Як зробити вольєр для собаки

Перше, з чого необхідно починати - це визначитися з місцем для вольєра. Вам буде простіше, якщо ви його прибудуєте до стіни будинку або готовому забору. Я розмістив вольєр своїми руками в місці, де у мене утворився кут між гаражем і парканом ділянки. Це місце я вибрав відразу з кількох причин. Мені було важливо, що собака постійно знаходиться поруч з гаражем. Уздовж гаража веде вхід на ділянку і прохід до будинку, тобто всі хто зайде потраплять під пильну увагу мого пса. Ну і нарешті у мене є одна дуже надійна стіна (гараж) і стіна гірше, але теж стіна (паркан), що перетворює створення вольєра не в будівництво, а в прибудову. Це завжди легше.

Далі я визначався з розмірами вольєра. Ширина гаража у мене 3 метри. Я вирішив що вольєр можна зробити врівень з гаражем. Коли заглядаєш на ділянку, то його не видно. А в довжину виділив 10 м, вийшла обгороджена площадка в 30 кв.м. По-моєму для будь-якого собаки це непогано. Про будку розповідати не буду, це не так важливо.

Вольєр для собаки своїми руками я почав з того, що зробив цю стінку огорожі повністю дерев'яною. Висота огорожі була 1,5 м - цього мало. Тому я цю частину в 10 м з внутрішньої сторони оббив дошками висотою 2 метри. Дошки прибивав, як вагонку. З боку сусідів це виглядає, як споруда, а з моєї, як глухий паркан. Далі, 2 м висоти для моєї собаки це теж не багато, вона їх перестрибне. Для цього я зробив у верхній частині забору горизонтальний навіс шириною в півметра. Ось таку штуку собака вже точно не перестрибне. Як я це зробив - трохи пізніше.

Як я це зробив - трохи пізніше

Далі я робив свій домашній вольєр для собаки так. Визначив, де у мене буде вхід (хвіртка). Найзручніше його виявилося зробити в самому кутку біля паркану. У цьому місці були встановлені два металевих стовпа, до яких я потім приварив хвіртку з металевої сітки. Висота хвіртки все ті ж 2 метри. Собака це перестрибує? Легко. Про те, як я цього уникнув - пізніше. У мене все ще залишається остання частина вольєра, яку потрібно зробити.

Я вчинив так. Вбив ще один металевий стовп на розі (відстань 3 метри від огорожі в районі хвіртки), а потім ще два стовпи через 3 і 4 метри. На стовпи натягнув сітку, але вже не 2 метри, а 2,5. Таку висоту моя собака не бере. У нижній частині вольєра я зробив декоративний паркан, висотою в 0,5 метра. Виглядає як клумба квітів видали. Простір між гаражем і парканом я теж закрив сіткою.

Останнє про що мені залишилося розповісти - це про навіс в моєму проекті вольєра для собаки. Навіс я робив над будкою, яку встановив в самий кут біля гаража і забору. А далі, я роблю наступну річ. Безпосередньо під навіс для собаки я виділяю квадрат в 3 метри, а це ширина вольєра. При цьому на відстані 3-х метрів від кута гаража у мене стоїть стовп для сітки. На висоті в 2 метри, я приварюю до стовпа металевий куточок. На цей куточок я кладу поперечний брус в двох напрямках (до гаражу і до паркану). Все що мені залишається, це покласти на цю раму - дах. Що я і роблю. Дах у мене виходить будиночком.

Тепер саме час поговорити про те, як я робив захист над парканом, щоб собака не перестрибнула до сусідів. Це все той же брус, який залишився від будинки з бруса своїми руками побудованого. 10 мінус 3 виходить 7 метрів - це довжина паркану, через який може перестрибнути собака. Я беру брус довжиною 4 метри, який вбиваю по цій лінії на відстані 3,5 метра від хвіртки (тобто по середині). Потім на нього кладу ще одну дошку так, щоб у мене вийшов каркас розмірами 1 х 7 м. І ще одну поперечну балку довжиною в 1 м. У мене виходить не один каркас 1 х 7 м, а два 1 х 3,5 метра, які йдуть один за одним. Над трьома балками довжиною 1 метр я роблю поперечні упори висотою в 40 см. А потім на них кладу ще одну балку. Виходить основа для будиночка. Тепер беру широку дошку в 25 см і прибивають її з одного боку (нахил до паркану), з кроком в 10-15 см. Собака через це не перестрибніть, тому що упреться головою в дошки. Останнім етапом я на ці дошки поклав профнастил, і поклав його в іншу сторону. У мене вийшла дах будиночком з профнастилу, яка зробила прохід під навіс сухим під час дощу, і яка стала перешкодою, що не дає собаці перестрибнути через паркан. Я дуже задоволений.

Роблячи цей вольєр - я не шукав ніяких проектів і не робив креслення вольєра для собаки, я будував його «за місцем». Можна було б побудувати швидше і дешевше, напевно. Але то що у мене вийшло - мені дуже подобається.

ps Юська, писав цей матеріал спеціально для вас. Якщо залишаються питання - питайте, буду розповідати ще докладніше. В пошту не пишу навмисне, щоб якомога більше людей змогли прочитати про те, як будувати вольєр. Сподіваюся на ваше розуміння. Дякуємо. Що стосується фотографій, то це проблема. Якщо вийде пізніше - я зроблю фотографії саме свого вольєра. Зараз я далеко від цього місця. Те що ви бачите відображають ідею мого вольєра.

Собака це перестрибує?