Як виміряти зріст новонародженого, немовля?

  1. зростомір дерев'яний
  2. Спрощений спосіб вимірювання росту малюка
  3. Норма зросту і ваги новонародженого по місяцях
  4. Таблиця зросту і ваги новонароджених (норма ВООЗ)
  5. Норма збільшення ваги і зростання новонародженого по місяцях

У перші місяці після народження дитини дуже важливо стежити за його зростанням У перші місяці після народження дитини дуже важливо стежити за його зростанням. Щоб виміряти зріст новонародженого в домашніх умовах, зробіть нескладне пристосування з будь-якої гладко оструганной і очищеної дошки довжиною 70 см і шириною 25 см.

З одного боку дошки прибийте під прямим кутом невелику дощечку-упор, іншу подібну ж дощечку виріжте для вимірювання росту немовляти.

На основний дошці зробіть за допомогою циркуля, лінійки та олівця (або маркера) ділення від 40 до 70 см. Пересуваючи другу дощечку, вимірюйте зростання.

При вимірі зростання новонародженого малюка кладіть на дошку чисту простирадло. Зберігайте дощечку в чистому і сухому місці, закривши її папером або будь-якої чистої матерією, яка охоронить її від пилу. Час від часу дощечку промивайте теплою водою з милом і просушуйте її на свіжому повітрі, але не над гарячою плитою, щоб вона не скривилася.

зростомір дерев'яний

зростомір дерев'яний

Спрощений спосіб вимірювання росту малюка

Покладіть малюка на пеленальний столик так, щоб головка злегка впиралася до стіни або бортику столика (якщо він досить високий), випряміть ніжки і поставте позначку олівцем на пеленочку. Наступний етап: виміряти рулеткою або Кравецьким метром довжину від стінки до позначки.

Або ж: на пеленальний столик покладіть вертикально кравецькі метр нулем до стіни. Покладіть малюка на стіл, щоб голова злегка стосувалася стінки. Випрямити ноги малюка, лівою рукою зафіксуйте положення, а правою прикладіть дерев'яну лінійку до ступень немовляти (перпендикулярно кравецької метру). Точка перетину метра і лінійки і є зростання новонародженого.

Використовуйте таблиці росту новонароджених по місяцях, щоб дізнатися темп розвитку вашого малюка. І не забувайте відвідувати педіатра, адже тільки фахівець може визначити, чи все в порядку.

Норма зросту і ваги новонародженого по місяцях

(По І. М. Воронцову, А. В. Мазурін)

Таблиця зросту і ваги новонароджених (норма ВООЗ)

Зростання хлопчика від народження до року

Зростання дівчинки від народження до року

Норма збільшення ваги і зростання новонародженого по місяцях

Норма збільшення ваги і зростання новонародженого по місяцях

Схожі статті: