Парадокс: продаж антирадарів в Естонії дозволена, але установка незаконна

Щоб «убезпечити» себе на дорогах від штрафів, деякі люди використовують так звані антирадари, які заздалегідь попереджають водія про те, що попереду дорожній патруль вимірює швидкість Щоб «убезпечити» себе на дорогах від штрафів, деякі люди використовують так звані антирадари, які заздалегідь попереджають водія про те, що попереду дорожній патруль вимірює швидкість. Що примітно, за законом продаж антирадарів не заборонена, але експлуатація карається штрафом до 400 євро і конфіскацією приладу.

До речі, правильна назва - радар-детектор. Цей прилад служить для того, щоб виявити активний радар поліцейських на відстані до 6000 метрів. Як інформують деякі виробники радар-детекторів, окремі моделі здатні і на більше.

Згідно із законом продаж антирадарів не заборонена, тому причепитися до продавців і навіть установників цієї системи не можна. Закон лише забороняє мати цю установку в моторно-транспортному засобі.

«Штраф становить до 400 євро разом з конфіскацією приладу»,

- каже старший комісар відділу дорожнього руху Департаменту поліції і прикордонної охорони Рауль Сіхвер. Що примітно, в деяких країнах використання радар-детекторів не заборонено.

«МК-Естонія» зв'язалася з людьми, які продають і встановлюють антирадари. Причому навіть дають гарантію на свою роботу і систему. Так як подібна діяльність в Естонії не заборонена, Олександр і Дмитро діють відкрито, через свій сайт. У них для цього навіть зареєстрована фірма.

За їх словами, це не є основним заробітком, але клієнтів вистачає, причому приблизно 80 відсотків клієнтів - це росіяни і фіни. «Зовні систему, яка встановлюється під панель, виявити неможливо. Для цього треба конкретно розібрати машину. Такий радар-детектор зовсім не засікав », - каже Дмитро.

«Принаймні, ми впевнені в чотирьох. Ми навіть самі їх тестували », - продовжує Олександр. Найоптимальніший варіант радар-детектора, який пропонують хлопці, коштує 350 євро.

Повна версія статті - в тижневику «МК-Естонія» .