Чи варто брати машину в кредит?

Мати машину сьогодні - цілком реально, так як її вартість вже не така висока, як це було років 20-30 тому Мати машину сьогодні - цілком реально, так як її вартість вже не така висока, як це було років 20-30 тому. Однак взяти і купити машину з декількох зарплат вийти далеко не у кожного, особливо, якщо людина живе в провінції, де заробітна плата в 10-15 разів менше столичної. Тому багато і розмірковують над отриманням кредиту ?!

Сьогодні в нашій статті ми обговоримо всі достоїнства і недоліки покупки машини за гроші, взяті в борг. Розпишемо найпопулярніші ситуації і відповімо на одні із найбільш наболілих питань щодо покупки. Отже, давайте почнемо!

Зміст статті:

 1. Чи варто купувати дорогу машину?
 2. Чи варто б / у машина кредиту?
 3. Авто для роботи
 4. Для сім'ї
 5. Яка буде сума переплати?
 6. На що ще потрібно гроші?

Чи варто купувати дорогу машину?

Звичайно, реальніше купити дороге авто за гроші, взяті в кредит, ніж назбирати відразу велику суму грошей . Однак не поспішайте брати. Ми б рекомендували зібрати спочатку 20-50% від вартості, а тільки потім здійснювати покупку. Справа в тому, що як показала криза 2009 року: хороша робота, налагоджений бізнес - це справа далеко не постійне, тому здійснюючи таку велику покупку, Ви сильно ризикуєте. Адже доведеться платити щомісяця, досить великі суми, які безробітному довго не потягнути. Сплативши відразу чималу частину від машини, Ви зможете бути трохи впевненіше в тому, що, врешті-решт, машина виявиться виключно Вашою власністю.

Що стосується переваг покупки, то тут звичайно їх знайдеться досить багато. Почнемо з того, що така машина - це майно, яке можна легко перетворити в великі гроші ( продати авто ). Тому Ви забезпечуєте міцний тил на «чорний день». Дорога машина - це високий статус у суспільстві (повагу і довіру). А також, виплачуючи велику суму, Ви тим самим навчаєте себе економити на дрібних і не важливі речі. Що стосується переваг покупки, то тут звичайно їх знайдеться досить багато

Чи варто б / у машина кредиту?

Головним недоліком взяття машини б / у в кредит - є невигідні банківські тарифи, тому що найчастіше, в цьому випадку, є масу обмежень, типу: перший внесок не менше 15%, термін кредиту не більше 3-х років і т.п. Крім того, далеко не всі банки готові надати такий позику. Брати грошовий кредит, також справа ризикова, тому що в цьому випадку, в екстреній ситуації, у Вас не вийде повернути машину, як борг.

Купуючи автомобіль, що був у вжитку, Ви повинні ще мати чималу суму грошей на витратні матеріали або ремонт, який може знадобитися машині, яка проїхала вже чимало тисяч кілометрів. Врахуйте і моральний аспект такого варіанту. Адже нерідко буває так, що продавці автомобілів обманюють: продаючи бите авто, але при цьому називаючи його новим, і ніколи не буває в ДТП. Уникнути цього досить просто, загнавши машину на СТО, для детального дослідження. Купуючи автомобіль, що був у вжитку, Ви повинні ще мати чималу суму грошей на витратні матеріали або ремонт, який може знадобитися машині, яка проїхала вже чимало тисяч кілометрів

Авто для роботи

На це питання ми відповідаємо категорично - ТАК! Якщо машина купується для заробітку грошей (Наприклад, таксі), або для прискорення робочого часу, що, по суті, також є способом збільшення обороту грошей, то купувати машину, безумовно, варто. Звичайно, Ви переплатите за машину, проте Ви зможете поліпшити свій робочий графік - зможете працювати довше і більше, що обіцяє збільшенням грошей в своєму гаманці, відповідно кредит буде повністю обґрунтований і економічно вигідний, як Вашій родині, так і роботі.

Однак не забудьте розглянути варіант лізингу .

Єдиний момент: при виборі орієнтуйтеся на роботу, а не на особисті переваги, зручність, комфорт і т.п. Ви берете авто для роботи, тому вона в першу чергу повинна відповідати завданням, які будуть виконуватися нею. Краще вибирати автомобіль менш комфортний, але більш практичний і надійний. Єдиний момент: при виборі орієнтуйтеся на роботу, а не на особисті переваги, зручність, комфорт і т

Для сім'ї

Тут потрібно враховувати масу чинників, так як при різному розкладі - будуть різні поради. Враховуйте, де Ви живете, кількість членів сім'ї, віддаленість від місць роботи, частота використання авто, наявність альтернатив і т.п. Ось кілька прикладів:

 • Родині, яка живе за містом, а працює де-небудь в центрі - брати автомобіль, безумовно, потрібно. Так як Ви будете економити на оплаті за поїздку в автобусах і таксі.
 • Великий сім'ї з 4-6 осіб, також буде потрібно автомобіль, так як якщо кожен з них, буде платити за поїздку все в тій же «маршрутці», то це вийде навіть дорожче, ніж на власному автомобілі.
 • Молодій родині з 2-х чоловік, яка живе в невеликому провінційному містечку, де і працює, сенсу брати авто за ще, що не зароблені гроші, ніякого немає. Так як гостра необхідність в поїздці відсутня, хіба що на відпочинок і заради задоволення.
 • Сім'ї, що живе в столиці або іншому великому місті - також буде потрібно машина, незалежно від кількості та заробітку.

Сім'ї, що живе в столиці або іншому великому місті - також буде потрібно машина, незалежно від кількості та заробітку

Яка буде сума переплати?

Сума переплати залежить від декількох факторів:

 • Суми першого внеску (чим більше перший внесок, тим менше сума переплати);
 • Акції (в будь-який період можна знайти банки, які пропонують певні знижки, на той чи інший вид кредиту, тому можна знайти дуже вигідні пропозиції);
 • Марки автомобіля (на вітчизняні автомобілі, як правило, пропонують різного роду безвідсоткові кредити або з вигідними процентними ставками);
 • Терміну погашення (чим довше Ви будете виплачувати, тим більше переплатите за свій автомобіль);
 • Вартості автомобіля (переплата найчастіше є процентної, тому чим дорожче буде брати авто, тим більше буде складати переплата, також не забувайте про комплектації автомобіля, базова коштує дешевше, тому тут можна заощадити);
 • Місця покупки автомобіля (різні дилери використовують різні банки і різні вартості своїх автомобілів, тому тут варто пошукати найбільш низькі ціни на авто і найбільш вигідні банки, які працюють з обраним автосалоном).

Якщо говорити в загальному, то в середньому переплата за одиницю товару складає близько 40-60% за автомобіль, тобто якщо Ви берете авто за 20 тис. Доларів, то виплатите близько 30 тис. Доларів. Погодьтеся, сума чимала, за неї можна купити ще один бюджетний, але новий автомобіль. Якщо говорити в загальному, то в середньому переплата за одиницю товару складає близько 40-60% за автомобіль, тобто якщо Ви берете авто за 20 тис

На що ще потрібно гроші?

Купуючи машину в кредит, редактори інтернет-журналу LuckyFamilyMan.ru рекомендують не забувати про додаткові витратах, які Вам потрібно буде зробити.

 • Почнемо з того, що на оформлення кредиту вам буде потрібно близько 1-2 тисяч доларів (на страховку, послуги, податки і т.п.).
 • Гроші підуть і на постановку машини на облік, а також на права і номера - тут теж від 500 доларів.
 • Якщо купуєте машину вітчизняного або китайського виробника, то бажано провести антикорозійну обробку днища, а також поставити захист для двигуна. Якщо відсутні підкрилки, то і їх прикупити. Крім того, можливо, захочеться поставити центральний замок і сигналізацію. Разом ще збереться чергова 1 000 доларів.
 • Природно потрібно машину заправити (повний бак), купити косметику для автомобіля, звозити її на мийку або помити машину самостійно . Тут ще доведеться залишити приблизно 100 доларів.
 • Ну і якщо Ви хочете зберегти новизну машину, то доведеться прикупити чохли для сидінь і для керма. На що ще знадобиться від 50 до 200 доларів.

Разом 3 500 умовних одиниць буде потрібно Вам, мати крім першого внеску на автомобіль.

Сума немаленька, тому для деяких (хто бере бюджетний автомобіль), це зайвий привід задуматися над тим, а чи варто морочитися над кредитом, якщо з таким успіхом можна назбирати трохи і купити його за готівку, тим самим позбавивши себе від зайвих витрат! Сума немаленька, тому для деяких (хто бере бюджетний автомобіль), це зайвий привід задуматися над тим, а чи варто морочитися над кредитом, якщо з таким успіхом можна назбирати трохи і купити його за готівку, тим самим позбавивши себе від зайвих витрат

На цьому у нас все. Однак також рекомендуємо прочитати іншу нашу статтю про те, який вибрати автомобіль .

Чи варто б / у машина кредиту?
На що ще потрібно гроші?
Чи варто купувати дорогу машину?
Чи варто б / у машина кредиту?
Яка буде сума переплати?
На що ще потрібно гроші?