Від стихійного лиха захищені тільки володарі повного пакета КАСКО - РСА

Фото: ТАСС / Олександр Рюмін

За прогнозами синоптиків в п'ятницю після 13.00 на місто обрушиться шквалистий вітер і злива. Дощ припиниться тільки до 22 години, за цей час в місті може випасти до 30 міліметрів опадів при місячній нормі в 75 міліметрів. Експерти m24.ru розповіли, на що варто розраховувати тим городянам, чиї автомобілі будуть пошкоджені негодою - які гарантії дають автострахувальники на випадок, якщо машину затопить або на неї обрушиться дерево.

сильні дощі обрушаться на місто після обіду і будуть лити, не перестаючи, практично до пізнього вечора. За прогнозами синоптиків, за кілька годин випаде майже половина місячної норми опадів. Це майже полбочкі води на квадратний метр.

У місті можливі підтоплення окремих територій, утруднення руху транспорту і ДТП, пошкодження ліній електропередач, звалювання дерев, пошкодження покрівель будинків, широкоформатних і слабо укріплених рекламних конструкцій.

Бригади ГУП "Мосводостока" вже переведені на цілодобовий режим роботи , Зі стихією вийдуть боротися 375 бригад, куди входить понад 1100 співробітників і 293 одиниці техніки, включаючи спеціальні насоси. Їх головне завдання напередодні дощів - не допустити перебоїв у роботі громадського транспорту. Особлива увага бригади приділять тунелях і підземних переходах, де є ризик скупчення води. За кожним таким об'єктом закріплена спецтехніка.

У МНС попередили про наближення грози, град і посилення вітру до 15-20 метрів в секунду. Оголошено помаранчевий рівень небезпеки. Це означає, що зможе призвести до стихійних лих і нанесення збитку. відомство також закликало віруючих відкласти поїздку до храму Христа, де до 13 липня розташовуються мощі святого Миколая Чудотворця.

Громадянам рекомендується по можливості не виходити на вулицю. Перебуваючи ж там, краще обходити рекламні щити, хиткі конструкції і не намагатися сховатися від негоди під деревом.


Про те, як вести себе в шторм читайте в матеріалі m24.ru.


За словами президента Російського союзу автостраховиків (РСА) Ігоря Юргенса, власникам повного пакета страховки КАСКО в разі пошкодження автомобіля можна розраховувати на повне відшкодування збитків.

"Всі ті, хто застрахований по КАСКО, можуть на розраховувати на повну компенсацію, якщо у вас тільки ОСАГО - ніяких виплат чекати не варто. Тому що ОСАГО - це страхування вашої відповідальності перед третьою особою, якого ви протаранили, вдарили і так далі", - розповів m24.ru глава РСА.

Він зазначив, що навіть у випадку з КАСКО існують деякі винятки. Багато автолюбителів, з метою економії, вважають за краще купувати страховку у різних франшиз. У таких випадках, необхідно уважно вивчати договір і дивитися, що було виключено з повного "КАСКО".

"Умови договору дуже різні, в залежності від ціни. Тому все треба розглядати індивідуально, але якщо ж це повне" КАСКО "- воно дає гарантії від усього, в тому числі і від стихійного лиха", - уклав Юргенс.


Автоюрист, адвокат Громадського руху автомобілістів "Свобода вибору" Сергій Радько пояснив, коли мова йде про ОСАГО страхові компанії не покривають випадки, пов'язані зі стихійним лихом в зв'язку з відсутністю винуватців.

"У загальному і цілому, розраховувати на компенсацію тут навряд чи можливо, тому що якщо трапиться такий потоп, про який сьогодні говорять, то це буде класичний випадок форс-мажору, за який ніхто не відповідає. Страхові компанії можуть відмовити у виплаті, посилаючись на то, що сталося стихійне лихо, а стихійне лихо не є страховим випадком. Звичайно, в Росії бували судові рішення, де стягували збитки, наприклад, з міської влади за непрацюючу зливову каналізацію, при якій машини тонули, їх заливало, вони виходили з з рою і так далі. Але це поодинокі випадки тому, що якщо дійсно кількість опадів, що випадають перевищує всі допустимі норми для роботи зливової каналізації, то, напевно, не можна говорити про вину влади і, як наслідок, їх відповідальності за заподіяння шкоди ", - прокоментував експерт m24.ru.

Тим же, хто користується КАСКО, необхідно уважно вивчити умови договору і звернути увагу на те, що не є страховим випадком і які ситуації не підлягають компенсації. Нерідко в страховці зазначено, що випадки пошкоджень під час стихійного лиха не підлягають відшкодуванню.

"У деяких випадках страховики пишуть різні хитрі фрази в правилах і їх потрібно уважно знати і розуміти", - застеріг експерт.

Місяць тому, 29 травня, в столиці також пройшов сильний ураган. Буря була визнана найбільш руйнівною за останні 100 років. В результаті в Москві і області загинули 16 людей, більше 200 постраждали. "Росгосстрах" попередньо оцінив збиток від урагану , Який накрив столичний регіон 29 травня, в 25 мільйонів рублів. Збиток домівках і майну клієнтів оцінили в 19 мільйонів рублів, а автовласникам з полісами добровільного страхування каско - в шість мільйонів.


Про те, що робити, якщо ваш автомобіль постраждав під час шторму - читайте в оглядовому матеріалі m24.ru.