Що таке Bluetooth і як ним скористатися на своєму комп'ютері?

  1. Що таке Bluetooth?
  2. Трохи з історії Bluetooth
  3. Як скористатися Bluetooth на своєму комп'ютері?

Багато людей, використовують технологію для обміну даними Bluetooth, але не знають, що це таке, а можливо деякі тільки збираються їй скористатися. Дана стаття коротко розповість, що таке Bluetooth; як цей вид радіо зв'язку працює; де використовується і як скористатися Bluetooth на своєму комп'ютері.

Дана стаття коротко розповість, що таке Bluetooth;  як цей вид радіо зв'язку працює;  де використовується і як скористатися Bluetooth на своєму комп'ютері

Що таке Bluetooth?

Bluetooth є стандартом бездротового радіозв'язку, що зв'язує на коротких відстанях різні типи пристроїв і призначеним для створення особистих мереж. Технологія Bluetooth використовує ту ж 2,4 ГГц робочу частоту, що і при використанні бездротових стандартів 802.11b і 802.11g, але, в свою чергу, під час роботи споживає меншу кількість енергії.

Низький рівень споживання енергії призводить до набагато більш вузькому діапазону і більш повільними темпами передачі даних, але цей спосіб з'єднання завоював свою нішу і використовується практично повсюдно.
Існують три класи радіоприймачів Bluetooth. Клас 1, який використовується в промислових цілях і забезпечує радіус дії до 100 метрів; при цьому для харчування використовується 100 мВт. Клас 2 є найбільш широко використовуваним радіоканалом, який використовує тільки 2,5 мВт і надає радіус дії до 10 метрів. Клас 3 використовує 1 мВт для харчування, але і радіус охоплення всього 1 метр.

Клас 3 використовує 1 мВт для харчування, але і радіус охоплення всього 1 метр

Ця технологія застосовується в багатьох пристроях, що мають чіпи Bluetooth. Найбільш поширене використання мобільних телефонів для зв'язку з комп'ютерами, гарнітурами та іншими пристроями. Цей вид зв'язку дає можливість дистанційного керування ігровими консолями, багато планшети і ноутбуки теж мають чіпи Bluetooth. Існують і інші пристрої, з підтримкою Bluetooth: бездротові миші і клавіатури , Аудіо системи для автомобілів, і т.д.

Трохи з історії Bluetooth

Термін Bluetooth пов'язаний з ім'ям датського правителя 10-го століття Harald Blåtand - або Harald Bluetooth англійською мовою. Він був першим правителем, який об'єднав ворогуючі угруповання, звані зараз Норвегія, Швеція і Данія. Якщо перевести Bluetooth, то вийде словосполучення «синиць зуб», набагато частіше можна побачити Блютуз або Блютус.

Bluetooth був винайдений шведською компанією Ericsson в 1994 році. З 1998 року, стандарт управляється спеціальною групою Bluetooth (SIG) - орган, який здійснює нагляд за розробкою стандартів Bluetooth, ліцензування технологій Bluetooth і товарних знаків для виробників. Ця організація орієнтована на розробку стандарту, нових версій, але не виробництво і продаж продуктів Bluetooth, залишаючи таку можливість ліцензованим виробникам.

Новітні стандартні версії, які використовуються в більшості сучасних пристроїв Bluetooth 3.0 і Bluetooth 4.0 - 4.2.

Bluetooth 3.0 використовується в більшості сучасних смартфонів та інших пристроїв. Стандарт було прийнято 21 квітня 2009 року і передбачає теоретичні швидкості передачі даних до 24 Мбіт / с.

Bluetooth 4.0 є поліпшенням у порівнянні з версією 3.0 і забезпечує більш низьке енергоспоживання при тій же швидкість передачі. Стандарт був прийнятий 30 червня 2010 року, а кількість пристроїв, що використовують цю версію неухильно зростає. Одними з найвідоміших смартфонів, що використовують цю версію, є iPhone 6 в і Samsung Galaxy S3.

Найсучасніша, на момент випуску статті, є версія Bluetooth 4.2, представлена ​​3 грудня 2014 року.

Як скористатися Bluetooth на своєму комп'ютері?

Bluetooth інтегрований майже в кожен смартфон і планшет, а також є в ряді ноутбуків. А ось наявність чіпів Bluetooth в стаціонарних комп'ютерах швидше виняток з правил.

Тому, єдиним способом, мати Bluetooth на настільному комп'ютері стає придбання невеликого за розміром Bluetooth адаптера з USB інтерфейсом підключення. Такі адаптери можуть бути знайдені практично в будь-якому комп'ютерному магазині.

Такі адаптери можуть бути знайдені практично в будь-якому комп'ютерному магазині

При виборі Bluetooth адаптера, потрібно звернути увагу на підтримувану версію Bluetooth. Купувати потрібно принаймні версію 3.0, якщо не 4,0 або свіжіші. Зазвичай найдешевші USB-адаптери забезпечують підтримку тільки для Bluetooth версії 2.1. Більш дорогі адаптери, як правило, забезпечують підтримку останніх версій.

Установка таких пристроїв зазвичай відбувається в автоматичному режимі (Plug and Play). Windows 7, 8 або 10 просто виявляє USB-адаптер Bluetooth і встановлює свої драйвери автоматично. Потім пристрій можна відразу ж використовувати.

Якщо операційна система не знайде драйвер пристрою, потрібно скористатися знаходяться в комплекті з пристроєм компакт-диском, або зробити пошук драйверів на сайті виробника. Для розширення можливостей зв'язку можна використовувати призначену для цього утиліту.

Для розширення можливостей зв'язку можна використовувати призначену для цього утиліту

При працюючому модулі Bluetooth на комп'ютері, можна побачити його синій значок в області повідомлень панелі завдань. Якщо значка Bluetooth там немає, це означає, що установка була виконана неправильно або ж Bluetooth зовсім відсутній.

Отже, тепер стало зрозуміло, що таке Bluetooth, принципи його роботи, можливості і способи використання. але існує стандарт зв'язку Wi-Fi Direct , Який має переваги над Bluetooth і з цього має всі шанси замінити його.

Що таке Bluetooth?
Що таке Bluetooth?
Як скористатися Bluetooth на своєму комп'ютері?