Столичний dog friendly: куди піти з вихованцем

Якось влітку я проводила час за келихом в Tin Woodman Bar на Проспекті Миру (коктейльний бар з сніданками, які подають весь день до ночі). У заклад зайшли дві дівчини з чарівним псом. Було спекотно, і бармен виніс собаці води. Вона була налита в звичайний стакан з-під віскі. Пес жадібно почав пити, а всі відвідувачі закладу дружно кинулися фотографувати цю мі-мі-Мішн сцену. Якось влітку я проводила час за келихом в Tin Woodman Bar на Проспекті Миру (коктейльний бар з сніданками, які подають весь день до ночі)

Своє фото я виклала в соцмережу і була здивована реакції деяких людей:

"Це що, стакан для відвідувачів? Мабуть, я не замовлю в цьому барі більше нічого!"

"У Росії навіть собаки п'яні ..." і так далі.

І ось над чим я задумалася: в столиці багато закладів пишаються своєю невимушеною атмосферою. Є локальні бари і кафе, куди відвідувачі заходять практично в піжамі. Ми вирішили дізнатися: чи поширюється ця домашня атмосфера на братів наших менших? Адже часто рішення перекусити і випити приходить під час прогулянки. І виходить наступне: біля магазину залишити собаку - справа звична, адже це всього на пару хвилин, а з кафе і барами складніше? Виявилося, dog friendly закладу не тільки існують - вони навіть в тренді.

Який у вас один?

Почнемо з того, що з маленькими "кишеньковими" собачками можна зайти і в самі елітні місця столиці. Якщо у вас, скажімо, середньостатистичний за розміром мопс - коло звужується. А з великими друзями людини типу лабрадорів і тим більше сенбернарів місця доведеться пошукати. У багатьох кафе з цією плутаниною в габаритах впоралися наступним чином: якщо ваш друг (в позі сидячи) нижче 30 сантиметрів - він проходить, якщо вище - чекає зовні ...

За кавою на повідку

Почнемо з простого. У кав'ярнях "Даблбі" не існує меню з їжею, є тільки каву і чай. Зате в наявності незвичайні сорти кави з різних регіонів Африки і Південної Америки. Способу заварки лише три - харіо, аеропресс і лунго. В іншому - знайдеться і капучино, і латте, а також ванільний і цитрусовий Рафи.

Ці правила для всіх кав'ярень мережі однакові, проте франшиза є франшиза, так що пускати собак в своє приміщення чи ні - вирішують безпосередньо власники. Наприклад, господарі закладу цієї мережі на Бауманської розповіли мені, що обожнюють тварин. Їх не тільки пускають всередину, але є і спеціальна миска з водою. Кажуть, розмір не має значення, головне - адекватність господарів і вихованця. Найбільшим псом, якого сюди приводили став спокійний лабрадор. В іншому, якщо собака знаходиться під пильним наглядом господаря, проблем немає.

Звичайно, "Даблбі» не єдина така кав'ярнях, на ділі їх багато, наприклад Surf Coffee на майданчику Artplay. Місце дуже популярне і навіть модне, так що хіпстера, нерозлучним зі своїми собаками, тут завжди раді.

Хвіст під барною стійкою

Такі бари, як "Герої" на Трубній (аскетичне місце з хорошою добіркою пива) і той самий постраждалий Tin Woodman Bar на Проспекті Миру теж раді вихованцям і завжди готові винести для них спеціальну миску.

І тут справедливо буде зауважити, що обурювалися господарі вихованців і гості недовго. Ситуація, коли собакам воду виносили хто в чому - і в відерцях з-під майонезу, і в обрізаних пластикових пляшках, і в скляних стаканах - вичерпала себе. Є пару мисок - немає проблем. Тепер в "Герої", наприклад, на бранч часто приходять жителі району з собаками. "З нас вода і що-небудь смачненьке завжди для малюків є", - пишуть співробітники бару. А власник бару Mr. Help & Friends Діма Соколов, помітивши мої дослідження на дану тему, пожартував, що його заклад і dog friendly, і навіть monkey friendly, так що якщо у кого-то зовсім випадково є мавпа, заходите разом з нею.

Чотири лапи і висока кухня

Здавалося б, найбільш нетерпимими до чотириногих повинні бути ресторатори. Висока кухня і серйозні обличчя високопрофесійних офіціантів мало поєднуються з біганиною по залу і спробами клянчити кісточки від ягняти. Але часи, коли за столик ресторану можна було сісти лише з маленькою собачкою, здається, проходять.

Першими в тенденцію dog friendly включилися демократичні місця в нью-йоркському стилі. Наприклад, власниця ресторану Osteria Bianca Галина Дувінг не тільки подбала про мисках, підстилках і іграшках для вихованців, але відома і тим, що часто допомагає притулкам для бездомних тварин. І якщо Osteria Bianca відрізняється монолітним інтер'єром з металевими деталями і закріпленими на підлозі столами, то сусід по локації - винний бар Litro - це вже складний і вишуканий дизайн. При цьому що в Litro, що в Touche на Трехгорной мануфактурі собакам раді і води завжди наллють.

У ресторанах "Воронеж" і "Жеральдін" є навіть універсальний корм. Хоча це скоріше формальність, оскільки господарі, як правило, годують вихованців в рамках певного раціону, підібраного фахівцем.

До списку ресторанів, де не тільки води наллють, а й підгодують, додаємо Zotman Pizza Pie, Brisket BBQ і Pâté & Co.

До речі, як зауважують ресторатори, основна проблема собак в кафе - це зовсім не їх рухливість, а спроби інших гостей почастувати чужого вихованця зі свого столу.

Нарешті, господарям собак варто пам'ятати про деякі правила, які добре сформулювали в закладі під назвою Shaggy restobar на вулиці Льва Толстого:

- Не саджайте вихованця на меблі;

- не дозволяйте вихованцеві є з ресторанного посуду;

- Не провокуйте вихованця на агресію.

У разі прояву раптової агресії (в тому числі гавкоту) вихованцем до оточуючих, потрібно вжити заходів для його приборкання.

Вся відповідальність за заподіяну шкоду закладу або гостям лежить на господарях собаки.

Ми вирішили дізнатися: чи поширюється ця домашня атмосфера на братів наших менших?
І виходить наступне: біля магазину залишити собаку - справа звична, адже це всього на пару хвилин, а з кафе і барами складніше?
Який у вас один?