Одеський Театр Опери і Балету

  1. Основна інформація про Оперному театрі
  2. Коротко про головне:
  3. Оперний театр в наш час:

    Основна інформація про Оперному театрі

  • Адреса: пров. Чайковського, 1
  • Телефони: +38 (048) 780-15-09, +38 (048) 780-15-28
  • Сайт театру: www.opera.odessa.ua
  • Час роботи: каси 11:00 - 19:00, вихідний - понеділок

Коротко про головне:

За всю історію в Одесі, Оперний театр будували двічі. Перший був побудований практично з моменту заснування Одеси, право будувати театр Південна Пальміра отримала в 1804 році поставивши місто на рівні з Москвою і Санк-Петербургом, адже тільки в цих містах Російської імперії існували театри. У 1809 році було закінчено будівництво, до всього іншого саме ця будівля відвідував Пушкін прибуваючи в Одесі. У 1810 році відбулося урочисте відкриття. Однак в 1873 році Театр згорів, причиною стало загоряння газового ріжка для освітлення годин в нічний час.
Минуло 9 років, і в 1882 році, автори багатьох архітектурних споруд в Європі Герман Гельмер і Фердинанд Фельнер підготували проект нового Театру, який і в наш час є зразком високої якості і технологій в будівництві того часу, а проектом була Дрезденська державна опера. В Одесі новий театр відкрився 1 жовтня 1887 року.

Під час Великої Вітчизняної війни фашисти планували підірвати театр, але на щастя, не встигли цього зробити. 10 квітня 1944 року, після звільнення Одеси саме над оперним театром було піднято прапор звільнення міста.
Архітектура театру зробила свою справу, і тепер цей театр є однією з головних визначних пам'яток Одеси. Він був одним з кращих в Європі, і зараз їм залишається. Зал і внутрішнє оздоблення виконана в стилі пізнього французького рококо, а сама будівля витримано в традиціях віденського бароко.

Оперний театр в наш час:

У 2007 році була завершена повна тривала реставрація будівлі, яка затягувалася на повних 10 років. Проведено безліч робіт по удосконаленню різноманітних систем кондиціонування, зміцнення фундаменту і доопрацювання малих архітектурних форм навколо театру, побудований фонтан.
Зараз на сцені театру проходить безліч постановок, завдяки багатьох народним артистам України і Молдови, концертні програми надзвичайно різноманітні, а вартість квитків завжди залишається на хорошому рівні і доступні кожному.

У нас на сайті також можна зняти квартиру в центрі Одеси , Що має вигляд з балкона на Оперний Театр. Вартість залишається досить демократичною.