«Селекта»: Насіння вітчизняних гібридів кукурудзи зі світовим смаком ...

  1. Упевнена хода компанії «Селекта» до світових вершин селекції і насінництва. Компанія «Селекта» стрімко...

28 січня 2018 р 28 січня 2018 р   Упевнена хода компанії «Селекта» до світових вершин селекції і насінництва

Упевнена хода компанії «Селекта» до світових вершин селекції і насінництва.

Компанія «Селекта» стрімко розширює свої позиції на ринку насіння кукурудзи України та країн ближнього зарубіжжя, доводячи на власному прикладі, що української селекції - «Бути»!

Компанія «Селекта» стрімко розширює свої позиції на ринку насіння кукурудзи України та країн ближнього зарубіжжя, доводячи на власному прикладі, що української селекції - «Бути»

Засновники компанії, подолавши складний період 90-х років, без будь-якої підтримки ззовні, без будь-яких закордонних інвестицій, можна сказати, з нуля створили самостійну успішну селекційну фірму. Основним напрямком її діяльності стало створення і впровадження у виробництво високоврожайних засухостійких гібридів кукурудзи. Фундаментом успішного розвитку з'явився людський фактор, а саме ясний допитливий розум і чудові ділові якості засновників компанії «Селекта» Москаленко Володимира Федоровича і Мельника Віталія Яковича.
Сьогодні ми ведемо розмову з Генеральним директором компанії «Селекта» Москаленко Володимиром Федоровичем.

Володимир Федорович, ось уже понад 20 років Ви є беззмінним керівником компанії «Селекта». Розкажіть, як Ви стали її керівником і легко здійснювати керівництво такою успішною компанією?

Знаєте, коли в розпал кризи 90-х ми з колегою прийняли рішення про створення науково-виробничої комерційної фірми «Селекта», обов'язки в компанії були розподілені наступним чином: Мельник Віталій Якович очолив науковий напрямок діяльності, а мені дісталося вирішення всіх організаційних проблем - від кадрових до фінансових.

Що ж стосується питання про те, чи легко керувати успішною компанією, то тут все здається очевидним: потрібно пристрасно любити справу, якою займаєшся, ну і звичайно старанно працювати, працювати і ще раз працювати. Просто, якщо не на кого спертися, якщо немає необхідного фінансування, то доводиться розраховувати виключно на власні сили.

Цілком очевидно, що для відкриття чогось нового потрібні певні знання, старання і зусилля, а щоб створити успішну селекційно - насіннєву компанію, якій довіряють все більше і більше аграріїв, потрібно щоденну копітку працю і пристрасна захопленість своєю справою.

Володимир Федорович, протягом усього періоду існування компанія займається селекцією та виробництвом насіння кукурудзи. Чому робота саме з цією культурою стала єдиним напрямком вашої діяльності?

Потрібно відзначити, що відоме вміння створювати гібриди кукурудзи, які мають жаростойкостью, посухостійкістю, стійкістю до вилягання, було вигострить ще в стінах Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи і саме це стало вирішальним фактором у виборі напрямку нашої діяльності.

Практика показала, що прагнення займатися однією справою з повною віддачею сил є єдино правильним, оскільки, не витрачаючи дорогоцінний час і зусилля на роботу з іншими культурами, ми змогли створити воістину «шикарні» посухостійкі і високоврожайні гібриди кукурудзи, які по достоїнству були оцінені аграріями як в Україні, так і в країнах ближнього зарубіжжя.

Назвіть, будь ласка, основні етапи становлення компанії «Селекта».

Першим етапом становлення нашої компанії було створення сучасного селекційного та насінницького матеріалу з урахуванням новітніх наукових досягнень і зрослі вимоги, а також своєчасне придбання відповідної матеріально-технічної бази, яка включає в себе сушильний комплекс для кукурудзи в качанах, обладнання провідних виробників для очищення продукції, каліброване обладнання, селекційні сепаратори, комплекс складських приміщень, і весь спектр автомобілів і с / г машин. Саме це дозволяє нам створювати якісний товар.

Але, звичайно ж, селекція і насінництво гібридів кукурудзи - це постійне поле нашої діяльності, від якого багато в чому залежить загальний успіх нашої справи.

Другим етапом був вихід на ринок насіння кукурудзи країн ближнього зарубіжжя. Безсумнівним досягненням компанії є 15-річна успішна робота на ринку Республіки Білорусь, в результаті якої до Державного реєстру сортів рослин внесені 8 створених нами гібридів. На сьогоднішній день насінням наших гібридів засіваються більш 50% всіх білоруських посівних площ кукурудзи.

Третій етап - це розвиток маркетингової мережі на внутрішньому ринку України і нарощування числа вітчизняних споживачів.

Особливістю нашої компанії є наявність розгалуженої мережі регіональних представників, що гарантує забезпечення аграріїв оригінальними насінням компанії «Селекта».

Що саме визначає успіх «Селект» на ринку України і в країнах ближнього зарубіжжя?

Я вважаю, що головним фактором успіху компанії на ринку України і країн ближнього зарубіжжя є унікальність нашого продукту - гібридів кукурудзи, здатних формувати високий урожай зерна і зеленої маси в умовах аномальної посухи за рахунок потужної кореневої системи, відносно низькою транспірації вологи листям, високої стійкості до вилягання, хвороб і шкідників.

Адже ні для кого не секрет, що безліч компаній, включаючи і державні підприємства, пропонують споживачам насіння різних гібридів кукурудзи. У той же час, для обробітку кукурудзи в жорстких грунтово-кліматичних умовах вибір цих гібридів дуже обмежений через посуху, яка стала постійним супутником не тільки на півдні України, але і в центральних і західних її областях.

Завдяки накопиченому досвіду і серйозним науково-дослідних розробок команди селекціонерів компанії «Селект» були створені гібриди кукурудзи, максимально адаптовані до несприятливих грунтово-кліматичних умов, розроблені елементи інтенсивної технології вирощування і розроблено практичні рекомендації щодо їх обробітку.

Важливим фактором є висока якість насіннєвого матеріалу, яке забезпечується завдяки власному насіннєвому заводу, лінії з доопрацювання насіння кукурудзи та особистому контролю на всіх етапах виробництва.

Скажіть, ви одна з перших українських компаній, що заявили в пресі про підробку вашої продукції. Які ви вживаєте заходів для усунення цієї проблеми?

Кукурудза - це одна з найважливіших сільськогосподарських культур, підробка або фальсифікація продукції якої, на жаль, стала звичайним явищем в Україні. Причому, якщо раніше підробляли насіння кукурудзи більшості іноземних компаній, то з початком активного маркетингового просування «Селект» на ринку України недобросовісні конкуренти почали підробляти насіння кукурудзи нашої компанії.

Для запобігання випадків придбання фальсифікованих насіння гібридів кукурудзи нашої компанії, ми, через ЗМІ та інтернет інформуємо споживачів про те, що весь асортимент гібридів кукурудзи продається нами виключно у фірмових мішках двох видів за адресою виробництва: Дніпропетровська область, місто Синельникове, вулиця Агропромислова, 5 ( 050 361 66 65), або за допомогою сертифікованих регіональних представників. Ціни, характеристика гібридів і перелік регіональних представників завжди актуальні на сайті www.selekta.com.ua.

Також, хотілося б особливо підкреслити, що компанія «Селекта» не співпрацює з дистриб'юторськими організаціями, і, отже, все без винятку аграрії можуть придбати оригінальні насіння ТОВ НВКФ «Селекта» тільки в місцях, згаданих вище. Фальсифіковані насіння можуть завдати величезної шкоди споживачеві і привести до зниження рентабельності виробництва або повної втрати врожаю.

У минулому році компанія представила нову торговельну марку Selekta Seeds. Як зарекомендували себе гібриди кукурудзи під цією торговою маркою?

У 2017 році нами була створена торгова марка Selekta Seeds, яка об'єднала нові гібриди кукурудзи інтенсивного типу - Кредо (ФАО 260), Серенада (ФАО 280) і Легенда (ФАО 290). Ці гібриди характеризуються високим потенціалом врожайності і адаптованість до несприятливих агрокліматичних умов, в той же час кожен з гібридів має унікальні характеристики.

Гібрид Кредо (ФАО 260) є холодостійких, має стрімкий стартовий ріст в особливо затяжні холодні весни і швидко втрачає вологу зерном при дозріванні. Він добре переносить і похолодання, і посуху в центральних і північних районах України, де забезпечує високий урожай сухого зерна. Так, на виробничому полігоні СТОВ «Дніпро» (Черкаська обл., Чорнобаївський р-н) в жорстких кліматичних умовах 2017 року гібрид Кредо, за підсумками збирання врожаю, забезпечив врожайність 57 ц / га при вологості зерна 15%, не поступившись за рівнем зернової продуктивності іноземним гібридам. У товарних посівах ТОВ «Промінь-Лан» (Полтавська обл., Глобинський р-н) зазначений гібрид забезпечив урожайність зерна на рівні 52 ц / га при вологості 15%.

Гібрид Серенада (ФАО 280) відноситься до гібридів інтенсивного типу, для якого характерна підвищена посухостійкість, холодостійкість і прискорена віддача вологи зерном при дозріванні. Він рекомендується для вирощування по кращих попередниках в центральних і північних районах України. На виробничому полігоні в Ямпільському р-ні, Вінницькій обл. в умовах погодних катаклізмів весни-літа 2017 року цей гібрид сформував урожай зерна близько 80 ц / га при вологості 16%.

Гібрид Легенда (ФАО 290) є гібридом інтенсивного типу, який здатний давати рекордно високі врожаї зерна в оптимальних умовах вирощування. Він рекомендується для посіву по кращих попередниках і в умовах зрошення в центральних, східних і південних областях України. Так, в товарних посівах ТОВ АП «Грузьке» (Вінницька обл., Гайсинський р-н) зазначений гібрид забезпечив урожайність понад 90 ц / га при вологості 23%, перевищивши по урожаю зерна гібриди іноземних фірм.

Що нового компанія представить в сезоні 2018 роки?

У 2018 році компанія представляє новітні досягнення в галузі селекції кукурудзи - середньоранні гібриди кукурудзи Корунд (ФАО 220) та Зернослав (ФАО 230). Зазначені гібриди вже запропоновані для продажу аграріям в сезоні 2017-2018 рр.

Гібрид кукурудзи Корунд (ФАО 220) відрізняється високою холодостійкістю, стрімким темпом зростання в початковий період вегетації і швидкою втратою вологи зерном при дозріванні. В екстремальних погодних умовах 2017 року на виробничому полігоні ТОВ «Норма» (Харківська обл., Нововодолазький р-н) Корунд показав високий стартовий темп зростання і кращі показники по врожайності і Влагоотдача зерна при збиранні - 53,3 ц / га при збиральної вологості зерна 16,6%.

Гібрид кукурудзи Зернослав (ФАО 230) відрізняється підвищеною посухостійкістю, холодостійкістю і швидкою втратою вологи зерном при дозріванні. На виробничому полігоні СТОВ «Перемога» (Київська обл., Фастівський р-н) гібрид кукурудзи Зернослав сформував урожай на рівні 102,9 ц / га при збиральної вологості зерна 22,3%, а на виробничому полігоні СФГ «Агро-ВМС» ( Вінницька обл., Гайсинський р-н) у рослин цього гібрида в 2017 році базова вологість зерна була досягнута вже в середині вересня, незважаючи на проведення посіву в пізній весняний термін.

І це ще не все! У 2019 компанія «Селекта» представить до продажу наступні новинки власної селекції - середньоранні гібриди кукурудзи Ладога (ФАО 240), Форвард (ФАО 280) і Купава (ФАО 320).

Гібрид кукурудзи Ладога (ФАО 240) відрізняється швидким стартовим ростом в початковий період вегетації, високою холодостійкістю і прискореної втратою вологи зерном при дозріванні. Особливістю цього гібрида є ідеальне поєднання високої врожайності і швидкої влагоотдачи.

Гібрид кукурудзи Форвард (ФАО 280) відноситься до гібридів інтенсивного типу. Він здатний формувати максимально високий урожай при розміщенні по кращих попередниках. Гібрид добре відгукується на оптимізацію умов вирощування (добрива, зрошення).

Для південних районів, які особливо дошкуляє посуха, компанія «Селекта» представляє суперзасухоустойчівий і супержаростойкій гібрид Купава (ФАО 320). Цей гібрид за ступенем жаро- та посухостійкості значно перевершує гібрид Полтава !!! Зазначений гібрид відноситься до гібридів інтенсивного типу, для якого є характерним рекордно висока посухостійкість, жаростійкість, стійкість до вилягання, шкідників і хвороб.

Поділіться планами на майбутнє ...

У пріоритетних планах на майбутнє - це поглиблена селекція і розширення лінійки наших гібридів кукурудзи різних груп стиглості, освоєння нових ринків збуту, нарощування матеріально-технічної бази і збільшення обсягів виробництва насіння кукурудзи.

Будучи українським товаровиробником, хотілося б звернути увагу аграріїв на гібриди кукурудзи вітчизняної селекції, які за якістю не поступаються гібридам іноземних компаній. Шановні аграрії, підтримуючи українських товаровиробників ви підтримуєте Україну і ведете її до благополуччя і процвітання.

Розкажіть, як Ви стали її керівником і легко здійснювати керівництво такою успішною компанією?
Чому робота саме з цією культурою стала єдиним напрямком вашої діяльності?
Що саме визначає успіх «Селект» на ринку України і в країнах ближнього зарубіжжя?
Які ви вживаєте заходів для усунення цієї проблеми?
Як зарекомендували себе гібриди кукурудзи під цією торговою маркою?
Що нового компанія представить в сезоні 2018 роки?