У центрі Єкатеринбурга з'явився аферист, який продає підроблені монети XIX століття

Чоловік підходить до перехожих і пропонує монети

У центрі Єкатеринбурга активізувалися шахраї, які під виглядом старовинних монет продають підробки. При цьому монети блищать так, ніби їх тільки недавно відлили.

- На перехресті Толмачова - Леніна стоїть чоловік в спецодязі, який дуже погано говорить по-російськи. Він трясе монетами на долоньці і пропонує перехожим їх купити. Я хотів пройти повз, а потім подумав, раптом це такий готівковий біткоіни. У цей час чоловік показував монети дівчині, і я його зняв на телефон. Він запропонував подивитися монетки і повів мене у двір. Там він став показувати монети нібито почала XIX століття, - розповів Е1.RU читач.

При цьому, за його словами, монети виглядали як нові, блискучі.

- Ціну торговець не називав, говорив "скільки даси". Але сотки мало, давай більше. Я питав скільки, але він говорив: "погуглити" - дізнаєшся ціну ". Казав, що монети знайшов разом з самоваром. Звідки самовар, звідки гроші - не сказав. І став вимагати видалити фотографії, я сказав, що видаляти не буду. Став пропонувати мені монету в обмін на видалення фото. Я не взяв і почав тікати, - пояснив читач.

Після цього чоловік пішов за ним, а потім і зовсім погнався і біг за ним пару кілометрів.

Як пояснив Е1.RU нумізмат Володимир Кропотухін, таке явище в Єкатеринбурзі не рідкість.

- Є кілька місць, де роблять такі підроблені монети - це Китай, Польща, Україна. Мідні копії, наприклад, в Челябінську роблять. Останні 3-5 років повально продають псевдо-срібні монети. До мене на минулому тижні з такими монетами приходили два кавказця, які, мабуть, купили їх на вулиці, - розповів він.

За словами нумізмата, копії, як правило, завжди дуже низької якості.

- Найчастіше вони зроблені з латуні або якогось жовтого сплаву, а зверху наносять білий метал, але він швидко стирається, і це відразу помітно. Продавці розповідають одні й ті ж історії, що монети дісталися в спадок від бабусі, або знайшли монети, коли зносили старий будинок. Продають їх за тисячу і дорожче, а реальна вартість такої монети - 100 рублів. Моя порада - не купуйте нічого на вулиці, як би спокусливо це не було, - сказав він.