Секрети домушників | Журнал Популярна Механіка

  1. циліндровий замок
  2. Кодовий замок
  3. Тубулярний (круглий) замок
  4. Бар'єрний замок

Ця стаття допоможе зробити ваш будинок безпечніше - або як мінімум дозволить вам спілкуватися з майстрами по замкам на одній мові.

Основне призначення замків - не пускати в будинок чесних людей (злочинці завжди можуть вибити вікно). Однак це зовсім не означає, що чесні люди не можуть навчитися відкривати замки, не маючи відповідних ключів. Ще як можуть - ваш покірний слуга ось уже 40 років практикує відкриття замків на аматорському рівні. Скільки разів мені доводилося використовувати невеликий шматочок пластика або кредитну картку, щоб відкрити двері в офісі, готелі або школі - вже й не злічити! Я навчив всім тонкощам цієї справи своїх дітей - моя молодша донька одного разу сильно здивувала замкового майстра, розкривши циліндровий замок всього лише за ... 30 секунд. А скільком залишилися без ключа сусідам, вже зневіреним потрапити до своїх домівок, я свого часу допоміг опинитися всередині, чи не виламуючи двері!

Чим більше ви будете знати про пристрій замків, тим простіше зможете підібрати найбільш підходящий для ваших цілей запірний механізм.

Чим більше ви будете знати про пристрій замків, тим простіше зможете підібрати найбільш підходящий для ваших цілей запірний механізм

циліндровий замок

Де використовується: у побуті встановлюється в більшість дверей. Як влаштований. Коли ви вставляєте ключ у замкову щілину, підпружинені штифти різної довжини «виставляються» в прорізи на ключі. Якщо в свердловині правильний ключ, торці штифтів виявляються на одній осі (лінії зсуву), дозволяючи циліндру повертатися разом з ключем. Слабкі місця. Способів розкрити замок даного типу багато. Досвідчений домушник може вивести штифти із зачеплення прямо на лінії зсуву, тримаючи циліндр в натяг, намагаючись провернути його разом з замковою щілиною і при цьому «видавлюючи» штифти один за іншим спеціальної відмичкою з алмазним наконечником. Ще один метод - використовувати ключ-заготовку з невисокими зубцями, акуратно вбиваючи її в замкову щілину. Від ударів штифти злегка підстрибують вгору - треба лише підловити момент, коли циліндр можна буде провернути.

Кодовий замок

Де використовується: як правило, випускається у вигляді навісного замка. Як влаштований. При обертанні коліщатка з цифрами внутрішні диски (зазвичай не менше трьох) переміщаються, шикуючись в одну лінію, якщо набрана вірна комбінація. При цьому замикає механізм пружина вивільняється, відпускаючи замкову дужку. Теоретично підбір коду з трьох цифр на замку з чотирма коліщатами (по десять цифр на кожному) зажадає перевірки до: 64 000 комбінацій. Слабкі місця. Якщо потягнути за дужку і почати перебирати комбінації, то при певній вправності можна відчути, в який саме момент диски стають у відкриту позицію, тим самим істотно звузивши кількість комбінацій для перебору. Крім того, багато кодові замки мають досить слабку дужку - при спробах вигнути або продавити вниз запірну пластину вона може вийти із зачеплення з дужкою, і замок розкриється.

Тубулярний (круглий) замок

Де використовується: автомати з продажу товарів, велосипедні троси, шахти ліфтів. Як влаштований. Тубулярний замок - це різновид циліндрового. Відмінність лише в круглій формі ключа і в круговому розташуванні штифтів (зазвичай їх від шести до восьми). При такій конфігурації до штифтів складніше підібратися - традиційні відмички, які добре працюють на перебувають в одному ряду штифтах, при круговому розташуванні стають марні. Слабкі місця. Існують спеціальні відмички, пристосовані для тубулярних замків, хоча зловмисники зазвичай не носять їх з собою. Однак майже у кожного з нас в кишені є кулькова ручка - кілька років тому широкого розголосу набув спосіб розтину тубулярних велосипедних замків компанії Kryptonite за допомогою порожнього пластикового корпусу від ручки.

Бар'єрний замок

Де використовується: висувні ящики столів, навісні замки. Як влаштований. Пристрій замка старо як світ - всередині нього встановлені пластини з прорізами (бар'єри), які не дозволяють невідповідному ключу провернутися і відкрити засув. Профіль правильного ключа повністю відповідає прорізах на пластинах, що дає йому можливість безперешкодно обертатися всередині, зрушуючи засув або відтягуючи замикає пружину. Слабкі місця. Якщо підібрати ключ з мінімальною кількістю виступів, який зможе обертатися, не зустрічаючи опору внутрішніх бар'єрів, то можна досить легко провернути механізм і відкрити засув.

Стаття «Секрети злодіїв-домушників» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №10, Грудень 2016 ).