бізнес вантажоперевезення з чого Почни

 1. Перші кроки по організації перевезення вантажів
 2. види вантажоперевезень
 3. Реєстрація бізнесу в сфері вантажоперевезень
 4. Купувати чи вантажівка?
 5. Купівля або оренда вантажної техніки
 6. Вимоги до безпеки перевезення вантажів і водіям
 7. Рентабельність бізнесу з перевезення вантажів

Послуги з перевезення вантажів - затребувана послуга. Бізнес в сфері вантажоперевезень при правильній організації приносить стабільний дохід. Тому він користується популярністю у малого бізнесу, незважаючи на високу конкуренцію. З чого почати бізнес з перевезення вантажів? Які дозволи потрібні? Скільки потрібно вкласти на першому етапі? Про це читайте в нашій статті.

Про це читайте в нашій статті

Перші кроки по організації перевезення вантажів

Попередній етап - вивчення ринку. Проаналізуйте діяльність великих компаній з вантажоперевезень в вашому регіоні. Вивчіть ситуацію в цій галузі, дізнайтеся про те, які види вантажів і автомобілів найбільш затребувані. Ця інформація стане відправною точкою для створення власної транспортної компанії.

Наступний крок - розробка бізнес-плану, в якому:

 • описуються етапи реалізації проекту;
 • виводиться маркетингова стратегія;
 • розраховуються витрати (в тому числі на придбання транспорту та обладнання), потенційний прибуток і терміни окупності;
 • оцінюються ризики.

Бізнес, пов'язаний з перевезенням вантажів, досить специфічний, але як і будь-який інший вимагає дотримання норм законодавства. Організація експедиторської фірми потребуватиме вкладень. Їх розмір залежить від фінансових можливостей, цілей і розміру майбутнього бізнесу.

Індивідуальний підприємець може почати з 400 тисяч рублів, транспортна компанія інвестує не менше 5 мільйонів.

види вантажоперевезень

Вантажоперевезення можуть здійснюватися авіаційним, залізничним, водним та автомобільним транспортом. Велика логістична компанія може дозволити собі комбінувати різні способи перевезень, забезпечуючи мультимодальних. Але підприємства малого і середнього бізнесу (МСП), як правило, починають з автомобільних перевезень. Це найдоступніший тип з точки зору організації, стартових витрат і попиту на такі послуги.

За даними міжнародної консалтингової компанії KPMG, в 2017-2018 роках обсяг перевезень автомобільним транспортом в Росії поступово відновлюється і за підсумками поточного року може досягти рівня 2014 го. Зростання забезпечують малі та середні підприємства. 73 відсотки ринку займають перевезення генеральних вантажів або FTL (від англ. Full Truck Load), тобто замовлення повністю завантаженого товаром автомобіля. Самим швидко зростаючим сектором є збірні вантажі або LTL (Less Truck Load). Це тип транспортування, при якому один транспортний засіб перевозить вантажі різних відправників до складу (близько 17 відсотків ринку). Небезпечні і негабаритні вантажі займають всього 3 і 7 відсотків відповідно.

Для транспортування малогабаритних вантажів вагою до 3,5 тонни найчастіше використовують:

 • ГАЗ-3302,
 • «Газель Next»,
 • «Газель Бізнес»,
 • Ford transit,
 • Volkswagen Crafter,
 • «ЗІЛ бичок».

Такі машини затребувані при перевезенні вантажів, пов'язаних зі сферами будівництва, громадського харчування, торгівлі та дрібного виробництва. Для сипучих вантажів і продукції сільського господарства існує окрема категорія - вантажівки з відкритим кузовом (моделі «МАЗ», «ЗІЛ», компактні самоскиди).

Средньогабаритні вантажі до 5 тонн перевозять на машинах, що мають ізометричні фургони різної місткості (наприклад, Hyundai HD78). Великогабаритні вантажі на далекі відстані перевозяться, як правило, в єврофури. Залежно від типу вантажу, на машині змінюють напівпричіп. Він може бути тентованим, изометрическим або суцільнометалевим.

Реєстрація бізнесу в сфері вантажоперевезень

Реєструватися як індивідуальний підприємець або створювати юридичну особу? Це питання задають собі всі підприємці.

Якщо мова йде про невелику фірму, оформлення ІП має переваги перед ТОВ. По-перше, є можливість працювати на одній зі спеціальних податкових режимів, таких як популярна у малого і середнього бізнесу спрощена система оподаткування (в процесі роботи можна її поміняти). По-друге, відпадає необхідність ведення складної бухгалтерської звітності.

Але є зворотний бік медалі:

 • в разі розвитку компанії (значне збільшення штату, закупівля техніки, зростання доходів) доведеться відкривати ТОВ;
 • за заборгованість перед клієнтом або банком ІП, на відміну від юрособи, відповідає власним майном.

Як показує практика, більшість дрібних приватників, які працюють в сфері вантажоперевезень, вважають за краще ВП. При реєстрації необхідно вибрати коди КВЕД з загальноросійського класифікатора. В якості основних знадобляться наступні коди діяльності: 49.4 «Діяльність автомобільного вантажного транспорту і послуги з перевезень», 49.41 «Діяльність автомобільного вантажного транспорту» та 63.4 «Організація перевезень вантажів».

Детально про те, як вибрати КВЕД читайте тут .

Після завершення оформлення ІП знадобляться дозвільні документи. Для МСП, що здійснюють перевезення в невеликих обсягах в межах міста, ліцензія не потрібна. Винятком є ​​транспортування небезпечних вантажів та авіаперевезення. Повний перелік ліцензованих видів діяльності міститься в законі N99-ФЗ . Про те, якими видами дейтельности може займатися ІП, можна прочитати тут .

Автомобільні вантажоперевезення на відстань понад 50 кілометрів припускають наявність у водія наступних документів:

 • шляховий лист,
 • страхування,
 • транспортна накладна,
 • акт прийому-передачі,
 • договір на надання послуг.

Купувати чи вантажівка?

Придбання автомобілів - найбільш витратна частина бізнесу з транспортування вантажів. Кількість машин, їх вантажопідйомність і інші характеристики підприємець вибирає виходячи з виду вантажу та розміру стартового капіталу. ІП зазвичай починають з покупки декількох машин. Автопарк розширюють, якщо справа приносить достатній дохід.

Купівля або оренда вантажної техніки

Один з варіантів для початку бізнесу в сфері вантажоперевезень - оренда машини або лізинговий договір. Лізинг набирає популярність в Росії завдяки прийнятним умовам і оптимально підходить тим, хто не впевнений у своїх силах. Лізинг техніки - це довгострокова оренда з можливістю викупу за залишковою вартістю. Така схема зручна, перш за все, тим, що не потрібно відразу оплачувати вартість вантажівки. При покупці автомобільної техніки краще орієнтуватися на новий транспорт.

Орієнтовна вартість деяких моделей вартість вантажних авто приведена в таблиці:

Модель Ціна на 2018 року (руб.) Ford Transit 1,2 млн. ГАЗ-3302 800 тис. Volkswagen Crafter 1,5 -1,7 млн. Газель Некст 800-950 тис. 5301 «Бичок» 400-800 тис.

Вимоги до безпеки перевезення вантажів і водіям

Підприємець зобов'язаний забезпечити безпечні умови при транспортуванні вантажів. Основні вимоги затверджені наказом Мінтрансу РФ N7 від 15.01.2014г. Ці правила, зокрема, передбачають, що:

 • допустима маса вантажу не повинна перевищувати величину, зазначену в ПТС;
 • маса вантажу повинна розподілятися рівномірно з дотриманням вагових і габаритних параметрів машини;
 • кожен тип вантажу повинен мати спеціальну упаковку;
 • необхідно складати схему розміщення вантажу.

Водій повинен знати пристрій вантажного автомобіля, вміти поводитися з експлуатаційними матеріалами і заповнювати відповідні документи. Обов'язкова вимога - наявність російського громадянства.

Рентабельність бізнесу з перевезення вантажів

Прибутковість бізнесу в сфері вантажоперевезень можна розрахувати за формулою: П = Д мінус С (де Д - доходи, С - собівартість перевезення).

Собівартість послуги з доставки вантажів складається з прямих витрат (оренда і обслуговування техніки, оплата ПММ, зарплата водіїв) і непрямих (накладні витрати, включаючи харчування водіїв, зв'язок, зарплата керівників).

Отриманий результат за звітний період (місяць, квартал, рік) порівнюється з попереднім. На підставі такого нескладного аналізу можна зробити висновок, наскільки рентабельний або навпаки збитковий обраний тип перевезень. Доходи повинні бути як мінімум на третину вище собівартості.

Середній термін окупності бізнесу в сфері вантажоперевезень становить від трьох місяців до декількох років.

З чого почати бізнес з перевезення вантажів?
Які дозволи потрібні?
Скільки потрібно вкласти на першому етапі?
Купувати чи вантажівка?