори з профнастилу своїми руками.

Вашій увазі надається докладний покроковий посібник з монтування паркану з профнастилу, розраховане для людей, які не мають спеціальних будівельних умінь чи навичок. Слідуючи нашій інструкції ви побачите, що самостійно встановити паркан з профнастилу у себе на ділянці може кожен.

Крок перший: Підбираємо матеріали

І так, для того, щоб спорудити паркан з профнастилу своїми руками нам знадобляться певний будівельні матеріали. Ось їх приблизний перелік:

Опори. Для спорудження опор найкраще використовувати труби з металу, діаметром приблизно 76 міліметрів.

Лаги. Спеціальний елемент, який монтується поперек опор і додає вашому паркану велику міцність і стійкість. Для лаг ви можете використовувати плоский профіль, розміром приблизно 40 на 25 міліметрів

Сам профнастил. Для зведення огорожі найкраще використовувати марки С8, С10 і С21 - вони найкраще підходять для даного виду робіт.

Також для роботи вам знадобляться спеціальні кріплення, так як профнастил необхідно якісно і міцно зафіксувати. Для цього вам підійдуть дюбеля, передбачте максимальне їх кількість.

Крок другий: Розраховуємо матеріали

Наступним етапом буде провидіння розрахунків для вашого майбутнього паркану. При розрахунках також необхідно врахувати розмір і розмітку воріт або хвіртки (якщо ви плануєте НЕ глухий паркан). Після провидіння цих вимірів можете сміливо приступати до нанесення розмітки майбутніх опор, виходячи з того, що відстань між опорами не повинно бути більше 3 метрів. На цьому етапі необхідно також розрахувати висоту майбутнього паркану, адже це суттєво впливає на кількість опор, висоту листа профнастилу, його щільність, кількість необхідних лаг.

Крок третій: Встановлюємо опори

Нагадуємо, що для наших опор ми обрали металеву трубу діаметром 76 міліметрів. Кожну опору поміщають в заздалегідь вириті отвір, глибиною 100-120 сантиметрів. Ширина кожного отвору повинна бути не більше 15 сантиметрів. Для отворів ви можете використовувати бур (ручний або електричний).

Необхідну глибину опор треба розраховувати в співвідношенні 1: 3. Так якщо висота вашого забору 3 метри, опору слід закладати на глибину 1 метр. Не забувайте також про водонепроникних заглушках - їх необхідно встановлювати на самому верху опори, щоб запобігти потраплянню води.

Не забувайте також про водонепроникних заглушках - їх необхідно встановлювати на самому верху опори, щоб запобігти потраплянню води

Щоб додатково зміцнити і захистити опору ви можете обкласти їх гравієм середнього розміру (товщина шару - не менше 20 сантиметрів). Після цього відбувається безпосередня установка опори, а потім заливається розчин. Уважно стежте за процесом установки - опори не повинні покіс або просісти, інакше паркан буде розміщений криво. Після заливки дайте розчину затвердіти. Цей процес займе не менше трьох днів.

Крок четвертий: Встановлюємо лаги

Як ми вже сказали, кількість лаг залежить від висоти вашого забору. Так для забору, а вершина 1,8 метра вам знадобиться дві поперечні лаги, а якщо висота забору 2,2 метра - три. Кріпити лаги можна приварюючи їх до опор, це надійно і довговічне.

Крок п'ятий: Кріпимо профнастил

Наступним кроком стане кріплення профнастилу до опор за допомогою заготовлених раніше дюбелів. Для цього використовуйте саморізи довгою 35-40 міліметрів. Листи треба з'єднувати внахлест один на одного. Намагайтеся працювати вкрай обережно - під час роботи метал може бути подряпаний, що посприяє корозії і його руйнування, будьте дуже уважні. Колір профнастилу ви можете вибрати будь-який - придбати готовий або пофарбувати самостійно, використовуючи фарбу для автомобілів.

У висновку хотілося б ще раз сказати, що ретельно продуманий план робіт значно полегшить вам процес зведення огорожі, саме тому намагайтеся дотримуватися інструкції, використовувати всі названі матеріали і стадії процесу. Це допоможе вам заощадити кошти, час і нерви, а сам процес установки зробити максимально швидким і простим.