Фінансовий блог. Пластикові банківські картки

 1. Пластикові банківські картки
 2. Кредитні картки
 3. Цільова аудиторія
 4. Кешбек
 5. Карти з бонусним Кешбек
 6. Картки з грошовим Кешбек
 7. Прибуткові карти
 8. Попередньо оплачені (подарункові) карти
 9. Карти з індивідуальним дизайном
 10. кобрендингові картки
 11. Віртуальні карти
 12. карти розстрочки
 13. емітенти карт
 14. Платіжні банківські системи
 15. Безпека карт

Пластикові банківські картки міцно увійшли в сучасне життя практично кожного дорослого росіянина Пластикові банківські картки міцно увійшли в сучасне життя практично кожного дорослого росіянина. Їх існує величезна кількість, чим вони відрізняються один від одного і що необхідно знати про них нам, користувачам цих карт?

Пластикові банківські картки

дебетові карти

Найперше і головна відмінність пластикових банківських карт: вони бувають дебетові і кредитові. На дебетових картах знаходяться власні кошти, але тільки безготівкові - зарплата, пенсія, аліменти, тобто аналог звичайних паперових грошей.

розплачуватися картою за товари і послуги можна, як онлайн, так і офлайн. Найпоширеніші дебетові карти - це зарплатні картки .

Деякі дебетові карти бувають з овердрафтом - можливістю при недостатності власних коштів використовувати гроші банку в борг. Найчастіше овердрафт надається за зарплатними картками, і розмір його залежить від розміру зарплати власника картки. Сума овердрафту зазвичай - це відсотки від зарплати або кілька окладів.

Крім дозволеного овердрафту по карті може виникнути недозволений овердрафт (Технічний), коли витрати по карті перевищили допустимий ліміт. Він може статися, як за дебетовими, так і по кредитних картах.

Кредитні картки

Кредитні картки - це аналог споживчих кредитів. Банк видає кредит на певну суму, клієнт за допомогою карти оплачує свої покупки.

На відміну від кредиту і карт з овердрафтом у кредитних карт є пільговий період (grace period), зазвичай близько 50 днів. Якщо повернути витрачені гроші банку протягом пільгового періоду відсотки нараховуватися не будуть.

Види кредитних карт розрізняються залежно від платіжної системи, статусу карт, складності їх оформлення, тарифів і умов обслуговування (процентна ставка, кредитний ліміт, вартість обслуговування, пільговий період, наявність бонусів).

Цільова аудиторія

Карти розрізняються залежно від того, для кого вони призначені: пенсіонер, студент, геймер, шопоголік, мандрівник, олігарх або хто-небудь ще.

Молодіжні карти - це карти, розраховані на молодих людей з невисокою вартістю обслуговування і яскравим дизайном. Приклади таких карт:

Ігрові карти - карти для геймерів дозволяють отримувати Кешбек для ігор і прокачати свій аккаунт.

дебетова карта World of tanks від Альфа-Банку порадує любителів WoT золотим Кешбек і преміум-аккаунтом на місяць (при першому нарахуванні золота).

Кредитна карта All Games Тінькофф Банку буде цікава всім любителям онлайн-ігор. Банк нараховує підвищені бонуси при оплаті картою в Steam, Origin, Xbox Games, PlayStation Store і 1С Інтерес. Бонуси можна витрачати в магазинах ігр та електроніки.

преміальні картки

банки пропонують преміальні картки для забезпечених і дуже забезпечених людей. Це Visa Gold, Platinum, Signature, Infinity і MasterCard Gold, Platinum, World, World Black Edition, Word Elite.

Преміальне обслуговування дорого і не завжди виправдано, але дає приємні привілеї. Наприклад, безкоштовне отримання карти Priority Pass - дає право відвідати віп-зали аеропортів. Кількість безкоштовних відвідувань і супутників визначає банк-емітент елітної картки.

Для заможних клієнтів банки також пропонують послугу private banking - індивідуальне банківське обслуговування.

Кешбек

Деякі карти, як кредитні, так і дебетові мають функцію Кешбек - при оплаті за покупки карткою, банк повертає частину грошей назад, наприклад, 1% від покупки. Кешбек може бути виражений грошима або у вигляді бонусів.

Нараховані бонуси іноді виявляються марними - їх просто ніде витратити. Вибираючи карту з Кешбек, визначте, чи знадобляться вам нараховані бонуси.

Серед банків популярна практика нарахування Кешбек в залежності від категорії. Наприклад, оплата в ресторані і кафе - 5%, оплата на АЗС - 10%. Яка саме покупка була зроблена визначається кодом MCC , Який присвоюється кожній торговій точці.

Карти з бонусним Кешбек

Карта Ощадбанку, підключена до бонусної програмі Дякую - бонуси можна витратити у партнерів банку.

Бонусна програма від ВТБ 24 колекція - це накопичення бонусів і обмін їх на подарунки. Подарунки можна вибрати з великого каталлога. Мінус програми - платна доставка і тривалий нарахування балів.

Платіжна карта Білайн - бонуси можна витратити на послуги зв'язку, товари в салонах Білайн і у партнерів Білайну (наприклад, Формула Кіно, супермаркети Перехрестя, Аптека.ру і інші).

Карта Карі клуб від торгової мережі kari - дозволяє розплачуватися картою в будь-яких магазинах і одночасно накопичувати бонуси. Їх можна витратити тільки в магазинах kari і kari Kids.

Карта Пятерочка Пошта Банку - нараховує бонуси у всіх торгових точках. У магазинах «Пятерочка» можна витратити накопичені бонуси, там же нараховуються підвищені бонуси, в порівнянні з іншими магазинами. Випуск і обслуговування картки безкоштовне, карта моментальна, видається відразу при зверненні в банк.

Картки з грошовим Кешбек

Картки з грошовим Кешбек зручні своєю універсальністю - немає прив'язки до якого-небудь продукту або магазину. Найбільш популярні карти з Кешбек від Тінькофф банку:

Прибуткові карти

Багато банківські карти (і кредитні та дебетові) мають приємний бонус - нарахування відсотків на залишок по рахунку. Такі карти називаються дохідними .

Умови нарахування відсотків відрізняються в залежності від банку і карти, наприклад, відсоток на залишок може нараховуватися щодня або щомісяця.

Банки можуть встановлювати мінімальний (незнижуваний) залишок по рахунку або, навпаки, максимальний. При порушенні обмежень суми залишку - відсотки нараховуватися не будуть.

Попередньо оплачені (подарункові) карти

Передплачені картки - це дебетові анонімні карти з максимальним лімітом до 15 тис Передплачені картки - це дебетові анонімні карти з максимальним лімітом до 15 тис. Рублів. Не вимагають ідентифікації, тому є миттєвими. Можуть передаватися третім особам, тому їх часто називають подарунковими картками.

В даний час подарункові карти пропонують кілька банків, лідером в цьому сегменті є Банк Русский Стандарт. Він пропонує карти на будь-який випадок життя.

Компанія Sodexo пропонує бізнесу карти для мотивації і нагородження з якого-небудь приводу співробітників. Подарункова карта Gift Pass - це один з видів таких карт. Дозволяє власникові карти розплачуватися в будь-яких магазинах, в тому числі в інтернеті. Є приємним і корисним (що важливо) подарунком від роботодавця.

Карти з індивідуальним дизайном

Деякі банки випускають для бажаючих карти з індивідуальним дизайном . Зображення на карту вибирається в каталозі на офіційному сайті банку або можна підібрати власне, наприклад, свою фотографію. Підійде не кожне зображення, банки накладають заборону на матеріали сексуального, релігійного, політичного характеру, з порушенням авторського права і інші.

За випуск карт з індивідуальним дизайном банк найчастіше бере додаткову комісію.

кобрендингові картки

Деякі великі банки пропонують клієнтам карти з бонусами. Банки створюють ко-бренди - об'єднуються з будь-якою компанією для створення бонусної програми. Наприклад, Альфа-Банк випускає карту «Aeroflot», власник якої, розплачуючись в торгово-сервісних підприємствах, отримує милі. Милі можна обміняти у Аерофлоту на безкоштовний політ.

кобрендингові картки надають знижки або бонусні бали, які можна обміняти на бензин, послуги зв'язку, товари або, найпоширеніше, милі.

Віртуальні карти

Віртуальні карти не мають матеріального носія, вони призначені тільки для оплати платежів через інтернет. З віртуальної карти не можна зняти гроші в банкоматі, у неї немає ПІН-коду. Така карта вважається більш безпечною, ніж звичайна пластикова карта.

Найпопулярнішими віртуальними картами є:

карти розстрочки

Карти розстрочки - це кредитні карти за якими не справляються відсотки в разі своєчасного погашення заборгованості. Сума заборгованості ділиться на рівні платежі, які треба погашати щомісяця. У разі порушення умов договору клієнт оплачує штраф і відсотки за кредит.

До карток розстрочки росіяни поки ставляться з недовірою, але потужна реклама в ЗМІ робить свою справу: карти стають популярними. Ними розплачуються в продуктових магазинах, оплачують букети квітів, тобто дрібні покупки в розстрочку затребувані теж, не тільки меблі, електроніка і побутова техніка.

Найбільш відомі карти розстрочки - це карта совість від Ківі Банку і карта Халва Совкомбанк.

Третій банк який пропонує карту розстрочки - Банк Хоум Кредит. Банк не став заморочуватися з назвою, просто карта розстрочки . Головна відмінність карти від халви і Совісті - розстрочку можна отримати в будь-якому магазині, а не тільки у партнерів банку. Така розстрочка надається на три місяці, більш тривала - до 12 місяців, можлива в магазинах-партнерах банку.

емітенти карт

На кожній пластикової банківської картки є найменування емітента, тобто банку, який випустив ці карти і обслуговує їх. На кожному пластиці написано, що карта є власністю банку.

Є карти від мобільних операторів:

 • платіжна карта Білайн (Емітент РНКО «Платіжний Центр»).
 • платіжна карта Мегафон (Емітент банк «Раунд») - рахунок телефону і рахунок карти один той же.

Платіжні банківські системи

На всіх розрахункових банківських картках обов'язково розміщений логотип платіжної системи. Найпоширенішими є міжнародні платіжні системи VISA International Service Association (VISA), MasterCard Worldwide (MasterCard), American Express (AmEx) і China UnionPay (CUP).

Залежно від платіжної системи карти можуть відрізнятися за видами:

 • MasterCard Maestro і Visa Electron - це карти початкового рівня, вони дозволяють безкоштовно отримати доступ до банківських послуг: безготівковим платежам, перекладам, а також дистанційного управління рахунком. Обслуговування цих карт безкоштовне, вони не містять імені власника картки і видаються відразу при укладанні договору банківського обслуговування.
 • Міжнародні карти Visa Classic і MasterCard Standard - це найпоширеніші банківські карти, які відкривають доступ до цілого комплексу послуг: безготівковим платежам, перекладам, а також дистанційного управління рахунком. Комісія з таким банкам в Ощадбанку за перший рік обслуговування - 750 рублів, за наступні - 450 рублів.
 • Золоті картки Visa і MasterCard - це привілейовані карти, покликані підкреслити високий статус власника картки. Visa і MasterCard представляють своїм клієнтам різні привілеї. Річне обслуговування становить близько 3 000 рублів.

існують кобейджінговие карти - карти, які одночасно обслуговують кілька платіжних систем, найчастіше дві. Наприклад, карта Мир-UnionPay від Россельхозбанка. Розплатитися такою картою можна там, де приймають до оплати Світ або UnionPay.

Безпека карт

За рівнем захисту пластикові банківські картки бувають магнітні та чипові. Чіпові карти надійніше і безпечніше, електронний мікропроцесор (чіп) має більш складний алгоритм захисту, карти з магнітною смугою легко підробити. Чіп упаяний в карту і виглядає, приблизно, як SIM-карта від телефону.

В даний час в Росії банки випускають в основному комбіновані карти: і з чіпом і з магнітною стрічкою. Якщо в торговельній точці буде застарілий платіжний термінал, який не обслуговує чіпові карти, можна буде здійснити оплату за допомогою магнітної смуги. Поступово чіпові карти повністю витіснять карти з магнітною смугою, як в Росії, так і в інших країнах.

Останнім часом збільшується випуск банківських карт з безконтактної технологією оплати - MasterCard PayPass і Visa payWave. На них зображений значок у вигляді хвиль. безконтактні картки дозволяють економити час і розплачуватися за покупки не вводячи ПІН-код (якщо сума покупки менше 1 тисячі рублів) і просто наближаючи карту до терміналу.

Ощадбанк пропонує великий вибір безконтактних карт: це і кредитні та дебетові карти, класичні та преміальні. підібрати безконтактну картку Ощадбанку для себе зможе кожен, в тому числі молодіжна аудиторія.

Ще одна можливість безконтактної оплати - оплата телефоном за допомогою додатків Apple Pay, Android Pay або Samsung Pay. Оплата смартфоном дозволяє не носити з собою платіжні карти і розплачуватися, піднісши телефон до POS-терміналу.

Розвиток і поширення банківських розрахункових карт призвело до кардингу - шахрайство в сфері банківських карт. У кардинг можна виділити наступні напрямки: фішинг і скімінг . Якщо Ви стали жертвою кардерів і Ваші гроші зникли з карти в невідомому напрямку, спробуйте скористатися чарджбеком .

Щоб убезпечити себе від пропажі, розкрадання грошей на карті можна оформити страхування банківської карти , Для цього потрібно звернутися до свого банку-емітенту або оформити і сплатити страховку онлайн.

Зараз існує величезна кількість платіжних карт. Щоб не загубитися серед їх різноманіття, треба чітко визначити, для яких цілей потрібна вам карта, і як ви будете її використовувати. Шукайте пластикові банківські картки з вигідними пропозиціями.

Вдалих покупок!
Ніна Полонська

Їх існує величезна кількість, чим вони відрізняються один від одного і що необхідно знати про них нам, користувачам цих карт?