Алтайкрайстат: Всеросійська сільськогосподарська перепис 2016 не торкнеться громадян, які тримають тхорів, лисиць або єнотів будинку

16 лютого 2015 р 16:47

Всеросійська сільськогосподарська перепис пройде з 1 липня по 15 серпня 2016 року.

Взяти участь в перепису належить всім сільськогосподарським організаціям - від мікропідприємств до великого бізнесу, селянським (фермерським) господарствам та індивідуальним підприємцям, дачникам, городникам і садівникам (а також їх некомерційним об'єднанням), які мають земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, які ведуть особисте підсобне господарство і / або мають сільськогосподарських тварин як в містах, так і на селі.

При цьому власникам земельних ділянок не варто приховувати інформацію, наприклад, про те, що сільськогосподарські угіддя не використовуються за призначенням, і побоюватися їх вилучення. Достовірність даних важлива для оцінки економічної ефективності сільського господарства регіону. «Ми тільки констатуємо факт, що є невживана земельна площа. Індивідуальні дані ми не розкриваємо. Розкрито буде тільки загальна інформація по таким категоріям, як: «в населеному пункті» і «в муніципальному районі», «серед сільгоспорганізацій» і «серед селянських (фермерських) господарств» і так далі », - зазначає начальник відділу статистики сільського господарства та навколишнього природного середовища Алтайкрайстата Надія рядно.

Відзначимо, що перепис 2016 року торкнеться не тільки власників земельних ділянок, а й користувачів, власників і орендарів. А також громадян і господарства, які тримають худобу, цінних хутрових звірів, кроликів, птицю і бджіл.

«Нас же цікавлять тварини, використовувані для виробництва тваринницької та іншої сільськогосподарської продукції. Що стосується тхорів, лисиць, єнотів і інших тварин, які живуть поруч з людьми в домашніх умовах, то їх перепис не зачепить. Вони виконують виключно декоративну функцію і не мають сільськогосподарського потенціалу - як не мають його кішки і собаки », - підкреслює Надія Миколаївна.

Нагадаємо: в даний час в Алтайському краї йде формування спеціальної комісії, яка займеться організацією перепису .

Довідка: Всеросійська сільськогосподарська перепис - комплексне статистичне обстеження, мета якої - збір інформації про демографії села, зайнятості людей в сільському господарстві, розмірах загальної земельної площі, структурі і використанні угідь, в тому числі меліорованих, площ вирощуваних культур, плодово-ягідних насаджень, про поголів'я худоби і птиці, наявності машин і обладнання та багато іншого.

Всеросійська сільськогосподарська перепис 2006 року засвідчив, що в Алтайському краї:

  • 692 великих і середніх сільськогосподарських організації;
  • 923 малих сільськогосподарських підприємства;
  • 196 підсобних господарств несільськогосподарських організацій;
  • 5022 селянських (фермерських) господарства;
  • 503 індивідуальних підприємця;
  • 555 тис. 586 особистих підсобних та інших індивідуальних господарств громадян;
  • 516 некомерційних об'єднань громадян.

У 2006 році громадяни і господарства Алтайського краю містили 984 тис. 922 голови великої рогатої худоби (у населення утримувалось 460 тис. 586), 712 тис. 600 свиней (у громадян 617 тис. 854); 8 млн. 310 тис. 045 птахів (5 млн. 111 тис. 308 - в особистих господарствах). Крім традиційних птахів і тварин (овець і кіз, коней та ослів, курей, качок, гусей, індиків) переписувачам довелося враховувати цесарок і перепілок, фазанів і страусів, маралів і верблюдів, яків і плямистих оленів (один з оленів жив в особистому господарстві) .

В середньому в сільськогосподарській діяльності були зайняті 93,7% сільських господарств усіх категорій (максимум зареєстрований серед особистих підсобних та інших індивідуальних господарств громадян - 94,1%).


16 лютого 2015 р 16:47   Всеросійська сільськогосподарська перепис пройде з 1 липня по 15 серпня 2016 року