Новини Харкова - У Харкові будівництво нових станцій метро почнеться в 2018 році - Кернес

Будівництво нових станцій метро в Харкові має розпочатися в 2018 році / фото УНІАН

Будівництво нових станцій метрополітену в Харкові планується почати в 2018 році.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні, 19 грудня, заявив мер Харкова Геннадій Кернес на спільній прес-конференції з директором представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Шевки Аджунером після підписання угоди про підтримку проекту «Продовження метрополітену в м Харкові» між міським радою та ЄБРР.

За словами Кернеса, будівництво нових станцій метро має розпочатися в 2018 році, проте перед початком робіт місту доведеться розселити мешканців приватного сектора, чиї будинки повинні бути знесені.

Читайте також Харків з сьогоднішнього дня переходить на єдиний електронний квиток в транспорті (фото)

«Все житлові об'єкти будуть розселені. Власність ми плануємо викуповувати у громадян », - сказав Кернес, додавши, що ринок, який розташований на вулиці Одеській, в зону реконструкції не потрапляє, тому його залишать.

При цьому мер Харкова не назвав точну кількість сімей або будинків, які планують розселити.

Кернес підкреслив, що будівництво може завершитися приблизно через чотири роки. Місто, згідно з договором, повинен виплатити 50% кредиту і профінансувати його обслуговування - в середньому процентна ставка складе 1,5%. Другу половину кредиту компенсує держава.

Як повідомляв УНІАН, 11 грудня представники Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку за участю президента України Петра Порошенка підписали угоду про фінансування інвестиційного проекту для харківського метрополітену. Таким чином, Харків отримав державні гарантії на отримання кредитних ресурсів у сумі 320 млн євро на будівництво двох нових станцій - «Державінська» і «Одеська», будівництво Олексіївського електродепо і на закупівлю 85 вагонів рухомого складу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter