На машині до Європи: Де відстежувати завантаженість пропускних пунктів в Польщу, Угорщину та інші країни

13 Июня, 2017, 20:00

8335

В неділю 11 червня вступив в силу безвізовий режим України з країнами ЄС. У зв'язку з цим, багато хто пророкував ажіотаж на сухопутних кордонах України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, в які громадяни нашої країни відтепер можуть в'їжджати без віз - по біометричного паспорту. Щоб надовго не застрягти в черзі, Держприкордонслужба запропонувала громадянам, які відправляються за кордон своїм транспортом, відстежувати завантаженість пропускних пунктів в реальному часі за допомогою спеціальних інтернет-сервісів.

На сайті відомства доступні два способи ознайомитися з актуальною ситуацією на будь-якому з прикордонних пропускних пунктів з України в Європу: веб-камери «Кордон online» і інтерактивна карта . Щоб скористатися першим сервісом, необхідно вибрати країну в'їзду і цікавий для пропускний пункт.

Сервіс працює тільки з браузерами, які підтримують Flash. Також час від часу він працює нестабільно на пропускних пунктах, які користуються особливою популярністю серед українців. Наприклад, веб-камери на пункті «Ягодин - Дорогуськ», через який більшість громадян їдуть до Польщі, не працює кілька годин через велику кількість запитів.

Більш повну картину завантаженості пропускних пунктів дає інтерактивна карта, яка демонструє потік машин одночасно на всіх пропускних пунктах по всій кордоні України в конкретну точку часу.

Більш повну картину завантаженості пропускних пунктів дає інтерактивна карта, яка демонструє потік машин одночасно на всіх пропускних пунктах по всій кордоні України в конкретну точку часу

На карту нанесені автомобільні, залізничні, повітряні та річкові пункти перетину кордону. Червоним виділені пункти, завантаженість яких висока, синім - середня, зеленим - вільні від черг пункти. По кліку на іконку можна вивести інформацію про кількість машин в черзі і подивитися загальну пропускну спроможність пункту. Наприклад, на «Рава-Руська - Хребенне» в черзі перебуває 190 транспортних засобів, при цьому в годину пункт в середньому пропускає 68 легкових автомобілів.

Наприклад, на «Рава-Руська - Хребенне» в черзі перебуває 190 транспортних засобів, при цьому в годину пункт в середньому пропускає 68 легкових автомобілів

Тут же на мапі можна відразу вивести відео з веб-камер, якщо у вас встановлений Flash Player. Дані на карті оновлюються регулярно раз в декілька годин. Пропускні пункти на ній можна сортувати по країні, типу пункту, а можна вибрати пункт за назвою.

Рекомендуємо при виборі пропускного пункту керуватися не тільки ступенем завантаженості, але також станом траси, по якій ви плануєте добиратися до пункту призначення.

Нагадаємо, багато українців, які зібралися в Європу по безвізу, переживають, що на кордоні їх можуть не пропустити через недотримання будь-яких вимог. Особливо через брак грошей. Про те, яку суму потрібно мати, щоб без проблем в'їхати на територію конкретної країни ЄС, можна подивитися на інтерактивній карті «Подорожуй відповідально».

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?