Вагітність британської кішки

Вагітність британської кішки вимагає до себе особливої ​​уваги. Тому будьте готові приділяти велику кількість часу своєї улюблениці. Якщо ви читаєте цю статтю, значить у вашому будинку з'явилася вагітна британська кішка і зовсім скоро ваш будинок наповниться нестримним нявканням маленьких грудочок щастя.

29 Апреля 2013

Автор: Воробйов Кирило

Автор: Воробйов Кирило

Але перш ніж кошенята з'являться на світло, потрібно дуже добре розібратися з часом їх виношування, процесами, що протікають в організмі матері, і визначити, що потрібно зробити, щоб забезпечити її комфорт.

Вагітність британської кішки триває 62-70 днів - цей період визначає кількість плодів (якщо кошенят мало, то вагітність триває довше). Пам'ятайте про те, що навіть якщо у кішки і стався статевий акт з котом, то це ще не означає, що вона завагітніє. Початкові ознаки вагітності можливо помітити не раніше ніж через три тижні.

1-3 тижні: вихованець починає більше спати, менше рухатися, пропадає апетит. Характерною рисою вагітності є постійне бажання в отриманні ласки від господаря. На третього тижня соски кішки набувають рожевий колір, це вірний знак того, що запліднення відбулося. У цей період у кішки відбувається гормональне зміна, тому у неї може бути блювота.

4-6 тиждень: в цей період у кішки помітно округляється животик, і акуратною пальпацией можна намацати кошенят. Зростання ембріонів відбувається дуже швидко, тому, якщо ваша кішка дуже активна, її рухливість варто обмежити. Під час вагітності британської кішки через збільшення матки центр ваги змінюється, і кішка не може контролювати рівновагу під час стрибків на високі предмети.

7-9 тиждень: під час цього періоду збільшуються молочні залози, виступають соски. Кішка стає відчуженої і малорухомої. В цей час кішка шукає місце, де буде народжувати. Занепокоєння і постійна прихильність до господаря - нормальна поведінка британських кішок під час вагітності та пологів.

Протягом перших чотирьох тижнів бажано організувати харчування кішки промисловим кормом для кошенят. Саме цей вид кормів містить велику кількість білка, кальцію і поживних речовин, необхідних вагітної кішці.

Щоб в цей період життя підтримати імунітет і здоров'я вихованця, зверніть увагу на раціон харчування вашої британської кішки. Вагітність і пологи - важкий процес, який вимагає великого запасу енергії.

Починаючи з четвертого тижня вагітності, вводите в раціон харчування продукти з високим вмістом протеїну. Збільшити споживання протеїну стоїть на 50% від раніше вживаного кішкою кількості.

Якщо ви не хочете нанести шкоди своїй кішці і полегшити її пологи, то стежте за її вагою. Якщо кішка стала важчою, то краще перейти на звичайні корми.
За 1-2 тижні до пологів ви можете спостерігати зниження апетиту. Тому варто давати їжу частіше і маленькими порціями.
виключіть з раціону харчування вагітної кішки рибу. Вживання риби може привести до нестачі вітамінів групи В. Зверніть увагу, що фахівці радять за два тижні до пологів повністю виключити з раціону кішки м'ясо, так як саме м'ясо може спровокувати отруєння, яке викличе у кішки пронос і блювоту.