Клітка для морської свинки

Будинок для морської свинки повинен бути затишним і комфортним. Не можна утримувати їх в акваріумі - в ньому занадто високий рівень вологості, та й звичайна ґратчаста клітина не підійде: від перепадів температури і протягів вона не захистить.

Оптимальний розмір клітини для морської свинки - 40х60 см, для пари вихованців - 50х80 см. Обов'язково потрібно оснастити клітку піддоном, вибирайте пластиковий, висотою від 12 сантиметрів. Його можна в будь-який момент отримати і не потривожити звірка, а такої висоти достатньо, щоб захистити його від протягу, а кімнату - від розлітаються тирси. Зручніше, якщо клітина буде розділена на 2 секції: для гри і для відпочинку.

Клітку ставлять подалі від протягів, мінімум в 40 сантиметрах від опалювальних приладів. Якщо в будинку немає інших домашніх тварин, кришкою «будиночок» можна не накривати. У клітці повинні бути стійкі і важкі годівниці, кулькові поїлки, сінник. Для свинки можна виготовити будиночок, гамак, лежанку, а ось прогулянкове колесо ставити не потрібно, оскільки у цих гризунів слабкий хребет. Звичайні миски для води теж краще не використовувати - вони легко перевертаються, та й вода швидше забруднюється. Якщо в клітці є другий поверх, драбинка на нього повинна бути гладкою, а не гратчастої.

Стінки і дно клітки не повинні бути гратчастими, в них не повинно бути щілин і гострих кутів або зазубрин, щоб тваринка не поранився. Укриття для свинки можна зробити з пластмасовою коробки або дерев'яного ящика, випив лобзиком отвір для входу. Можна зробити будиночок і з товстої фанери, з'єднавши листи за допомогою клею або саморізів. Важливо, щоб назовні не стирчали гострі деталі.

Своїми руками можна зробити і сам вольєр. Для цього знадобиться: гофрокартон, решітка металева з маленькими осередками, кабельні стяжки пластикові, клейка стрічка, ніж канцелярський, ножиці, рулетка, маркер.

Чим більше буде клітка - тим краще: по-перше, у свинок буде досить вільного простору для фізичних вправ, по-друге, місця буде вистачати всім, і свинки не стануть конфліктувати за площу, по-третє, великий вольєр чистити легше, ніж крихітну клітку. У розгорнутому вигляді креслення майбутньої клітини виглядає так:

Накресліть підставу на гофрокартоне. Цей матеріал хороший тим, що він багатошаровий, тобто, якщо ви проріже тільки верхній шар, гофрокартон буде відмінно згинатися. Червоні лінії - це місця прорізання тільки першого шару, чорні - наскрізь. Після розкрою можна приступити до збору коробки. Виступаючі краї бортиків надійно фіксують скотчем.

В результаті вийшла прямокутна коробка з 15-сантиметровими бортиками. По периметру клітини будуть знаходитися металеві решітки (їх нарізають 30-сантиметровими панелями). Краї обробляють і загинають так, щоб свинка не змогла поранитися. Панелі з'єднують за допомогою кабельних стяжок знизу, зверху, а також фіксують по центру. Кожну сторону краще збирати окремо, щоб потім була можливість підігнати її по розміру.

Ґратчасті панелі скріплюють між собою під прямим кутом за допомогою тих же кабельних стяжок.

Ящик можна зробити не тільки з гофрокартону, а й з фанери, з зовнішньої сторони сітку прикріплюють рейками. Як піддону багато хто використовує ванночку для фотографій, але можна придбати вже готовий в будь-якому зоомагазині.

Як піддону багато хто використовує ванночку для фотографій, але можна придбати вже готовий в будь-якому зоомагазині

Після цього можна приступити до облаштування клітини: помістити підстилку, сінник, годівниці та інші елементи інтер'єру. Це легкий і економічний спосіб зробити шикарні апартаменти для улюбленого вихованця!