Талон техогляду скасовано

Законом №8397 від 15

Законом №8397 від 15.04.2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень» скасована процедура державного технічного огляду транспортних засобів. Разом з техоглядом скасований і документ, що підтверджує успішне складання технічного іспиту - талон техогляду. Вищезазначеним законом замість техогляду для комерційних транспортних засобів вводиться, так званий, обов'язковий Техконтроль. А підтвердженням допуску ТЗ до експлуатації тепер буде страхової стікер автоцивілки під лобовим склом.

При цьому змінами до закону «Про обов'язкове страхування» передбачено, що поліси автоцивілки для транспортних засобів, що підлягають техконтролю, будуть видаватися тільки на справну техніку, підтвердженням чого буде протокол перевірки, виданий станцією діагностики. Більш того, договору обов'язкового страхування укладатимуться на терміни, які не перевищують строків проходження обов'язкового техконтролю. Тобто, наприклад, автобусам і ТЗ, що перевозять небезпечні вантажі, доведеться оформляти автоцивілку кожні півроку.

Що ж стосується приватних ТЗ, то будь-яких обмежень при оформленні на них автоцивілки новим законом не передбачено. Виходячи з цього, отримати страховку і наклеїти стікер під лобове скло зможуть навіть власники несправних ТЗ.

Разом з тим, відповідно до закону №8397 обов'язок утримувати особисті ТЗ в справної стані покладено на їх власників. І вони несуть адміністративну відповідальність за експлуатацію несправної техніки - штраф 340-425 грн. (Ст. 121 ч.1 КпАП України), а за повторне подібне порушення протягом року - позбавлення права керування на 6-12 місяців або адміністративний арешт на 5-10 діб. У свою ДАІ вже пообіцяло зі вступом в силу нового закону з особливим ентузіазмом виявляти на дорозі несправні машини ...

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.