В Узбекистані розробляють закон «Про зонах надзвичайної екологічної ситуації та екологічне лихо»

В Узбекистані розробляють закон «Про зонах надзвичайної екологічної ситуації та екологічне лихо»

Ташкент, Узбекистан (UzDaily.uz) - У Державному комітеті Республіки Узбекистан з охорони природи відбулася зустріч, присвячена обговоренню проекту Закону Республіки Узбекистан «Про зонах надзвичайної екологічної ситуації та екологічне лихо».

В її роботі взяли участь представники ряду міністерств, відомств, громадських організацій та ЗМІ.

В умовах зростаючого антропогенного впливу на навколишнє середовище необхідно постійно розвивати і вдосконалювати правове регулювання взаємодії суспільства і природи. Одним із способів такого регулювання є створення територій з особливим режимом екологічного користування, в тому числі зон екологічного лиха і зон надзвичайної екологічної ситуації.

У чинному в даний час законодавстві не було визначено детальні рамки, що стосуються механізму господарсько-економічної діяльності та управління зонами надзвичайних екологічних ситуацій. Чи не розкриті питання реабілітації таких зон, соціальних гарантій потерпілим, режиму відвідування, перебування і проживання в цій зоні громадян Республіки Узбекистан, іноземних громадян, які мають довготривалий характер. У деяких випадках діяльність на території пов'язувалася тільки з точки зору попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій, як комплексних, але в той же час, разових заходів. Чи не вирішувалися питання збереження і залучення робочої сили, створення нових робочих місць, економічного розвитку територій з урахуванням екологічної ситуації.

Представлений сьогодні на широке обговорення Законопроект якраз націлений на регулювання відносин в області прийняття рішень по оголошенню несприятливих ділянок територій - зонами надзвичайних екологічних ситуації і екологічного лиха, а також на забезпечення прав та інтересів фізичних осіб, які перебувають, або перебували в зонах надзвичайних екологічних ситуації і екологічного лиха.

Крім того, розробка законопроекту Республіки Узбекистан була однією з частин комплексних заходів щодо забезпечення локалізації, відновленню і оздоровленню екологічного стану в зоні екологічного лиха, зокрема, в Приаралье, а також в інших екологічно несприятливих територіях країни.

Проект Закону Республіки Узбекистан «Про зонах надзвичайної екологічної ситуації та екологічне лихо» »опублікований в журналі« Екологічний вісник »№7 (136) 2012 і розміщений на сайті Держкомприроди .

Очікується, що прийняття даного закону сприятиме подальшому забезпеченню стратегічних завдань в галузі забезпечення екологічної безпеки нашої країни.

За підсумками зустрічі були вироблені відповідні рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законопроекту.