Взяти авто в кредит в Україні стає все дорожче

  1. Орфографічна помилка в тексті:

19 червня 2014 року, 11:48 Переглядів: 19 червня 2014 року, 11:48 Переглядів:   В Україні дорожчають автокредити

В Україні дорожчають автокредити. Фото: Сергій Ніколаєв

Автокредитування в Україні переживає не найкращі часи. За оцінками банкірів, обсяги кредитів, виданих в І кварталі, скоротилися більш ніж в два рази відносно жовтня-грудня 2013 р, пише " капітал ".

Рекордне падіння показав травень - в порівнянні з тим же місяцем минулого року кількість автокредитів знизилася в десять разів, підрахував директор департаменту автокредитування Кредобанку Олександр Кушлик.

"Падіння обумовлене політичною та економічною ситуацією в країні, підвищенням курсу іноземної валюти, від якого залежить вартість автомобілів, зменшенням кількості банків, що кредитують або зміною їх підходів до оцінки клієнтів", - пояснює головний економіст відділу по роботі з автосалонами в UniCredit Bank Діана Рибачук.

Але негативний тренд ще не означає повної зупинки. Лізинг та автокредитування в майбутньому утримають свої позиції, упевнений директор Porsche Finance Group Йозеф Граф. Активне автокредитування відновиться тільки через рік-півтора, очікує Кушлик.

"У цьому році за позиками будуть приходити тільки ті, хто гостро потребує зміни автомобіля. Наприклад, таксисти, заробіток яких залежить від транспорту", - вважає експерт.

Щоб отримати автокредит, доведеться ще й побігати. Якщо в минулому році гроші на покупку машини давали 30-35 банків, то до червня 2014 року їх число скоротилося в три-чотири рази.

У порівнянні з минулим роком автокредитування подорожчало в середньому на 3-4%.

"У першу чергу це пов'язано з підвищенням вартості ресурсів", - визнає директор департаменту альтернативних каналів продажів Дельта Банку Костянтин Кошеленко
Середні ставки по автокредитах сьогодні - 18-20%. Деякі банки пропонують плаваючу ставку - в перший рік вона може становити 12-13%, але з другого підніметься до 19-23%.

Стали жорсткішими і підходи фінустанов до оцінки позичальників. "Процентні ставки і підходи до розгляду заявок на отримання кредиту посилилися", - констатує Рибачук. Зараз банки готові видавати позики тільки платоспроможним клієнтам з гарною кредитною історією.

Термін кредитування практично не змінився - в середньому він становить п'ять-сім років. А вступний внесок виріс з 10 до 30%.

Крім платежів по кредиту, банки вимагають від позичальників страхувати заставну машину, свою автогромадянську відповідальність, а іноді і життя.

"При автокредитуванні обов'язковим є страхування каско і ОСАГО. Також програми багатьох банків передбачають страхування життя позичальника", - підтверджує Кошеленко. тарифи по каско варіюються в межах 7-8% страхової суми, вартість ОСАЦВ (в залежності від регіону) становить 400-1100 грн на рік. Якщо ці поліси позичальник купує на рік, то договори страхування життя можуть оформлятися відразу на п'ять-десять років.

Якщо брати автомобіль не в кредит, а в лізинг, то страховку вимагають оформляти не завжди. "Поліс в такому випадку обов'язковий, тільки якщо перший внесок менше 20%", - розповідає директор лізингової компанії "Автокредит Плюс" Віталій Кравчута.

Головний недолік лізингового фінансування на покупку машини полягає в тому, що компанії, які надають такі послуги населенню, можна перерахувати на пальцях однієї руки. На відміну від банків, лізингові компанії купують для позичальника машину і здають йому її в оренду до тих пір, поки той не погасить борг . Ще одна відмінність - умови у кожного гравця індивідуальні.

У автолізингу є ще одна перевага перед автокредитуванням. Якщо банки видають позики на покупку тільки нових автомобілів, то деякі лізингові компанії готові давати гроші на придбання б / у машин.

"На тлі падіння попиту на нові автомобілі через їх різкого подорожчання почав зростати інтерес до купівлі вживаного транспорту, - каже Кравчута, - Більш того, людина може не просто взяти в лізинг автомобіль, що сподобався, але і обміняти свою машину на нову, яку він вибере в салоні або на сайті лізингової компанії ". Однак відразу взяти б / у автомобіль в лізинг не вийде. Спочатку клієнт повинен взяти участь у відкритому аукціоні на покупку машини, який проводиться на сайті лізингової компанії. Торги тривають п'ять днів, і виграє їх той, хто запропонує за машину найбільшу ціну.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Взяти авто в кредит в Україні стає все дорожче". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ