Розвиваємося і не нудьгуємо - логічні загадки для всіх!

 1. Про гроші
 2. Цікаві завдання про тварин
 3. «Ведмідь»
 4. «Загадки про курку»
 5. «Велике тварина на третю букву»
 6. Логіка з родзинкою

Існують способи пограти, не використовуючи комп'ютер і не збираючи велику компанію. До такого відносяться численні логічні загадки, які були актуальні в усі часи і залишаються такими сьогодні. Цікаві, веселі, вони змушують думати, вважати, сперечатися, пропонувати варіанти і дуже пожвавлюють обстановку. Часто в пошуках відгадки люди потім ходять цілий день і подумки ні-ні, та й повертаються до головоломці. Розглянемо приклади різних типів таких завдань і знайдемо відповіді на них.

Про гроші

Однією з найпопулярніших є гучна загадка про 10 рублів. Вона носить назву «Куди поділися ще 10?». Суть завдання в наступному: я зайняв у товариша 100 рублів і пішов їх витрачати. Але по дорозі втратив. Засмутився дуже, адже борг тепер на мені. Зустрів іншого приятеля і зайняв у нього 50 рублів. Хоч борг і виріс до 150, але зате можна купити шоколадки. Купив дві штуки по 10 рублів за кожну. Прийшов додому і віддав решту 30 рублів першому товаришеві. Однією з найпопулярніших є гучна загадка про 10 рублів

Тепер йому я повинен:

 • 70 рублів;
 • 50 рублів приятелю;
 • 20 рублів за шоколадки;
 • всього 140!

Де ще 10 рублів ???

Відповідь: логіка розрахунку залишку невірна. Додавати слід не дві шоколадки, так як це покупка, а ті 30, що пішли на погашення боргу. Тоді все 150 рублів знайдуться.

Якщо збираєтеся блиснути такий задачкою, постарайтеся якомога яскравіше і барвисто описувати умова, з щирим подивом. Це ще більше заплутає співрозмовника.

Ще одна задачка про гроші, називається «Стародавній скарб». Археологи відкопали скриню з древніми єгипетськими монетами. Дістали їх, подивилися уважно і помітили на кожній викарбувану напис: 50 століття до н. е. Головний серед вчених сказав: «Це підробки». Чому і як він це визначив? Ще одна задачка про гроші, називається «Стародавній скарб»

Відповідь: до н. е. на них написано бути не може, адже в той час про нашої ери нічого відомо не було!

Цікава загадка «Алмазна лихоманка» і її розшифровка тут:

Цікаві завдання про тварин

Таких також багато. Наведемо кілька вартих уваги прикладів.

«Ведмідь»

У вашому будинку 4 стіни і всі вони спрямовані на південь. Повз вікон гуляє красивий великий ведмідь. Якого він кольору?

Відповідь: ведмідь білий, адже всі стіни можуть бути спрямовані на південь тільки на Крайній Півночі.

«Загадки про курку»

Скільки яєць повинна знести курка, щоб в кожному ряду коробки на малюнку нижче розміщувалося не більше двох штук? Діагоналі також вважаються. Скільки яєць повинна знести курка, щоб в кожному ряду коробки на малюнку нижче розміщувалося не більше двох штук

Відповідь: варіантів кілька, найпростіший - це розмістити по два яйця на середині кожної другої лінії зверху, знизу і з боків. А також в два крайніх незайнятих кута по яйцю.

Завдання: три несучки дають три яйця за три дні. Скільки майбутніх курчат дадуть 12 таких же несучок за 12 днів?

Відповідь: логіка з розрахунку однієї курки. Одна несучка в три дня дає одне яйце. Значить за 12 днів 4 майбутніх курчати. А 12 несучок дадуть 48 яєчок (12 * 4 = 48).

«Велике тварина на третю букву»

Суть завдання в наступному Суть завдання в наступному. Пропонуєте людині загадати будь-яке число в інтервалі від 1 до 10. Потім помножити його на 9 і в вийшла сумі скласти цифри. Наприклад, загадали 5. Значить: 5 * 9 = 45, 4 + 5 = 9. На першу букву отриманого числа загадати країну в Європі, а на третю букву в назві країни - великий ссавець тварина.

Відповідь: в Данії носороги не живуть. Вся жарт в тому, що саме цю країну і це тварина загадають всі присутні. Тому відповідь можете написати на аркуші заздалегідь, а потім ефектно всім продемонструвати. Ось така жартівлива, але цікава загадка про носорога!

Найкраще забезпечити присутніх всім необхідним матеріалом - папером, ручками. Нехай по обчислюють і помучаться, так цікавіше!

Цікава загадка на логіку «Про графському ставку» є в відео варіанті. Подивитися її, вирішити самостійно і перевірити правильність відповіді можна тут:

Логіка з родзинкою

Дуже великою популярністю користуються не просто загадки, а саме з якою-небудь особливістю. Так би мовити, загадки логічні із секретом. Ось кілька прикладів.

 1. «Гості». Суть: до тебе прийшли в гості друзі. А у тебе з частування в холодильнику тільки мінеральна вода, кока-кола і коробка яблучного соку. Що ти відкриєш в першим? Відповідь: звичайно, холодильник.
 2. «Старенька». Їхав водій по дорозі. Ліхтарі не горять, місяця немає, фари він не включив. Раптом прямо перед ним дорогу стала переходити старенька. Він зупинився, і аварії не було. Як він її побачив? Відповідь: було ясно, так як це день.
 3. «Пляшка». Суть: чарівник сказав, що зуміє поставити порожню пляшку в центрі кімнати. І вповзти в неї. Як він це зробить? Відповідь: легко, адже вповзти потрібно в кімнату, а це може зробити кожен.
 4. "Діжка". Бочка з водою важить 30 кг. Що потрібно додати, щоб її вага зменшилася до 10 кг? Відповідь: потрібно додати отвір, щоб витекла вода.
 5. «Смішна». Назвіть перший в світі напівпровідник? Відповідь: Іван Сусанін.
 6. Визначте слово в російській мові, яке починається на три «г», а в кінці має три «я». Відповідь: тригонометрія.

Логічна загадка з сірниками під назвою Рибка », дуже цікава і підходить для будь-якої компанії. Подивитися можна тут:

Запам'ятайте, що в будь-якому завданні на логіку потрібно звертати увагу на дрібні деталі і умова завдання. Саме це - половина успішного вирішення.

Стаття була корисною?Поділися їй в соц.мережах:

Вона носить назву «Куди поділися ще 10?
Де ще 10 рублів ?
Чому і як він це визначив?
Якого він кольору?
Скільки майбутніх курчат дадуть 12 таких же несучок за 12 днів?
Що ти відкриєш в першим?
Як він її побачив?
Як він це зробить?
Що потрібно додати, щоб її вага зменшилася до 10 кг?
Назвіть перший в світі напівпровідник?