Підсвітлення сходів - ХОРС - світлодіодне підсвічування і освітлення

Система автоматичного підсвічування сходів Smart Stairway

Багато століть тому сходи міцно увійшли а ужиток людства Багато століть тому сходи міцно увійшли а ужиток людства. Архітектори з покоління в покоління намагаються надати сходах вишуканий вигляд і зробити їх прикрасою будь-якої будівлі. Крім функціонального навантаження зазвичай сходи несе ще й декоративне значення стаючи центральними елементом інтер'єру. Нас дуже часто просять реалізувати настільки не складно функціональне завдання як освітлення сходів в темний час доби, але завжди це завдання стає неабиякою в зв'язку з тим, що це освітлення повинно стати ще й декоративної родзинкою в освітленні і дизайні.

В останні роки для цього створено величезну кількість джерел світла і матеріалів. З приходом світлодіодних джерел світла рішення задач по освітленню сходів стала практично однією з найулюбленіших завдань, тому що стали доступні до втілення практично будь-які ідеї дизайнерів. Але до сих пір на ринку немає серійно реалізуються уніфікованих динамічних рішень підсвічування ступенів, які могли б вписуватися в концепцію розумного будинку, забезпечувати використання зі світлодіодними джерелами світла, мати просту, але в той же час гнучко настроюється конструкцію. Протягом останнього року наші дизайнери та інженери збирали всі напрацювання нашої компанії в області підсвічування ступенів сходи для того, щоб створити систему інтерактивної автоматичної підсвічування ступенів сходів, яка могла б застосовуватися практично в будь-якому будинку і на будь-який сходах, яка могла б налаштовуватися власником під будь-яку конфігурацію, яку зміг би встановити і налаштувати будь-який електрик з базовими знаннями або будь-яка людина з основними знаннями електротехніки. І ось наша компанія готова запропонувати Вашій увазі систему автоматичного підсвічування сходів Smart Stairway!

Система підсвічування сходів Smart Stairway призначена для освітлення ступенів в темний час доби за допомогою малопотужних світлодіодних джерел світла. Система побудована за принципом гнучко комплектуемого конструктора з відкритим кодом програмного забезпечення. Завдання наших інженерів була побудувати надійну і просту систему з якісних комплектуючих при мінімальних цінах. Тому за основу був взяти прекрасно зарекомендував себе мікроконтролер фірми Atmel (США) ATMega 328 який і є серцем системи. У базову комплектацію входить контролер, далі Ви вибираєте собі необхідний Вам датчик руху. Датчик руху можна вибрати одинарний інфрачервоний, який просто включає підсвічування в разі виявлення руху на встановлений Вами проміжок часу. При цьому включення виробляється від спрацював датчика в напрямку руху людини по сходах, послідовним плавним включенням ступенів один за одним. Якщо у Вас сходи довга і часто зустрічаються випадки зустрічного руху по сходах або Ви можете повернутися зі сходів дійшовши до середини або інші типи сходів з активним рух, де не потрібно висвітлювати ступені тривалий час після того, як людина покинула сходи - Ви можете вибрати здвоєні датчики руху, які забезпечать підрахунок людей на сходи і відключення підсвічування коли на сходи нікого не залишиться. Також якщо у Вас в зоні установки датчиків є теплові перешкоди або з якихось причин немає можливості встановити інфрачервоні піроелектричні датчики, Ви можете вибрати ультразвукові датчики. Всі датчики взаємозамінні і підходять до одного і того ж контролера не вимагаючи апаратних змін конструкції.

Детальні характеристики, технічний паспорт виробу і актуальні ціни дивіться в нашому інтернет-магазині :

Опис конструкції контролера автоматичної підсвічування сходів.

Контролер виконаний в пластиковому корпусі який може бути встановлений як на стіну, так і на DIN-рейку Контролер виконаний в пластиковому корпусі який може бути встановлений як на стіну, так і на DIN-рейку. Розмір корпусу контролера 115х90х41мм. До контролера можна підключити до 21 ступені, чого в більшості випадків досить для освітлення одного прольоту сходи навіть при високих стелях. До контролера можуть бать підключені в разі потреби:

  1. - до 4-х датчиків руху,
  2. - два прохідних вимикача, що забезпечують включення підсвічування ступенів сходів від вимикача в бік руху людини до протилежної сторони сходів.
  3. - фото сенсор, що дозволяє використовувати підсвічування ступенів тільки в темний час доби.

Харчування системи здійснюється від джерела живлення постійного струму стабілізованого по напрузі від 5 до 12В. Харчування датчиків і напруга, що подається на вимикачі 5В постійного струму. Харчування підсвічування ступенів може бать від 5 до 12В постійного струму в залежності від використовуваного блоку живлення і типу джерел світла. Якщо Ви використовуєте світлодіодні ленто, то для харчування слід вибрати джерело живлення 12В, плюсові виходи стрічок з'єднати разом і підключити до відповідного виходу контролера або джерела живлення. Світлодіодні ленто рекомендується використовувати SMD3528 з щільністю до 60 діодів на 1 метр. такий стрічки можна підключити до 1-го метра на 1 канал (на один щабель). Потужність навантаження одного каналу не повинна перевищувати 4,8 Вт., Або 0,4 А ..

Фото сенсор слід встановлювати в місці забезпечує максимальну інформативність про рівень освітлення. Іншими словами на нього не повинен потрапляти світло від джерел світла всередині приміщення або від самої підсвічування ступенів, тому що при висвітленні сенсора вище встановленого рівня підсвічування ступенів буде відключена. Підключення фото сенсорів, датчиків руху і прохідних вимикачів рекомендується проводити за допомогою екранованого сигнального проводу з мідною жилою.

Алгоритм роботи контролера.

При використанні контролера в режимі 4-х датчиків руху.

При проході зовнішнього датчика зводиться таймер на 2 сек При проході зовнішнього датчика зводиться таймер на 2 сек. Якщо за цей час буде здійснений прохід другого внутрішнього датчика, контролер почне плавне включення ступенів в напрямку руху і лічильник кількості людей на сходах збільшиться на одиницю. При зворотному проходженні датчиків з боку внутрішнього контролер аналогічним чином відпрацьовує Зведення таймера внутрішнього датчика на 2 сек. і при проходженні зовнішнього лічильник відніме із кількості людей на сходах одиницю. Якщо після зведення датчика протягом 2 секунд не відбудеться спрацьовування другого то таймер скидається і датчики знову переходять в режим очікування. Коли лічильник людей на сходах дорівнює нулю, почнеться плавне послідовне виключення ступенів в напрямку проходу людини з однієї або з двох сторін, в залежності від напрямку руху. Якщо після входу на сходи з якихось тио причин лічильник виходу не спрацював, або людина не покинув сходи, включається лічильник часу заданий в п.5 налаштувань. Після закінчення зазначеного часу підсвічування сходів буде вимкнена за тим же алгоритмом і лічильники людей на сходах обнулені не залежно від того покинули люди сходи чи ні. Час очікування можна встановити досить великим, що б звести нанівець можливість залишитися на темних сходах. Не рекомендується встановлювати час на багато більше від необхідного для проходження сходи.

При використанні контролера в режимі 2-х датчиків руху.

Якщо контролер використовується в режимі 2-х датчиків (задається в п.7 налаштувань), то алгоритм роботи наступний. При спрацьовуванні датчика руху включається підсвічування в напрямку руху людини. Тобто від спрацював датчика до протилежного. Якщо в процесі руху при повному обсязі включеному підсвічуванні спрацював датчик з протилежного боку - включається зустрічна підсвічування в напрямку руху іншої людини увійшов на сходи. Після того, як сходи включиться повністю, включається таймер очікування (задається в п.5 меню налаштувань), після чого підсвічування ступенів плавно вимкнеться в тому ж порядку.

Використання датчика освітлення.

Контролер може використовуватися як з датчиком освітленості так і без нього Контролер може використовуватися як з датчиком освітленості так і без нього. При підключенні до контролера датчика освітленості слід активувати його використання (п.1. Налаштувань) або деактивувати, якщо датчик не використовується. Датчик слід встановлювати в такому місці, що б на нього не потрапляло світло від внутрішнього освітлення і від освітлення самих ступенів. Цифровий датчик подає на порт контролера логічний 0 коли освітлення не достатня або логічну одиницю якщо рівень освітлення менше встановленої межі. При недостатньому освітленні активується чергова підсвічування першої і останньої ступенів і контролера дозволяється включати підсвічування ступенів за сигналами від датчиків руху в залежності від встановленого алгоритму (див. Вище). Якщо при русі по сходах при включеній або включається підсвічування ступенів раптом на датчик світла потрапить світло яскравіше порога включення контролера - підсвічування сходів і чергових ступенів вимкнеться, і контролер перейде в черговий режим. Робота датчиків руху і обробка лічильників людей на сходах ведеться навіть тоді, коли підсвічування по сигналу датчика освітленості не здійснюється.

Гарантійне обслуговування.

На систему світлодіодним автоматичної підсвічування сходів Smart Stairway наше підприємство надає 12 місяців гарантії і 36 місяців безкоштовного сервісного обслуговування. Протягом безкоштовного сервісного обслуговування ми надаємо безкоштовну діагностику, оновлення прошивки контролера до останньої стабільної версії ПО, і дрібний ремонт (не вимагає заміни комплектуючих).