У Китаї гине урожай кавунів: ягоди вибухають

В одному з сіл китайської провінції Цзянсу на сході країни кавуни вибухають, як снаряди на поле бою, пише   Комсомольська правда В одному з сіл китайської провінції Цзянсу на сході країни кавуни вибухають, як снаряди на поле бою, пише "Комсомольська правда" . На плантаціях гігантських ягід варто гуркіт, а власники і місцеві ботаніки намагаються зрозуміти, чому ж сотні і тисячі кавунів вибухають один за іншим. Згідно з однією з версій, винні у трагедії самі фермери, які обприскують урожай так званим гормоном росту - речовиною, дозволеним до вживання тільки в розумних кількостях.

Читайте:

Фермери не згодні з цією версією, оскільки в результаті досліджень в кавунах не знайшли ніяких "вибухових" хімікатів. Що стосується вчених, то вони схильні вважати, що в те, що трапилося "винна" погода або габарити самих ягід. Від "епідемії" постраждали плантації площею 47 га, передає Bloomberg . нагадує, що в Китаї вже знаходили кадмій в рисі, меламін в молоці, миш'як в соєвому соусі і відбілювач в грибах.

Раніше повідомлялося, що новий скандал навколо якості харчової продукції розвернувся в КНР. Виявилося, що найбільший в Китаї виробник м'ясної продукції закуповував свиней, яких годували на хімікатах. Місцеві журналісти вже назвали таких тварин "свинями-бодибилдерами". Їх вирощували фермери провінції Хенань - головного регіону свинарства в КНР.

З'ясувалося, що більшість представників цієї галузі підгодовували свиней харчовою добавкою (кленбутероном), щоб тварини швидше набирали вагу. Ефект від вживання препарату був у наявності - у свиней стрімко росла м'язова маса при мінімальній кількості жиру. При цьому додавання кленбутерона в корм тварин заборонений в Китаї, оскільки препарат може становити небезпеку для людини.