Як підібрати спиці для велосипеда

 1. Матеріали для виготовлення
 2. види
 3. Аеро (плоскі)
 4. З баттинг
 5. Циліндричні з однаковою товщиною
 6. Розрахунок довжини спиць для велосипеда
 7. висновок

Багато любителів активного відпочинку при покупці залізного коня не дивляться на них. Хоча від них залежить дуже багато чого. Чим якісніше велоспіци, тим краще і приємніше їзда. Багато любителів активного відпочинку при покупці  залізного коня  не дивляться на них

Велоспіци забезпечують колесам міцність, жорсткість і забезпечують амортизацію шин

Вони забезпечують колесам міцність і жорсткість, доповнюють амортизацію шин . Для правильного розподілу розвантаження правильно підібрані спиці повинні трохи пружинити. Важливо визначитися, для чого потрібна двоколісний машина, до того як вибрати спиці для велосипеда.

Матеріали для виготовлення

Найчастіше застосовуються:

 • нержавіюча сталь (хромомолібден);
 • титанові сплави;
 • конструкційні сталі з нікелевим напиленням.

Від типу різьблення залежить міцність виробів. Її роблять нарізаною або накатаній. Кращими є елементи з накатаною різьбою, але вони і коштують дорожче через складність виготовлення.

Кращими є елементи з накатаною різьбою, але вони і коштують дорожче через складність виготовлення

Від типу різьблення велоспіц залежить міцність коліс

види

Спиці по геометрії діляться:

 • на аеро, плоскі;
 • з постійною товщиною, циліндричні;
 • з баттинг, циліндричні

Аеро (плоскі)

Мають правильну аеродинамічну форму для зниження опору повітряного потоку. До недоліків відноситься часта настройка втулки, що слабшає кріплення і вимагає більше часу.

З баттинг

Застосовується для любителів кататися по бездоріжжю . Вони здатні поглинати удари і рівномірно розподіляти навантаження за рахунок своїх конструкційних особливостей. Мають змінну товщину і, завдяки технології холодного кування, вони здатні розтягуватися без шкоди для молекулярної структури матеріалу.

З баттинг бувають:

 • на одне потовщення;
 • два потовщення;
 • потрійний баттинг.

Найбільшого поширення набули елементи з подвійним потовщенням, які підходять для шосе і МТБ. Для електровелосипедів, даунхілу і тандемів рекомендуються спиці з потрійним потовщенням.

Для електровелосипедів, даунхілу і тандемів рекомендуються спиці з потрійним потовщенням

Спиці з баттинг застосовуються для любителів кататися по бездоріжжю

Циліндричні з однаковою товщиною

Вони застосовуються на переважній більшості велосипедів. До недоліків відноситься еластичність, маса і швидка втома матеріалу, що вимагає частої заміни.

Розрахунок довжини спиць для велосипеда

Деякі велогонщики замислюються над розрахунком довжини спиць для велосипеда . Професіонали заявляють: «Не слухайте ніякі вісті. Від виду і якості цих деталей багато що залежить, звичайно, але якщо вирішили замінити спиці на велосипеді, то краще міняти на аналогічні ».

Не намагайтеся переробити гірський велосипед в гоночний або навпаки. Над велосипедом працювали інженери, витрати всі свої навички і використовували найкращі матеріали для тих цілей, для яких він призначений.

Якщо в колесі коштує 36 плоских спиць аеро з алюмінію, то ставте такі ж. Не рекомендується його переробляти під інші потреби, так як якщо ви зробите заміну, то ніяк не зможете змінити конструкцію рами.

В результаті поставивши на велосипед для велотреку спиці з баттинг і прокотившись на ньому по бездоріжжю, приведете до руйнування всієї конструкції свого «коня». Тому, щоб замінити спицю, зніміть стару і поміняйте її на аналогічну.

висновок

Для того щоб зробити правильний підбір спиць для велосипеда, необхідно з'ясувати, для яких цілей призначений ваш двоколісний кінь і, виходячи з вищевикладеного, провести їх заміну.