Бізнес-ідея: виробництво бубликів

  1. Починаємо з розрахунків
  2. вибираємо обладнання
  3. Поради бізнесменів

До революції і відразу після неї бублики, сушки, бублики і калачі були дуже популярні. «За ці бублики женіть рублики», - співав на своїх концертах в 1926 році відомий одеський куплетист Григорій Красавін. За словами старожилів, раніше, ще в царські часи, бублики пекли в основному в спеціалізованих пекарнях, які нічого іншого не виробляли.

«Крамничка був відділений від пекарні скляними рамами від підлоги до стелі а, - описує одесит Григорій Кац, - люди бачили все своїми очима. Печі нічим не відрізнялися від тих, в яких зараз печуть піцу. Джгутики з тіста скачували в коло і кидали в киплячий казан. Потім діставали і укладали на піднос, обсипаючи їх маком або кунжутом. І тільки потім вони відправлялися в піч ».

Сучасні технології дещо змінили процес виробництва. Навіть в домашніх умовах замість киплячої олії використовують окріп, і то для приготування бубликів. «Звичайно, зневажливе ставлення до давньоруськими рецептами позначилося на смак бубликів, - вважає технолог-кулінар Артемій Пустовалов, - тепер вони практично нічим не відрізняються від звичайного хліба, хіба що мають іншу форму. Тим часом, пончики, які обсмажуються в киплячому маслі, серед гурманів користуються великою популярністю ».

Кулінар впевнений, що в дореволюційних пекарнях Бубличні спеціалізація була економічно виправдана Кулінар впевнений, що в дореволюційних пекарнях Бубличні спеціалізація була економічно виправдана. У 1913 році французька булка вагою в півтора кілограми коштувала 8 копійок, а російський фунт бубликів (0.41 кг) - 4 копійки. Смак збільшував додаткову вартість, як мінімум, відсотків на тридцять.

Така ж математика цілком застосовна і до сучасних умов. Продукти з більш високими смаковими якостями, при тих же вихідних матеріальних і виробничих витратах, мають більш високу рентабельність. Все це зайвий раз підтверджує перспективність бубличні бізнесу.

Починаємо з розрахунків

Тим, хто хоче спробувати себе в бізнесі, без ідеї нікуди. Як, втім, і без слушної поради тих, хто має досвід того чи іншого починання. У зв'язку з цим цікава відповідь Swetlikon на питання форумчанкі Katya_Silver: «Як реально йдуть справи з окупністю і прибутком у виробництві бубликів?». «Займалася багато років хлібопеченням. Знаю технологію сушок і т.д. , - пояснює Swetlikon. - Вартість сировини з втратами множити на три з половиною. Якщо проходиш по оптовій ціні в своєму регіоні, то вперед. Люди їли, їдять і будуть їсти ».

Технолог-кулінар Артемій Пустовалов солідарний з колегою і наводить такі розрахунки. На тонну борошна вищих сортів твердої білозерної пшениці потрібно до 10 кілограм пресованих хлібопекарських дріжджів. Це основні інгредієнти, які визначають до 95% вартості вихідних матеріалів. Цукор, сіль, яйця, масло, вода, мак, кунжут розраховується за рецептурою згідно техрегламенту.

«Формула проста, - пояснює технолог, - з тонни борошна виходить приблизно півтори тонни бубликів. Виробничі витрати, в тому числі на зарплату, орієнтовно оцінюються на рівні витрат матеріальних. Якщо приплюсувати сюди невиробничі витрати і податки, то орієнтир, наведений форумчанин Swetlikon, цілком відповідає реаліям сьогоднішнього дня на цьому ринку ».

Але не варто в розрахунок закладати цінники на бублики, взяті, наприклад, в мережевому ритейлі. Оптова ціна, по якій мережевики візьмуть товар, буде відсотків на 40 нижче за роздрібну.

вибираємо обладнання

За останні десять років заробітна плата в Росії зросла в рази. Якщо раніше бізнесмен звертав увагу на обладнання з високою часткою ручної праці, - мовляв, навіщо купувати дорогі За останні десять років заробітна плата в Росії зросла в рази високопродуктивні машини, якщо праця дешевше і доступніше, то тепер він думає про те, як би обійтися мінімальним штатом. Саме тому набір обладнання, з якого планується збудувати технологічний ланцюжок, повинен бути збалансований.

Безумовно, фірми, які торгують машинами і апаратами для хлібобулочних виробництв, підберуть оптимальний набір, виходячи з фінансових можливостей і виробничих площ, якими володіє бізнесмен.

«Тут не повинно бути ілюзій, що ви, не маючи досвіду, зможете правильно вибрати обладнання, - радить пекар з Підмосков'я Іван Коровін. - У виробництві бубликів і сушок нюансів не менш, ніж у виробництві, наприклад, складних будматеріалів. Без професіоналів краще не лізти в цей бізнес ».

«Це не просто, але і не - складно», - кажуть бувалі підприємці. Звертаючись у фірму-продавця обладнання, вимагайте майстер-клас від замісу тіста до фасування готових бубликів. У перелік базового обладнання входять мукопросеиватели, тістомісильні машини, натирочная машини (у виробництві бубликів без них не обійтися), делительно-закаточні машини, розстойні електричні шафи і печі, як тунельні, так і ротаційні. Всі ці машини мають широкий типоряд, що дозволяє побудувати технологічний ланцюжок самої різної продуктивності.

Нехтування технологією і типом машин зведе «нанівець» всі зусилля. Якщо бублика НЕ ​​будуть смачними і апетитними на вигляд, їх навряд чи будуть купувати навіть за низькою ціною. Комплект хорошого устаткування запросто «потягне» за мільйон рублів. Таким чином, для повноцінного старту потрібно 1,5-2,0 мільйона рублів. Втім, можна обійтися і обладнанням, вживаному. І навіть взяти в оренду готову пекарню, налаштувавши її на випуск бубликів.

Поради бізнесменів

Аналіз проблеми і листування з підприємцями виявили слабкі і сильні місця цього бізнесу. «Проблеми починаються зі спеців і приміщення, - зазначає Ігор Мрихін, - в штаті обов'язково повинні бути утворені Аналіз проблеми і листування з підприємцями виявили слабкі і сильні місця цього бізнесу технологи, а приміщення повинно відповідати санітарним нормам СанПіН 2.3.4.545-96. Інакше не уникнути проблем з наглядовими органами. Раджу знайти хороший бізнес-план ».

«Бублики добре розходяться в школах, але туди важко пробитися, а мережевики самі печуть», - зазначає нюанси збуту Анна Смирнова. «Тонна борошна приносить 20 тисяч чистого доходу, за день можна зробити. А вклалася я в обладнання, правда в беушноє, ціною 700 тисяч рублів. За півроку все окупила », - поділилася своєю історією Світлана Моісеєва.

«Непогано самому бути технологом, тоді легко піде. Дилетантам тяжко буде, - коментує проблему форумчанин SAMSON, - бублик смачний повинен бути, а так тільки борошно перекладете ». «Справа вигідна, а конкурентів майже немає, - повідомив Андрій Васильєв з Петербурга, - головне, все робити акуратно і грамотно».

***
Безумовно, цей бізнес вигідний і стабільний, проте починати його потрібно з професійних позицій. Важко розраховувати на постійний збут, не дотримуючись санітарних норм. Тому без сучасного обладнання не обійтися. А ось внести кулінарну «родзинку» в прямому і переносному сенсі, можна і потрібно. У разі якщо бублики будуть користуватися попитом, то реалізатор, будь то мережевик, або магазинчик біля будинку, завжди буде їх замовляти.

Олександр Ситников
Фото з сайтів exler.ru, fashiony.ru