Відмова у продажу поліса ОСАЦВ | Страхування життя при покупці поліса ОСАЦВ - Знай страхування! | Порушення законодавства з боку страхової компанії при покупці поліса ОСАЦВ і що робити, щоб їх уникнути. Що робити, якщо вам відмовляються продавати поліс ОСАГО. Що робити, якщо вам нав'язують додаткові послуги при покупці поліса ОСАЦВ. | відмова у продажу ОСАГО як купити ОСАГО відмовляються продавати поліс ОСАГО нав'язування додаткових страховок, страхування, страховка, страхова компанія, страхових компаній, страховик, Відмова в продажу поліса ОСАЦВ | Страхування життя при покупці поліса ОСАЦВ, Знай страхування!, Знай страхування!

 1. Куди і як скаржитися на порушення з боку страхової компанії
 2. Якщо вам потрібна юридична допомога, щоб вирішити конфлікт зі страховою компанією
 3. Дії влади щодо припинення порушень законодавства страховими компаніями по ОСАГО
 4. Штрафи за порушення при продажу полісів ОСАЦВ
 5. Питання і відповіді щодо порушень при укладенні договорів ОСАГО
 6. Пошук информации про страхування на сайті "Знай страхування!"

З 2013-го року набули масового характеру випадки, коли страхові агенти і співробітники цілої низки страхових компаній при укладенні договору ОСАГО стали вимагати від клієнта застрахувати своє життя і здоров'я або інші ризики.

Така вимога абсолютно незаконно! Ніяких змін в Закон, що вимагають страхувати життя і здоров'я водія, ніхто не приймав і навіть не передбачається будь-коли прийматися.

Клієнт має повне право відмовитися від такого "поставлений" договору страхування. При цьому агент не має права відмовити клієнту в оформленні поліса ОСАЦВ, тому що ОСАГО - публічний договір відповідно до Закону.

Якщо ви зіткнулися з подібним порушенням законодавства, то можете написати відповідну скаргу в регіональні відділення ФАС (Федеральна антимонопольна служба) і / або Службу по захисту прав споживачів фінансових послуг та міноритарних акціонерів Банку Росії. Ви також можете вимагати визнання договору страхування життя і здоров'я, який вас обманом змусили зробити висновок, недійсним і повернення вам сплаченої страхової премії.

Куди і як скаржитися на порушення з боку страхової компанії

Шановні страхувальники!
Тепер ви можете написати скаргу на незаконні дії страхової компанії в Банк Росії не відходячи від комп'ютера через їх офіційний сайт.

При написанні скарги, будь ласка, постарайтеся уникати непотрібних емоцій і описати ситуацію досить докладно, щоб перевіряючі органи могли прийняти відповідні рішення:

Обов'язково вкажіть свої ПІБ та адресу - анонімні скарги не розглядаються;

Обов'язково докладно вкажіть обставини порушення:

 • правильна назва страхової компанії;
 • адреса місця, де було скоєно порушення, дату і час;
 • прізвище співробітника страхової компанії, яке допустило порушення (якщо знаєте);
 • номер страхового поліса / договору, який був оформлений з порушенням або який відмовилися продовжити;
 • при можливості прикладіть електронні копії договорів, на які посилаєтесь у своїй скарзі;
 • які заходи ви просите прийняти: повернути гроші за нав'язаний договір, зобов'язати укласти договір, застосувати штрафні санкції до порушників і т.п.

Написати скаргу - Форма електронного обігу в Банк Росії

Після ознайомлення з порядком розгляду скарг, щоб перейти до заповнення форми внизу сторінки треба поставити галочку - "Я згоден з порядком прийому та розгляду електронного обігу, що направляється на адресу Банку Росії через мережу Інтернет".

Якщо вам потрібна юридична допомога, щоб вирішити конфлікт зі страховою компанією

Якщо при конфлікті зі страховою компанією вам потрібна допомога юриста, то спеціально для відвідувачів сайту "Знай страхування!" наші партнери з сайту "Правовед.ру" готові дати вам безкоштовну юридичну консультацію.

Отримати безкоштовний відповідь юриста на своє питання:

Дії влади щодо припинення порушень законодавства страховими компаніями по ОСАГО

24 квітня 2014 року на медіафоруму Загальноросійського народного фронту Президент РФ Володимир Путін назвав огидною практику страховиків, які нав'язують свої послуги клієнтам. Він пообіцяв доручити мегарегулятора - Центральному Банку уважно стежити за такими випадками і вживати заходів для їх припинення.

В даний час, рішення за скаргами громадян на нав'язування додаткових страховок при покупці ОСАГО в Центральному банку РФ розглядатися предметно і в стислі терміни, а страхові компанії-порушники змушені повертати своїм клієнтам гроші.

Рекомендації Банку Росії громадянам при нав'язуванні додаткових послуг

Дії страховиків в частині нав'язування додаткових послуг при придбанні полісів ОСАЦВ

Відповідно до пункту 2 статті 16 Закону Російської Федерації від 07.02.1992 № 2300-1 «Про захист прав споживачів» (далі - Закон) забороняється обумовлювати набуття одних послуг обов'язковим придбанням інших послуг. При цьому на підставі пункту 2 Положення про федеральному державному нагляді в області захисту прав споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.05.2012 № 412, федеральний державний нагляд у сфері захисту прав споживачів здійснюється Федеральною службою з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини .

Рекомендований порядок дій:

У разі якщо Ви вважаєте, що страховик нав'язує додаткову послугу, в якій Ви не маєте потребу, Вам слід подати скаргу на дії страховика на адресу Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини - Росспоживнагляду, як органу, який здійснює федеральний державний нагляд в області захисту прав споживачів.

У ряді регіонів у зв'язку із збільшеною збитковість по ОСАЦВ у водіїв виникли проблеми з покупкою полісів ОСАГО - страховики закривають свої офіси продажів або просто припиняють продавати поліси ОСАГО. Причина таких дій страхових компаній прості: страхувати ОСАГО стало просто невигідно, воно стало збитковим.

Повністю вирішити проблему можна тільки підвищивши тарифи по ОСАГО, але таке підвищення відбудеться не раніше вересня 2014 року.

Зараз влада всіма силами намагається змусити страхові компанії (які є комерційними організаціями!) Продавати збиткові для них продукти - поліси ОСАГО.

З 1 вересня 2014 року набере чинності поправка до Закону про ОСАГО , Яка зобов'язує страхову компанію здійснювати продажу полісів ОСАЦВ у всіх своїх точках продажів:

Послуга з укладання договорів обов'язкового страхування повинна надаватися в будь-якому відокремлений підрозділ страховика (філії).

Разом з цим вводяться штрафи для співробітників страхових компаній у відмові в продажу полісів ОСАЦВ (див. Нижче).

Ці заходи повинні істотно знизити напруженість в даному питанні, але причину даної проблеми вони не усунуть. Змушувати страхові компанії весь час працювати собі в збиток не вийде чисто економічно - страховикам просто нізвідки буде взяти гроші для виплат постраждалим в ДТП, що призведе до банкрутства страховиків або їх повного відходу з ринку ОСАЦВ.

Рекомендації Банку Росії громадянам при відмові в укладенні договору ОСАГО

Відмова в укладенні договорів ОСАГО страховиками

Згідно з абзацом 8 статті 1 Федерального закону від 25.04.2002 № 40-ФЗ "Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів" договір ОСАГО є публічним.

В силу пункту 3 статті 426 Цивільного кодексу Російської Федерації (далі - ГК РФ) відмова страховика від укладення договору ОСАЦВ при наявності можливості укласти такий договір страхування не допускається. На підставі пункту 4 статті 445 ГК РФ, якщо страховик ухиляється від його укладення, особа, навмисне укласти зі страховиком договір ОСАГО, має право звернутися до суду з вимогою про спонукання укласти договір.

При цьому сторона, необгрунтовано ухиляється від укладення договору, повинна відшкодувати другій стороні завдані цим збитки. При відсутності документально підтвердженого факту порушення страховиком страхового законодавства, прийняття до такого страховика заходів Банком Росії не представляється можливим.

Рекомендований порядок дій:

У разі якщо Ви вважаєте, що страховик неправомірно відмовив в укладенні договору ОСАГО, Вам необхідно отримати документальне підтвердження даного факту.

При наявності документального підтвердження факту порушення страхового законодавства Вам слід направити скаргу на дію страховика в Банк Росії.

На підставі отриманої скарги Банк Росії в рамках компетенції вживає заходів до страховика відповідно до чинного законодавства. Звертаємо увагу, що скарга, направлена ​​в електронному вигляді c сайту http://www.cbr.ru, значно скоротить термін документообігу по Вашим зверненням.

Штрафи за порушення при продажу полісів ОСАЦВ

4 липня 2014 року в третьому читанні Держдумою прийняті поправки до Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення , Покликані покласти край порушенням при оформленні полісів ОСАЦВ з боку окремих страхових організацій. Зазначений поправки вступають в силу з 1 вересня 2014 року:

Стаття 15.34.1. Необгрунтовану відмову від укладення
публічного договору страхування або
нав'язування додаткових послуг при
укладенні договору обов'язкового страхування

Необгрунтована відмова страхової організації від укладення публічних договорів, передбачених федеральними законами про конкретних видах обов'язкового страхування, або нав'язування страхувальнику або має намір укласти договір обов'язкового страхування особі додаткових послуг, не обумовлених вимогами федерального закону про конкретний вид обов'язкового страхування, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поки правозастосовна практика щодо таких порушень ще не сформувалася, але очевидно, що головною проблемою стане доказ самого факту порушення з боку страхової компанії.

Питання і відповіді щодо порушень при укладенні договорів ОСАГО

02.09.2014

За відмову укласти договір ОСАГО - штраф, а за тяганину, за попередній запис у чергу розтягнувшись на місяць-два, за те що громадянина фактично обмежують у праві володіти своїм майном (автомобілем), що за це? А яке покарання для страховика за те що без грунтовно, тільки лише, через відсутність даних у АІС РСА, водія позбавляють знижок? Чи не є це незаконним збагаченням? Чи не навмисно чи все це зроблено?

Цілком можливо, що Ви маєте рацію і в ряді випадків все це робиться навмисно. Але довести це майже неможливо - до кожного продавця перевіряючого не поставиш.
Питання чисто економічний - страхові компанії просто не хочуть продавати збитковий для них поліс ОСАГО, а держава не поспішає підвищувати тарифи. Замкнуте коло…

08.09.2014

У праві чи, страхова компанія, посилаючись на великий наплив клієнтів, організовувати погодинне оформлення полюсів ОСАГО і призначати дату укладення договору на місяць і більше пізніше ніж у вас реально закінчується термін попереднього поліса? Чи не обмежує страхова компанія в такому випадку наше громадянське право на користуванням своїм майном? Адже в законі по ОСАГО не обмовляється термін? У попередні роки, проблем таких не було, і договір укладався в день звернення до страховика.

На жаль, сьогодні така практика стає дуже поширеною через занадто низьких (на думку страхових компаній) тарифів на ОСАЦВ. Прямого порушення законодавства тут немає - страховики організовують прийом заяв на страхування в порядку живої черги або за записом. Якщо ви направите заяву поштою, то це може значно прискорити час укладення договору.

20.10.2014

Підкажіть, будь ласка, передбачені штрафні санкції для страховика, який порушив термін видачі страхового поліса страхователю.Страховщік не видає поліс Страхувальнику більше місяця.

Безпосередньо в Законі про ОСАГО такий штраф не передбачений, але в будь-якому випадку варто написати скаргу в Центральний Банк - вони самі визначать, які санкції застосувати до страхової компанії в такій ситуації.

10.11.2014

Підкажіть, будь ласка, чи правда, що на автомобілі старше 10 років не будуть оформляти страховку. Чи справді були зміни в законодавстві? Заздалегідь вдячна.

Таких змін в законодавстві не було.

Договори каско (добровільні) дійсно не оформляють на машини старше певного віку (вік залежить від страхової компанії).

Договори ОСАГО (обов'язкові) зобов'язані оформляти на будь-які машини незалежно від віку ТЗ. Однак, деякі страхові компанії намагаються відмовити в страхуванні старих машин під різними вигаданими приводами (наприклад, нібито змінилося законодавство).

20.11.2014

Рік тому взяли з мене + 2000руб. за страхування життя, як потім з'ясувалося, необов'язкове. В цьому році говорять без цього не страхують. Тільки нібито в головному офісі РОСГОССТРАХА, куди чергу на два місяці. А ми ж до останнього дня тягнемо. Є правомочним це?

Це, звичайно, порушення чинного законодавства з боку страхової компанії, але, на жаль, дієвих методів боротьби з цим порушенням поки немає.

06.12.2014

Звертаючись в Росгосстрах для продовження поліса ОСАЦВ зіткнувся з таким явищем: якщо я додатково страхую життя за 2000 рублів, поліс ОСАГО отримую відразу. Якщо ж без страхування життя, то потрібно записуватися в чергу і чекати 3-4 тижні. Чому потрібно чекати, якщо поліси є? Хіба це не порушення моїх прав? Я ж плачу гроші, і не потім, а відразу! Чому всі про це знають і ніхто нічого не може зробити? Або не хочуть?

Черга на запис для отримання поліса ОСАЦВ це вигадки деяких страхових компаній.
Обійти цю умову можна шляхом направлення заяви на страхування рекомендованим листом поштою або вручення зазначеного заяви співробітникам страхової компанії під розпис на копії про вручення.

06.12.2014

Я звернувся в страхову компанію з метою отримання поліса ОСАЦВ. На руках у мене була копія діагнастіческой карти техогляду, страховий агент відмовив мені в страховці вимагаючи надати оригінал. Хто правий?

В даному випадку прав страховий агент - СК має повне право вимагати пред'явлення саме оригіналів документів, необхідних для укладення договору ОСАЦВ.

21.01.2015

Так як документально підтвердити відмову страхувальника укласти договір ОСАЦВ коли страхувальник відмовляється укладати додаткові види страхування. У ваших коментарях ви постійно посилаєтеся на низькі тарифи я думаю ви не праві тому що в середньому рядовий співробітник страхової компанії має зарплату 45 тис. Рублів і це на околиці в той час як лікарі викладачі та інші бюджетники мають більш високу кваліфікацію отримують в районі 20 тисяч рублів. Тому які б тарифи не встановили поки не стримають апетити страховиків їм ніколи не буде вистачати грошей. Що такого робить страховий агент що отримує таку зарплату просто заповнює папір я вже не кажу а зарплати керівника. Питання коли це скінчиться і які нові документи будуть видані щодо захисту прав споживача.

На жаль, відповідей на Ваші питання немає ні у кого.
Чекаємо розвитку економічної кризи в країні, і які заходи вживатиме Центробанк з управління ОСАГО (наприклад, які тарифи будуть затверджені з 1 квітня 2015 року).

21.01.2015

На наш автомобіль впав з даху будинку замет, надалі пом'яв дах і тріснула лобове скло. Що в цьому випадку нам пологается?

Якщо у Вас тільки поліс ОСАГО, то по страховці Вам нічого не заплатять - це не страховий випадок.
Якщо є договір каско, то по ньому повинні повністю компенсувати збиток (відремонтувати автомобіль).
Завжди можна викликати дільничного, скласти відповідний акт і вимагати відшкодування з ЖЕКу, який обслуговує будинок, з якого впав сніг. Є багато прикладів, коли ЖЕК відшкодовував заподіяну шкоду (добровільно або за рішенням суду).

26.07.2015

Чи не стикування виходить, якщо я купую нав'язувані мені додаткові послуги з продовження страхування ОСАЦВ, то отже погоджуюся тобто це я сам захотів, і як тоді я можу поскаржитися в Банк Росії і повернути гроші за нав'язуваний договір?

Сам факт того, що продаж ОСАГО обумовлюють необхідністю покупки чогось іншого, вже є порушенням.

ПОСТАВИТИ СВІЙ ПИТАННЯ

Пошук информации про страхування на сайті "Знай страхування!"


Пошук страхової информации


А яке покарання для страховика за те що без грунтовно, тільки лише, через відсутність даних у АІС РСА, водія позбавляють знижок?
Чи не є це незаконним збагаченням?
Чи не навмисно чи все це зроблено?
Чи не обмежує страхова компанія в такому випадку наше громадянське право на користуванням своїм майном?
Адже в законі по ОСАГО не обмовляється термін?
Чи справді були зміни в законодавстві?
Є правомочним це?
Чому потрібно чекати, якщо поліси є?