Чому зараз вигідніше купувати, ніж орендувати?

 1. При оренді гроші витікають, як крізь дірявий мішок
 2. Ціни на квартири ростуть
 3. Нове житло починається з розмови

Щомісячний платіж по кредиту може бути менше, ніж оренда ідентичного житла. Завдяки державній програмі підтримки ALTUM, для родин з дітьми та молодих професіоналів власне житло стало набагато доступнішим.

Якщо їдете на тривалий період, то що належить вам нерухомість можна здати в оренду, тим самим забезпечивши додаткові доходи.

Вже якийсь час, якщо оцінювати ситуацію з фінансового погляду, купувати житло здається вигідніше, ніж знімати його, оскільки ціни на оренду в багатьох випадках вище, ніж щомісячний платіж за кредитом за власне житло.

Як приклад можемо взяти двухкомнатую квартиру з ремонтом площею 50-60 м2, яка розташована в центрі Риги. Вивчивши оголошення, бачимо, що таку квартиру можна зняти, починаючи з 350-400 євро на місяць, а купити - за 60 000-70 000 євро. Якщо взяти іпотечний кредит на 30 років, то щомісячний платіж складе 260 євро - це набагато менше орендної плати.

Якщо сумніваєтеся, що підходить чи зараз час купувати ссобственную нерухомість, то варто більш досконально вивчити кілька аспектів.

При оренді гроші витікають, як крізь дірявий мішок

Якщо ви вже зараз знаєте, що хочете придбати своє житло, то навіщо ще кілька років платити за оренду власнику іншої квартири (по суті - гроші витікають, як крізь дірки в мішку), якщо таку ж або навіть меншу суму ви можете направити на щомісячний платіж за власне житло? Звичайно, покупка - це серйозний крок, проте, якщо вже ви вже зважилися на нього, то відкладати з фінансової точки зору було б не найрозумнішим рішенням.

Ціни на квартири ростуть

Незважаючи на те, що ніхто не може передбачити майбутнє, ясно одне - в останні роки ціни на квартири в Ризі і в інших місцях повільно, але стабільно зростають. Цьому сприяють різні чинники, приміром, дефіцит хороших пропозицій в секторі середніх цін, що тягне за собою і решта ринку. Також зараз набагато у більшої кількості потенційних покупців з'явилася можливість внести перший внесок і все це, завдяки ALTUM - державною програмою підтримки сімей з дітьми і молодих фахівців .

Якщо чекаєте в надії, що вигідні ціни на нерухомість знизяться, то, можливо, чекати вам доведеться ще довго.

Чи правда, що наявність своєї нерухомості дає менше свободи?

Часто в якості мінуса покупки власного житла називається обмеження мобільності. Тобто, якщо ви раптом захочете переїхати в інше місто або країну, або просто довше подорожувати по світу, то придбана вами нерухомість може стати свого роду тягарем.

Однак можна адже поглянути на цю ситуацію і з іншого боку. Квартира - це довгострокова інвестиція; в разі необхідності житло можна як здати в оренду, так і продати. Звичайно, це зажадає певного часу і зусиль, але зате таким чином можна і прибуток отримати.

У яких випадках краще все-таки знімати житло?

Якщо ви доки не хочете брати він довгострокові фінансові зобов'язання, не впевнені в стабільності своїх доходів або просто не вирішили, який площі нерухомість і в якому місці хочете, то безумовно не варто поспішати. Оренда може бути хорошим способом оцінити житло різного типу, щоб зрозуміти, чого саме хочеться. Також аренда житла - відмінна можливість для студентів, які можуть об'єднатися і знімати одну квартиру на всіх, таким чином істотно економлячи. Однак слід остерігатися ситуацій, коли квартира для знімання пропонується по неадекватно низькою ціною, оскільки можна зіткнутися з підводними каменями, наприклад, непропорційно високими платежами за комунальні послуги та обслуговування.

Безумовно, варто зважати на те, що в разі оренди житла ви ніколи не можете бути впевнені в тому, що в якийсь момент господар не попросить вас з'їхати або не підвищить орендую плату. Тому перш, ніж підписувати договір про оренду, важливо досконально вивчити його умови.

Дізнатися передбачуваний кредитний платіж для придивились вами нерухомості ви можете, використовуючи Калькулятор житлового кредиту SEB .
Лінда Езеркална

Нове житло починається з розмови

Якщо Ви задумалися про нову квартиру або будинок і хочете дізнатися свої кредитні можливості, запишіться на консультацію, під час якої ми обговоримо найбільш підходяще фінансування для придбання житла.


 • Будинок - 16.08.2017

  Нове житло - купувати чи орендувати?

  Вважаючи, що купувати квартиру занадто дорого, люди нерідко вирішують брати її в оренду. Але насправді середній щомісячний платіж по кредиту - 236 євро - в даний момент не перевищує середню суму за оренду квартири схожою площі.

  Детальніше

 • Будинок - 06.06.2018

  Шість кроків до нового будинку

  Якщо прийнято таке важливе рішення, як придбання власного будинку або квартири, кожному з нас хотілося б вкласти гроші і час в таке житло, яке сміливо можна було б назвати палацом своєї мрії.

  Детальніше

Чи правда, що наявність своєї нерухомості дає менше свободи?
У яких випадках краще все-таки знімати житло?
Нове житло - купувати чи орендувати?