Завершується програма пільгового автокредитування в Росії

У 2012 році програма пільгового автокредитування в Росії триває лише в частині повернення грошової компенсації кредитних організацій

У 2012 році програма пільгового автокредитування в Росії триває лише в частині повернення грошової компенсації кредитних організацій. Видача нових пільгових кредитів громадянам на покупку автомобілів припинено 31 грудня 2011 року. Хоча про це повідомлялося неодноразово, багато покупців ще не змогли звикнути, що видача пільгових автокредитів закінчилася. Держава лише продовжує виконувати взяті зобов'язання по вже виданих автокредитів. Завершиться цей процес в 2013 році.

Згідно з проектом федерального бюджету, в 2012 році на субсидування банків за програмою пільгового автокредитування в Росії фізичних осіб Мінфін виділить 3.253 Репутація млрд. Рублів, тоді як в 2011 році ця сума склала 2,773 млрд. Рублів. У 2013 році фінансування пільгового автокредитування скоротиться до 2,052 млрд. Рублів.

У 2010 році було видано 160 тисяч пільгових автокредитів, в 2009 - близько 72 тисяч. На початок грудня 2011 року було видано 227 тисяч пільгових автокредитів.

Нагадаємо, програма пільгового автокредитування в Росії стартувала в березні 2009 року для підтримки вітчизняного автомобільного ринку. За оцінками агентства «АВТОСТАТ» , Субсидовані державою автокредити забезпечують більше 10% продажів на російському авторинку і займають понад 30% від обсягів автокредитування в цілому.

За умовами участі в програмі пільгового автокредитування в Росії кредит надається на купівлю легкового автомобіля або LCV російського виробництва вартістю до 600 тисяч рублів. Початковий внесок становить 15%, субсидируемая державою ставка - 6%, термін погашення кредиту - 36 місяців.

За словами виконавчого директора агентства «АВТОСТАТ» Сергія Удалова, пільгове автокредитування в Росії допомогло активізувати як самих споживачів, так і банки, які спільно з автоконцернами почали створювати спільні програми. І сьогодні, коли програма держпідтримки завершилася, такі корпоративні програми стають локомотивом автокредитування. Причому, деякі з таких програм залучають клієнтів навіть більш вигідними умовами - починаючи від скорочення термінів розгляду заявки і закінчуючи зниженням процентних ставок. Крім того, банки вводять нові автокредити на придбання вантажних транспортних засобів і спецтехніки, включаючи причепи, автобуси, мікроавтобуси.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.