13 міфів про Китай, в які ви чомусь все ще вірите (Щодо феншуй помилялися і ми)

 1. 1. Населення Китаю росте дуже швидко, тому люди прагнуть виїхати
 2. 2. Всі китайці худі
 3. 3. Більшість отримує маленьку зарплату
 4. 4. Населення Китаю живе під цензурою
 5. 5. У Китаї завжди потрібно бути напоготові, тому що місцеві хочуть вас обдурити
 6. 6. Люди з різних регіонів не розуміють один одного
 7. 7. Чоловік в Китаї цінується більше, ніж жінка
 8. 8. Всі в Китаї контролюється комуністичною партією
 9. 9. Населення просто фанатіє від роботи
 10. 10. У країні панує постійна атмосфера страху, тому що держава за всіма стежить
 11. 11. Вони некреативну і вміють тільки копіювати
 12. 12. У Китаї все по феншуй
 13. 13. У Піднебесній дуже хороша медицина

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Азія - одна з найзагадковіших і привабливих частин світу, і Китай, звичайно ж, не виняток. Незважаючи на те що сучасний світ відкритий і кордони в ньому розмиті, Китай живе своїм власним, часто незрозумілою іншим життям. Тому міфів і стереотипів про цю країну більш ніж достатньо. Однак більшість з них помилкові, і настав час остаточно їх зруйнувати.

AdMe.ru вирішив розвінчати популярні міфи, що стосуються життя в Піднебесній.

1. Населення Китаю росте дуже швидко, тому люди прагнуть виїхати

Населення Китаю росте дуже швидко, тому люди прагнуть виїхати

Так, Китай все ще залишається країною з найбільшою чисельністю населення, але приріст населення становить зараз лише 0,39% в рік. Для порівняння можна сказати, що в Норвегії , США і Канаді приріст населення приблизно в 2 рази більше.

Закон «одна сім'я - одна дитина» більше не має сенсу. Більшість сімей, перед тим як завести дитину, тверезо оцінюють свій матеріальний стан і умови життя. А чисельність населення зростає ще й завдяки дедалі більшого тривалості життя.

Крім того, по більшій частині утворилася не так еміграція з Китаю, а міграція в Китай. З країни їдуть в основному дуже заможні люди, які шукають спокійного життя. Студенти ж, що їдуть на навчання за кордон, потім повертаються на батьківщину, оскільки з закордонною освітою знайти роботу з гарним заробітком не складає особливих проблем.

2. Всі китайці худі

Китайці дуже люблять поїсти. У період панував в країні голоду іноді замість того, щоб запитати «Як справи?», Запитували «Поїв ти сьогодні?». Голоду там вже давно немає, однак харчові звички залишилися.

Особливе ставлення склалося у китайців до другого прийому їжі - обіду. Триває він 2 години. І на цей час практично вся робота зупиняється: необхідно спочатку поїсти, а потім поспати. Китайці їдять багато, тому проблема ожиріння вже досить міцно увійшла в їхнє життя. Особливо сильно вона проявлется у підлітків, які захоплюються фастфудом.

3. Більшість отримує маленьку зарплату

Як і в будь-якій країні, зарплата в Китаї залежить від регіону. Але це зовсім не означає, що люди працюють за маленькі гроші. У великих містах, таких як Пекін або Шанхай, зарплата знаходиться на рівні $ 1 000. У менших містах зарплата становить від $ 600 до $ 1 000.

Звичайно, є винятки, але вони стосуються лише невеликих територій, які з певних причин відрізані від центрів економічного розвитку. При цьому в Китаї працюють всі, адже оплачувана пенсія там є, а ось допомоги по безробіттю немає.

4. Населення Китаю живе під цензурою

Існує поширена думка, що дія цензури і відсутність популярних мереж в Китаї вбиває будь-яку можливість населення спілкуватися і дізнаватися новини. Але це тільки міф. Китайці достатньо обізнані про те, як обходити заборони і блокування, тому вони без особливих зусиль отримують доступ до всієї їх цікавить.

Відсутність відомих всьому світу соцмереж їх не лякає, оскільки вони користуються своїми версіями сайтів для спілкування, при цьому за популярністю деякі з них навіть перевершують своїх іноземних «побратимів».

5. У Китаї завжди потрібно бути напоготові, тому що місцеві хочуть вас обдурити

Тут, мабуть, варто сказати, що акуратним потрібно бути в будь-якій країні, не тільки в Китаї. До того ж якщо в Піднебесній і є люди, які хочуть обдурити , То їм буде все одно, з ким провернути свою аферу.

Щоб не потрапляти на можливі хитрощі, наприклад на ринках, досить вивчити ціни і особливості торгівлі в різних місцях. І приготуватися до уваги місцевих жителів, тому що для них білошкіра людина завжди об'єкт вкрай цікавий.

6. Люди з різних регіонів не розуміють один одного

Це було правдою до 1980-х років. У Китаї раніше було кілька діалектів , Які суттєво відрізнялися один від одного, тому цілком логічно, що люди з різних регіонів не розуміли один одного.

Ситуація з мовою змінилася, коли на основі пекінського діалекту був створений китайська мова , За допомогою якого уряд хотів об'єднати всю країну. І до кінця XX століття в навчанні стали використовувати саме новий китайську мову, тим самим виключаючи ймовірність нерозуміння.

7. Чоловік в Китаї цінується більше, ніж жінка

щодо патріархату ситуація двояка, тому що багато чого залежить від району. Так, в невеликих населених пунктах, дійсно, вважається, що хлопчики можуть принести більше щастя, ніж дівчатка. У таких місцях жінка - це перш за все людина, яка стежить за будинком.

Інакше складається ситуація в великих містах. Жінки працюють на однакових посадах з чоловіками. число китаянок в списках успішних бізнесвумен, які самі заробили стан, а не отримали його у спадок, перевищує число представниць інших країн.

8. Всі в Китаї контролюється комуністичною партією

Це теж міф. Так, в уряді варто комуністична партія, яка контролює всі належить державі виробництво і банки. У малому і середньому бізнесі переважає здорова конкуренція: на вуличках в близькому розташуванні один від одного працюють різні магазини, салони і кафе, що пропонують одні й ті ж послуги.

В комунізмі також немає нічого безкоштовного: освіту, медичні послуги, комунальні послуги - за все потрібно платити, нехай навіть і невелику суму. У Китаї такого не спостерігається. Та й до того ж в світі ніколи не існувало по-справжньому комуністичної держави.

9. Населення просто фанатіє від роботи

Китайці не менше будь-якого з нас люблять відпочивати і не робити чого-небудь, якщо з'являється така можливість. Їх працездатність легко пояснюється високою конкуренцією, в умовах якої потрібно завжди дотримуватися практичного підходу до подій, щоб триматися на плаву. Іншими словами, все як і у інших людей: якщо є необхідність працювати , То китаєць буде працювати, якщо немає - буде насолоджуватися відпочинком.

10. У країні панує постійна атмосфера страху, тому що держава за всіма стежить

Дійсно, Комуністична партія Китаю тримає під контролем громадські організації, проте вона знаходиться в стороні від особистого життя громадян. Кожній людині дозволено робити все що завгодно, до тих пір поки дії не почнуть представляти загрозу суспільству.

На вулицях міст можна зустріти велику кількість камер , Завдання яких полягає насамперед у підтримці безпеки. Можливо, саме такі заходи привели до того, що рівень злочинності в країні досить низький і у місцевої поліції роботи не так і багато.

11. Вони некреативну і вміють тільки копіювати

Думка про те, що в Китаї не проводиться нічого оригінального, ймовірно, навіяно тим, що ця країна є виробником і постачальником більшості речей, які ми використовуємо в своєму повсякденному житті. Але помилково вважати, що в цій країні немає людей, здатних придумати то, чого раніше не було.

До слова, саме в Китаї були винайдені виделка , Пароварка, візитна картка, гральні карти, ресторанне меню, туалетний папір. Що стосується сучасних технологій, можна відзначити, що китайські комп'ютери є, мабуть, найшвидшими у світі.

Протягом усієї своєї історії цей народ живе за власними стандартами і канонами. Вони завжди намагалися придумувати і винаходити. У нинішній час китайські фахівці самих різних сфер затребувані в багатьох країнах світу.

12. У Китаї все по феншуй

Феншуй - це віяння, якому намагалися слідувати дуже багато. Де в приміщенні знаходяться «хороші» і «погані» кути, в яку частину кімнати краще поставити ліжко, обличчям в який бік світла необхідно спати і т. Д. Тільки от невдача: у Китаї немає ніякого феншуй, який так популярний в наших країнах. Немає такого «навчання» - є особливе світовідчуття , Властиве китайцям буквально з самого народження. Вони буквально з пелюшок знають, як зробити будинок затишним і які талісмани використовувати для залучення всяких благ.

Крім того, історично феншуй використовували для визначення відповідного місця для гробниці , А зовсім не як набір правил по прикрасі будинку.

13. У Піднебесній дуже хороша медицина

Тільки ледачий не чув про голковколювання і чудодійну китайську медицину . Але чомусь народних цілителів в самій країні знайти, м'яко кажучи, аж надто складно. І всі ці секрети «великої китайської медицини» перетворилися просто в хороший маркетинговий хід. Тому навіть на прийомі у «найкращого» лікаря в клініці є шанс отримати цілком банальний і вже знайомий рецепт на лікування печінки і оніміння рук.

Чи змінилася ваша думка про Китай? Чи вірили ви в якісь з цих міфів?

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

У період панував в країні голоду іноді замість того, щоб запитати «Як справи?
», Запитували «Поїв ти сьогодні?
Чи змінилася ваша думка про Китай?
Чи вірили ви в якісь з цих міфів?