10 фраз, які не повинні вимовляти свекрухи

Ми зібрали топ фраз, з яких найчастіше починаються проблеми у відносинах між свекрухою та невісткою Ми зібрали топ фраз, з яких найчастіше починаються проблеми у відносинах між свекрухою та невісткою.

1. «Нічого, я навчу тебе містити квартиру в порядку!»

Головне правило мудрої свекрухи: не втручатися в життя і побут свого сина і його дружини! Щоб стати ідеальною «другою мамою», досить «всього-то» тримати рот на замку і не коментувати негативно, навіть якщо нестерпно хочеться, ніякі невесткіни домашні клопоти, а вже тим паче - вставляти своїх п'ять копійок без попиту по кожному представився нагоди. І тоді буде щира і взаємна радість від відвідин будинку - і у зустрічає боку, і у прибуває (бажано ненадовго).

2. «Мій син так схуд! Ти що, його не годували? »

Ядовитее питання не придумаєш! Відразу стає зрозуміло, що свекруха готується ступити на стежку війни і висловлює в неприйнятною формі свої зауваження з приводу твого вміння готувати і вести господарство. Як реагувати - вирішувати невістці.

Може бути, варто зауважити, що її син вже настільки виріс, щоб піклуватися про себе (і про тебе), і не потребує годування з ложечки, а також що його несказанно радують саме твої кулінарні шедеври .

3. «До того, як він став твоїм, він був моїм!»

Ревнощі матері, звичайно, викликає співчуття і цілком можна пробачити. Але все ж тобі як невістці доведеться розставити крапки над е і пояснити заплуталася в поняттях свекрухи, що мати і дружина - не одне і те ж, у вас обох унікальні, дуже різняться за своєю функціональністю ролі (хвала Всевишньому!). І ніколи її син не був їй чоловіком, так само як і твій чоловік не буде тобі сином (самої б не заплутатися!)

4. «Я б ніколи не дозволила своїй дитині так поводитися!»

Ясна річ, що бабуся щиро любить своїх онуків. Але спроби задавити своїм педагогічним багажем твій зароджується материнський досвід повинні припинятися в корені, тому що від цього в першу чергу страждають діти: вони стають примхливими і неслухняними, адже ти в їхніх очах втрачаєш авторитет через повчальних тирад свекрухи . Обов'язково дай зрозуміти, що мати - це ти, і тільки ти повністю, цілком і безроздільно відповідаєш за своїх дітей. Це закон.

5 5. «Як тільки ти виходиш з кімнати - дитина стає шовковим!»

Тобто малюк перестає кричати, або хуліганити або ще бог знає що - це не має значення, - як тільки ти пішла з його поля зору. Ясна річ, свекруха намагається натякнути, що ти бездарна мати, яка погано впливає на власну дитину. Ось тільки виникає питання: а для кого, з чиєї точки зору дитина «стає шовковим»? З точки зору свекрухи? А чому вона впевнена, що ти вважаєш її експертом в цьому питанні? Може, настав час вказати їй на її почесне, але невелике місце в ієрархії твоїх авторитетів?

6. «Синку, твоя колишня передавала тобі привіт!»

Мама твого чоловіка в докір тобі розповідає про випадкову зустріч з жінкою, яка, за її сьогоднішньому думку, більше підійшла б йому в дружини: у неї, мовляв, і кар'єра краще, і виглядає вона чудово ... А ти, яка поралася ніч безперервно з немовлям, з чимось щось на зразок гнізда на голові, млява від недосипу, виношуєш плани помсти ... Втім, буде досить не піддатися на ці провокації, просто їх ігноруючи.

7. «Як же ти неважливо сьогодні виглядаєш!»

Хороша свекруха - тактичний співрозмовник, а різати правду-матку в очі зовсім не обов'язково. Хіба хтось просив коментувати погану стрижку, набраний вага, сивину у волоссі, втомлений погляд або інші фізичні зміни ?! Буває, таке проговорюється і без будь-якої «задній» думки, звичайно. Але від цього адже слова не стають менш образливими!

Замість того щоб підбадьорити, свекруха «рубає з плеча» свої недоречні зауваження з приводу твого зовнішнього вигляду. Це майже напевно незабаром приведе до конфлікту.

8. «Як же ми добре зараз живемо!»

Є такий сорт людей-оптимістів старшого віку. Вони люблять перераховувати ті блага цивілізації, яких не було в їх молодості, додаючи при цьому: «Як же ми зараз добре і безтурботно живемо! Гріх на щось скаржитися, чесне слово! Плита під боком, холодильник, пральна машина і в будь-який час - гаряча вода! Не те що в мій час! »Не дай Бог, щоб твоя свекруха виявилася з числа таких людей! В її суспільстві тобі буде заборонено скаржитися на що-небудь. Твоє життя - за визначенням суцільне задоволення, а всі твої проблеми незначні, ти їх просто вигадуєш.

9 9. «Я збираюся оселитися у вас, коли народиться малюк!»

Невелика допомога в перші дні після пологів неоціненна. Але нав'язуватися в помічниці на тривалий термін - для молодих пар це справжній кошмар! Свекруха напевно швидко перетвориться з «другої мами» в «третього зайвого», небажаного гостя. І тоді і без того нервова обстановка в сім'ї - народження дитини завжди потрясіння - загрожує перерости в справжній кошмар. Невістка повинна дати зрозуміти, що оцінила благородний порив, але вона категорично проти.

10. «Мій син любить, щоб м'ясо було добре прожареним, як я це роблю, краще каву на мою фірмовим рецептом, а одяг потрібно складати особливим способом, тільки я знаю, як це робиться».

Безумовно, дорослому чоловікові може подобатися, коли кава зварений за маминим рецептом, а одяг випрасуваний і складена так, як він звик з дитинства. Але взагалі-то він вже достатньо доросла, а ти - не його мати, а дружина, тому з такими речами він і сам повинен успішно справлятися і не потребує будь-чиєї (тим паче маминої) допомоги.

Ти що, його не годували?
Ось тільки виникає питання: а для кого, з чиєї точки зору дитина «стає шовковим»?
З точки зору свекрухи?
А чому вона впевнена, що ти вважаєш її експертом в цьому питанні?
Може, настав час вказати їй на її почесне, але невелике місце в ієрархії твоїх авторитетів?
Хіба хтось просив коментувати погану стрижку, набраний вага, сивину у волоссі, втомлений погляд або інші фізичні зміни ?