Міжкімнатні перегородки з піноблоків

Рідкісний капітальний ремонт сьогодні обходиться без перепланування, а нове житло часто здається лише з капітальними стінами Рідкісний капітальний ремонт сьогодні обходиться без перепланування, а нове житло часто здається лише з капітальними стінами. Зведення міжкімнатних перегородок в такій ситуації лягає на плечі новоселів.

Ще недавно основним матеріалом для зведення перегородок був гіпсокартон, тому що використання для цих цілей цегли було пов'язане з необхідністю підйому великого обсягу вантажів.

У наш час широкого поширення набув пінобетон і формуються з нього піноблоки . Матеріали зручні в обробці: за розміром вони більші цегли, а за вагою менше, що скорочує терміни виконання робіт. До плюсів відноситься хороша тепло- і звукоізоляція, яка відсутня у гіпсокартону , Невисока ціна, легкість в обробці, блоки легко можна розпиляти звичайною ножівкою по дереву тощо.

Матеріал податливий для прорізування отворів, каналів для труб і електропроводки; ідеальний для втілення всіляких дизайнерських задумок, для створення арок і будь-яких конфігурацій; володіє достатньою товщиною, щоб формувати дверний отвір в стіні; має рівну поверхню і прекрасно підходить для будь-якої декоративного оздоблення, грунтовки, облицювання плиткою, штукатурення, обклеювання шпалерами; стійкий до впливу сонця, вологи, температурних перепадів і активних біохімічних речовин.

при виготовленні піноблоків використовується класичний склад бетону (вода, пісок, цемент), до якого додається піна. Тверднуть вони при природній температурі. Пори у піноблоків закриті, тому матеріал не боїться вологи.

Для зовнішніх і внутрішніх стін використовуються блоки з пінобетону з різною щільністю. Для зведення зовнішніх стін використовують піноблоки щільністю не менше D 300-500. Внутрішні перегородки можна зводити з менш міцних піноблоків.

Крім щільності матеріал відрізняється і за способом виготовлення Крім щільності матеріал відрізняється і за способом виготовлення. Існують автоклавний і неавтоклавний способи. Лінія спосіб виготовлення створює не рівномірне пористість матеріалу. В результаті перегородка з таких блоків може дати усадку близько 3 міліметрів на ділянці стіни висотою 1 метр. перегородка з піноблоків , Виготовлених автоклавним способом, буде набагато міцніше.

Матеріал відрізняється і за способом штампування, це може бути різка або формування блоків. У першому випадку блоки нарізаються з пінобетону спеціальної дисковою пилкою. Результат такого способу виготовлення - геометрична рівність граней і ідеально збігаються розміри блоків. При виготовленні формуванням рідкий пінобетон застигає в спеціальних формах. І хоча всі форми стандартних розмірів, розміри блоків можуть мати відхилення.

Для зведення міжкімнатних перегородок використовуються блоки з наступними параметрами:
- товщина - 50, 75, 100 або 150 мм (оптимально - 100 мм);
- висота і довжина - 300 мм х 600 мм;
- вага (залежить від товщини і щільності) 5,5 кг - 16,2 кг;
- оптимальна щільність D600.

витрата клею становить близько 15 кг на кубічний метр при нанесенні шаром в 2 мм.

Перед початком кладки необхідно в несучі стіни і перекриття забити спеціальні сполучні штирі, які забезпечать стійкість перегородки в майбутньому.

На стіни і підстава підлоги наноситься розмітка, по якій буде проводитися кладка. За цих лініях можна закріпити рівний брусок або стартовий профіль для гіпоскартона. Це дозволить укладати блоки рівно, наголошуючи їх в лінійку. Перед укладанням першого ряду піноблоків основу підлоги треба очистити від пилу і будівельного сміття, після чого - заґрунтувати.

Після висихання грунтовки, можна розводити клей, відповідно до інструкції на упаковці Після висихання грунтовки, можна розводити клей, відповідно до інструкції на упаковці. Клей наноситься на блок, який укладається на основу підлоги.

Матеріал вимагає при зведенні перев'язки рядів. Для цього необхідно чергувати початковий блок ряду, використовуючи для нього в одному ряду цілий блок, в іншому половину від нього і т.д. Вертикальність кладки періодично перевіряється будівельним рівнем або схилом.

Якщо між зведеної перегородкою і стелею залишається зазор, в який не входить наступний ряд блоків, його можна заповнити монтажною піною , А після висихання зрізати надлишки.

Дверні прорізи можна формувати як під час кладки, так і після її висихання, вирізавши їх при необхідності будь-пилкою.

Після зведення перегородки їй дають висохнути дві доби, потім можна демонтувати напрямні профілі.

для облицювання плиткою поверхню стіни готувати не потрібно, на пористу структуру піноблоку плитка добре кріпиться клеєм для кахлю. перед обклеюванням шпалер перегородка грунтується, оштукатуривается і вирівнюється декількома шарами шпаклівки.