NEWSru.com :: Польща не виявила "руки Москви": на слідство у катастрофі з Ту-154 ніхто не впливав

Генпрокуратура і МВС Польщі не виявили фактів іноземного впливу на розслідування справи про авіакатастрофу під Смоленськом літака Ту-154 президента Леха Качинського
Розмови про "руку Москви" активізувалися в польських ЗМІ після публічної суперечки в листопаді брата загиблого президента Ярослава Качиньського з керівництвом країни, яке заперечує версію про вибух на борту літака
Чутки про навмисне приховування Росією деяких важливих відомостей посилилися після того, як Москва в грудні в черговий раз відмовилася передати Польщі уламки Ту-154 до закінчення російського розслідування

Генпрокуратура і МВС Польщі не виявили фактів іноземного впливу на розслідування справи про авіакатастрофі під Смоленськом літака Ту-154 президента Леха Качинського, а також на громадську думку, заявив в середу глава Бюро національної безпеки Станіслав Козей після засідання Ради з нацбезпеки.

"Не існує переконливих доказів, що ззовні маніпулювали польським розслідуванням і впливали на суспільні та політичні відносини в країні", - цитує слова Козея газета Rzeczpospolita

Розмови про "руку Москви" активізувалися в польських ЗМІ після публічної суперечки в листопаді брата загиблого президента і лідера опозиційної партії "Закон і справедливість" Ярослава Качинського з керівництвом країни, яке заперечує версію про вибух на борту літака. Качинський висунув припущення про заплановане вбивство президента Леха Качинського і знищення політичної і військової еліти країни відразу після катастрофи.

Чутки про навмисне приховування Росією деяких важливих відомостей посилилися після того, як Москва в грудні в черговий раз відмовилася передати Польщі уламки Ту-154 до закінчення російського розслідування, повідомляє РІА Новини" .

На засіданні Ради з нацбезпеки напередодні обговорювався можливий зовнішній чинник, який діє руйнівно на польське суспільство в контексті смоленської катастрофи. На раді були присутні президент Броніслав Коморовський, прем'єр-міністр Дональд Туск і лідери парламентських партій, крім Качинського, який відмовився брати участь у засіданні. Свої доповіді представили глава МВС Яцек Чихоцький і генеральний прокурор Анджей Серемет.

Станіслав Козей, оголосивши, що інформація про маніпуляції ззовні не відповідає дійсності, закликав польське суспільство не сваритися з цього приводу.

Нагадаємо, в минулий понеділок міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Росія буде рада передати Польщі всі речові докази у справі про катастрофу під Смоленськом, проте на російській стороні лежить велика відповідальність - встановити всі причини і обставини трагедії. Міністр рекомендував з цієї причини не квапити з розслідуванням.