Сільський бізнес: ферма з розведення павичів

 1. Вівчарство - прибутковий бізнес для початківця фермера
 2. Фермерський бізнес: розведення і вирощування гусей
 3. Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо
 4. Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць
 5. Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса
 6. Свій бізнес: вирощування верблюдів
 7. Свій бізнес: оленярство
 8. Свій бізнес: виробництво біогумусу
 9. Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів
 10. Свій бізнес з розведення качок
 11. Свій бізнес: розведення нутрій
 12. Як відкрити бізнес з розведення жаб

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Павичів по праву відносять до одних з найкрасивіших птахів в світі. При цьому мало хто знає, що цей птах належить до загону курячих, сімейству Фазанові, хоча і є одним з найбільш великих представників цього загону. Павичі відбуваються родом з Індії та Цейлону, а типові місця їх проживання є високі ліси з чагарниковими заростями.

Павичі вважаються екзотичними птахами для нашої країни, і кількість павиних ферм на території Росії зовсім невелика (їх можна перерахувати на пальцях). Тим часом, на павичів існує стійкий і досить високий попит: їх купують, в основному, в декоративних цілях. Таким чином, розведення і вирощування павичів може стати відмінною бізнес-ідеєю, поки конкуренція в цій області ще не настільки велика.

Поширена думка, що, так як павичі відбуваються родом з південно-азійських країн, то клімат середньої смуги Росії їм не підходить. Насправді, павичі добре переносять акліматизацію (витримують навіть морози), щодо невибагливі, відрізняються міцним здоров'ям, і при грамотному організації господарства з ними не виникне великих проблем. Однак для успішного ведення такого незвичайного бізнесу його власник повинен володіти великим досвідом і знаннями в цій сфері, інакше навряд чи вдасться уникнути зайвих витрат, по крайней мере, в перший час роботи.

види павичів

У природному середовищі павичі тримаються зграями, харчуються, в основному, рослинною їжею і частково тваринної (охоче поїдає комах, дрібних хребетних молюсків). Живуть павичі близько 20 років, а статевої зрілості досягають в три роки. На групу з 3-5 самок доводиться один самець. Сезон розмноження триває з квітня по серпень-вересень (в залежності від тривалості світлового дня, яка повинна становити не менше 12-14 годин). У неволі павичі роблять зазвичай не більше трьох кладок на рік по 4-10 яєць в кладці. Період інкубації яєць становить 28-30 днів. Пташенята з'являються на світ, покриті коричневим пухом.

Найбільш відомі два види павичів - звичайний (індійський) і велика кількість його різновидів, а також велетенський (яванський). Перший відрізняється характерною забарвленням пір'яного оперення - від блакитного з переходом в пурпурно-синій з зеленим або золотистим відтінком (найпоширеніший вид звичайного павича - блакитний). Звичайний павич відрізняється міцною статурою, має відносно довгу шию і маленьку голову, короткі крила, високі лапи і середньої довжини хвіст. На голові самців звичайного павича - корона з пір'я, які розширюються на кінцях. При розкритті верхні криючі пір'я надхвостья (який багато людей плутають з хвостом) розкриваються в розкішний шлейф, який складається з довгого пір'я з колами на кінцях. Довжина хвоста звичайного павича рідко перевищує півметра, в той час як шлейф може досягати в довжину півтора з гаком метрів. Важать самці 4-4,5 кг. Самки звичайного павича, як і багато інших представниці сімейства курячих, виглядають набагато скромніше, але все ж досить привабливі. Їх шия і груди пофарбовані в зелений колір з блиском, а решта пір'я мають бурий окрас зі світлими плямами. Чубчик самки звичайного павича коричнево-зеленого відтінку.

Яванський павич значно більші блакитного, має більш яскраве забарвлення, оперення з металевим відливом, довші лапи, шию і корону на голові, а його голос менш гучний і неприємний, ніж у звичайного павича. Самці можуть досягати в довжину трьох метрів. Причому на хвіст доводиться 40-47 см, а на шлейф - до 160 см. Важить самець яванского павича менше п'яти кілограм. Голова і верхня частина шиї забарвлені в коричнево-зелені кольори, низ спини - бронзовий з коричневими мітками, плечі і крила - темно-зелені. Самки яванского павича за забарвленням схожі з самцями, але мають менші розміри.

Як правило, на павиних фермах в нашій країні частіше можна побачити звичайних павичів і різні їх різновиди. Яванские значно поступаються їм за чисельністю, що пов'язане з їх рідкістю. Зверніть увагу: молоді самці звичайного павича у віці від року до півтора років по «поряд» практично не відрізняються від самок. Типові для дорослих особин пір'я у них розвиваються лише в три роки. Таким чином, якщо ви берете молодняк, то враховуйте, що до продажу «кінцевим» покупцям, які набувають птахів для прикраси своєї присадибної ділянки, ваші павичі будуть готові лише через 2-3 роки, коли придбають «товарний» вигляд.

Однією з відносно нових форм звичайного павича є черноплечій (чорнокрилий) павич, який має синьо-чорні плечі і крила. Самки черноплечего павича відрізняються світлим забарвленням з бурими і жовтуватими плямами по всьому тілу. Ці павичі цінуються вище блакитних. Також вельми затребувані білі павичі, які є однією з найстаріших різновидів павича звичайного. І самці, і самки білих павичів мають ефектний красивий білосніжний забарвлення і блакитні або сині очі.

зміст павичів

Зверніть увагу: павичі легко звикають до людини, відгукуються на поклик і беруть корм з руки. Але їх не можна тримати разом з іншими представниками загону курячих, включаючи звичайних домашніх курей, так як «королівська птиця» просто забиває їх на смерть. Тому якщо ви плануєте зайнятися розведенням павичів на своїй пташиній фермі, подбайте про те, що вони містилися окремо від своїх далеких родичів.

Для утримання павичів можна використовувати великі вольєри, встановлені на сухий території. Каркас ставиться на міцний фундамент і обтягається сіткою з нержавіючого металу з осередком 1,5х1,5 см. Брати більшу сітку не рекомендується, так як через неї можуть пролізти горобці або щури, які є переносниками різних хвороб. Висота одного такого вольєра, розрахованого на одного дорослого (3-8-ми річного самця) і 1-5 самок становить 2,4-3 метра, ширина і довжина - по п'ять метрів (на одну птицю потрібно 2,5-3 кв. метра площі). Для селекційної роботи сім'я павичів «комплектується» з розрахунку два самця на п'ять самок. Кожна сім'я повинна міститися в окремому вольєрі або в секції.

Фахівці рекомендують робити вольєри по можливості вище. Усередині них на висоті 1,5-2 метра (але не менше одного метра від даху) потрібно буде встановити сідала, так як в природі павичі, як і інші представники сімейства Фазанові, вважають за краще ночувати не на землі, а на високих деревах. Пол вольєра засипають черепашником або великим річковим прожареним піском. Причому шар такого настилу повинен становити мінімум п'ять сантиметрів (а оптимально - 10 см). Зверху насипається дрібна галька, яка використовується птахами для перетирання їжі в шлунку. У кутку можна насипати відро попелу: такі сухі ванни дуже корисні для птахів. Частина землі в вольєрі рекомендується засіяти кормової травою і чагарником, що забезпечить птахам природну кормову базу.

З північної сторони до вольєра прилаштовується сарай-пташник високою також до трьох метрів, шириною - 2,5 метра і довжиною - 3 метри. Вольєр і сарай повинні сполучатися одне з одним за допомогою вікон-лазів, досить широких, щоб через них міг пройти доросла павич-самець. Сарай обладнується сідала для відпочинку птиці і гніздами висотою і шириною близько 50-60 см, а глибиною 70 см. Гнізда потрібні для того, щоб яйця не розкидалися по всьому приміщенню. Зробити гнізда можна зі старих ящиків, але все ж досвідчені павліноводи воліють використовувати плетені кошики, які більш зручні за формою і добре вентилюються, або старі автомобільні покришки. Внутрішній простір гнізд заповнюється дрібно нарізаною соломою або тирсою.

На деяких фермах павичів містять в закритих пташниках. Цей варіант підходить у тому випадку, якщо ви купуєте вже існуюче господарство з усіма будівлями, тому що облаштування пташника з нуля обійдеться відчутно дорожче вольєрів. Пол в пташнику може бути глиняним, цементним або дерев'яним. З практичної точки зору другий варіант краще: цементну підлогу відрізняється більшою міцністю, легко миється, захищає приміщення від щурів і мишей, які завдають великої шкоди господарствам. Однак він занадто холодний. Хоча дорослі павичі досить стійкі до холоду, але пташенята на затонкою підстилці можуть легко застудитися. Можливо, ваш пташник буде потрібно трохи переоблаштувати, якщо в приміщенні є вузькі проходи між годівницями і різним устаткуванням і стінами. Пташенята, ховаючись в ці щілини, нерідко душать один одного. Виходи з приміщення в вигули, як правило, мають у своєму розпорядженні в кутових частинах будівлі на рівні підлоги.

Досвідчені птахівники також радять заздалегідь передбачити в пташнику місце для установки розкладачки. На перший погляд, це дрібниці, але коли вам доведеться по кілька разів за ніч вставати, щоб перевірити пташенят, ця рада може виявитися вельми корисним.

Перед тим, як запускати пташенят, приміщення потрібно обробити. Для дезинфікування використовують 5% -ий розчин кальцинованої соди, 2% -ий розчин їдкого натрію, 20% -ий розчин свіжогашеного вапна або 3% -ий розчин формальдегіду. Обробку потрібно проводити мінімум за три дні до вселення Розведення птиці. Після дезінфекції пташник просушують за допомогою електроприладів, укладають підстилку, розставляють поїлки і годівниці. В якості підстилки, як і у вольєрах, використовується подрібнена солома, стружка листяних порід дерев і сухий пісок. Найчастіше птахівники використовують саме солому, так як вона має абсорбуючі (вбирає зайву вологу) і теплозберігаючі властивості. Однак для того, щоб уникнути появи в ній паразитів і шкідливих бактерій, під солому рекомендується насипати суху вапно. У важкодоступних місцях приміщення і в кутах шар соломи збільшують до півметра, щоб не дати пташенятам забиватися в них.

У літню пору року фахівці радять тримати павичів на вільному вигулі на території присадибної господарства. Помічено, що при утриманні на відкритому повітрі пташенята розвиваються швидше, краще набирають вагу і мають більш міцним здоров'ям. У регіонах з суворим кліматом або в холодний і дощовий сезон пташенят витримують в пташнику до досягнення ними місячного віку. При цьому вкрай важливо, щоб умови їх утримання були максимально наближені до природних (вентиляція, температурний режим, освітлення). Якщо птахи утримуються не в вольєрах, а в закритому приміщенні, то вікна в останньому повинні бути великими, щоб пропускати достатню кількість світла. В іншому випадку доведеться подбати про хороше штучному освітленні, що пов'язане з великими витратами.

Багато починаючі птахівники переживають, що крики павичів можуть викликати невдоволення у сусідів. Насправді, павичі кричать не надто голосно і, в основному, тільки під час шлюбного періоду. Тому навряд чи видавані ними, нехай і не наймелодійніші, крики доставлять багато клопоту оточуючим. Якщо ж крики лунають в позаурочний час (наприклад, рано вранці), коли самці починають перекрикуватися один з одним, з іншими птахами і тваринами, то потрібно закрити баламута в повній темряві. В крайньому випадку, якщо не виходить втихомирити його іншими способами, крикуна на ніч садять в довгу картонну коробку.

Хоча павичі і є зернояднимі птахами, але вони не дуже вимогливі і вибагливі в їжі. Головне, щоб вода і корм завжди були свіжими. Слідкуйте за чистотою годівниць і поїлок, регулярно промивайте і дезінфікують їх.

Для економії багато фермерів до 40% зернового корму в їх раціоні замінюють різними сумішами: вареною картоплею, подрібненої свіжою зеленню (люцерна, різнотрав'я, конюшина, солодкі злаки, кропива), сінної борошном, трухою (взимку) і тертими овочами. Зерно павичам рекомендується попередньо промивати і просівати, а листя і траву - промивати і підсушувати. У зимову пору року під час ранкового годування дають пророщене зерно. Годують павичів два рази в день (в ранкове годування дають вологі мішанки, а у вечірній - сухі зернові суміші), а в період розмноження (весна-літо) і линьки (вересень) переводять на посилене триразове харчування. Слідкуйте, щоб після ранкової годівлі мішанка дія не продовжувалася годівницях. В добу павич з'їдає близько 200 г зернового корму і 400 г свіжої зелені. Але з березня по вересень в раціон самок і самців павичів, які досягли статевої зрілості, вводять додаткові вітамінні корми, а також сухі білкові корми (200 г на добу на птицю).

Розведення і вирощування павичів

Як уже згадувалося вище, розмножуються павичі переважно в весняно-літній період. Статевої зрілості павичі досягають на третьому році життя. З четвертого року їх несучість зростає, але вже після п'яти років починає поступово знижуватися. Проте, на відміну від інших птахів, павичів містять, як правило, до кінця їхнього життя. Від однієї дорослої самки можна отримати до п'ятнадцяти (а в окремих випадках і до тридцяти) яєць. Однак для цього потрібно кожен день виймати з гнізда нові яйця (всього зазвичай буває три цикли кладки з тижневими перервами). Зазвичай же середня кількість яєць в кладці - 6-7. Самки павичів - хороші квочки. У неволі під одну самку підкладають більше яєць, ніж зазвичай висиджують її дикі родичі (вона цілком може висидіти всі знесені нею яйця - тобто 12-15 штук). Але якщо ви берете молодих недосвідчених самочок, то у них можуть виникнути проблеми з висиджування. У цьому випадку буде потрібно або допомогу більш досвідченою квочки (на деяких пташиних фермах павині яйця дають насиджувати індички або курям), або інкубатори. Останній варіант дозволить скоротити втрати. Справа в тому, що навіть при гарному догляді за батьківської парою лише з 80-90% висиджують самкою яєць вилуплюються пташенята. При використанні інкубатора цей показник прагне до 100%.

Після появи пташенят їх разом з квочкою відкидають в окремий вольєр, де обов'язково має бути укриття від дощу і сонця. Пташенят павичів, як фазанів, годують з першого ж дня пшоном, свіжим сиром, пшеничними висівками, кукурудзяним борошном, зеленню, морквою, круто звареними яйцями (до 5 г на пташеня в добу). Корм розкладають на фанерних листах. Фахівці радять випоювати добового пташеня вітамінним соком, який готується з соку кропиви, люцерни та моркви в рівному співвідношенні всіх інгредієнтів. Перші десять днів пташенят годують кожні дві години, поступово доводячи число годувань до місячного віку до п'яти на добу. З місяця пташенятам можна давати комбікорм для курчат-бройлерів, а незбиране зерно вони починають їсти з 45-денного віку. До десятидневному віком пташенята змінюють пушок на пір'я і починають літати. Саме за цими пір'ю вже можна буде розрізняти молодняк по підлозі: у самочок кермові пір'я крила бурі (сіро-коричневі), а у самців - світло-коричневого кольору з вкрапленням абсолютно білого пір'я.

Для розведення залишають тільки міцних пташенят, які добре стоять на ногах, активні, добре опушені, мають зарубцованную пуповину. Для перевірки реакції пташенят можна постукати по підлозі пташника або вольєра. Птахи, які не реагують на шум, що не пускаються на розлучення. Частина вилучених птахів може вирощуватися на продаж, частина забивається. Хоча павичі і не розлучаються на м'ясо через занадто тривалого періоду вирощування, але їх м'ясо дуже смачне і корисне.

У тому випадку якщо ви вперше купуєте пташенят на розлучення, рекомендується обзавестися спеціальними обігрівальними приладами - брудера. Температуру в приміщенні, де містяться пташенята, можна регулювати різними способами, наприклад, змінюючи розташування брудера або включаючи-виключаючи нагрівальні елементи. Рівень вологості в пташнику повинен підтримуватися в районі 60-70%. Рекомендується ретельно контролювати цей показник за допомогою вимірювальних приладів. При активному використанні брудерів вологість в приміщенні може впасти нижче цього рівня, що призводить до підвищеної жадобі у птахів, погіршення апетиту, гіршої засвоюваності кормів і зниження темпів ростов. Висока вологість повітря в пташнику також несприятливо впливає на здоров'я молодняка, погіршуючи його апетит, опірність захворювань, негативно позначаючись на темпах зростання. Крім того, при підвищеній вологості стіни пташника відволожуються і на них з'являються плісняві грибки. Регулювати рівень вологості в пташнику можна за допомогою вентилювання. При підвищеній вологості вентиляцію підсилюють (включають витяжки, відкривають вікна), а при зниженій - послаблюють.

Витрати і доходи

Если почитати Спеціалізовані сайти, то картина з доходами з Павін ферм вімальовується Досить райдужна. Вартість одного дорослого павича варіюється в межах $ 100-3000 за птицю. Точна сума залежить від виду і віку птиці. За пір'я, зібрані після сезонної щорічної линьки одного самця, обіцяють виручку в розмірі від 40 до 80 тих же самих доларів. А за чутками у Франції пір'я білих павичів продають за ціною 100-140 євро. Але чи відповідають ці обіцянки дійсності?

Перш ніж підрахувати плановану виручку, потрібно визначитися з витратами на організацію павиної ферми. На будівництво вольєрів, покупку необхідного устаткування і корми потрібно близько 100000-150000 рублів. Точна сума залежить від площі ділянки, площі вольєрів, кількості сімей, які планується утримувати в них. Можна, звичайно, почати з покупки пари родин, але навряд чи варто розраховувати в цьому випадку на великий дохід. Істотна стаття витрат - покупка самих птахів. Набувають їх в спеціалізованих розплідниках (найбільші в нашій країні знаходяться в Московській, Ростовській, Волгоградській областях). За останніми даними яйця павичів можна придбати тут за 500-700 рублів. Молодняк у віці до 1-1,5 років обійдеться в 3000-4000 рублів за голову. Дорослі павичі стоять 12000-15000 рублів за пару. За трирічного павича красивого забарвлення доведеться викласти чималу суму в розмірі від 15000 до 25000 рублів. Очевидно, що найвигідніше самому вирощувати пташенят для подальшого продажу. Якщо ви хочете отримати прибуток якомога швидше, а не через три роки, то можна придбати молодняк, підростити і продати його, а й ваш дохід в цьому випадку буде менше.

Більшість павиних ферм організовувалися спочатку не стільки як бізнес, скільки як захоплення. Тому їх власники були готові до того, що перший прибуток від продажу павичів вони отримають не раніше ніж через три роки, а свої витрати на організацію ферми окуплять за найсприятливіших умов через 5-7 років. Якщо у вас є додаткове джерело доходу (наприклад, птахоферма), то варто для початку придбати одну сім'ю - одного самця і 2-3 самочки. За перший же рік ви зможете вивчити всі премудрості цієї справи, отримати потомство, оцінити свої трудові і фінансові витрати і зрозуміти, чи варто взагалі гра свічок. У цьому випадку початкові витрати складе від 15 тисяч рублів (покупка птахів) за умови вже наявних вольєрів або будівництва нових вольєрів своїми силами. Дохід же тільки від продажу птахів може скласти до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Додаткове джерело доходів таких ферм - проведення екскурсій для дітей і дорослих.

За різними даними, які складно перевірити, великі дічепітомніке заробляють від 70 тисяч рублів на місяць. Але потрібно враховувати, що крім павичів, вони розводять на продаж також інші види птахів, включаючи фазанів, перепелів і т. Д.

Сисоєва Лілія

23.07.2014

Вівчарство - прибутковий бізнес для початківця фермера

Для організації фермерського господарства потрібно від 1 млн. Рублів. Доходи складаються з продажу живих овець (від 500 тис. Рублів на рік, виходячи зі ста голів по 5 тис. Рублів за голову), продаж м'яса (...

Фермерський бізнес: розведення і вирощування гусей

Для бізнесу з вирощування та розведення гусей потрібно від 350 000 рублів. Рентабельність цього виду бізнесу становить не менше 75%. Відносно низька конкуренція в цьому сегменті і високий ...

Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо

Залежно від регіону і ряду додаткових чинників рентабельність бізнесу з вирощування та розведення індиків може становити від 60 до 80%.

Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць

Для відкриття бізнесу з виробництва курячих яєць будуть потрібні певні початкові вкладення. Терміни його окупності досить короткі (від шести місяців). Рентабельність виробництва оцінюється ...

Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса

Даний фінансовий розрахунок розкриває якісь орієнтири по відкриттю перепелиній ферми на власних площах продуктивністю 400 кг. перепелів на місяць (близько 2000 голів, при вазі тушки 200 грам).

Свій бізнес: вирощування верблюдів

На 10 тварин потрібно 400 тисяч рублів, при цьому 10 верблюдів - це дуже маленька ферма, тобто для великих підприємств сума витрат буде в рази більше.

Свій бізнес: оленярство

Для відкриття своєї оленеводческой ферми потрібно на створення і забезпечення першого року роботи виділити суму майже в 14 мільйонів рублів. Це дуже велика сума, але деякі ферми були відкриті ...

Свій бізнес: виробництво біогумусу

Для початку бізнесу можна по виробництву біогумусу обійтися і 150 тис. Рублів. Однак чим більше обсяг виробництва, тим більше і вкладення. Зокрема, деякі постачальники сировини наводять наступний т ...

Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів

Як стверджують досвідчені птахівники, при грамотному підході вкладення в бізнес з розведення декоративних птахів окупаються протягом першого ж року. З другого року улюблене захоплення починає приносити стаб ...

Свій бізнес з розведення качок

Маючи в розпорядженні 110 тисяч рублів і власний будиночок з виходом до водоймища, ви цілком можете почати займатися бізнесом по розведенню качок. Рентабельність вирощування однієї птиці перевищує 50%. Окуп ...

Свій бізнес: розведення нутрій

Розведення нутрій в домашніх умовах стає все більш популярним, в першу чергу, через високу рентабельність цього виду бізнесу. Примітно, що держава пропонує спеціальні, вигідні ...

Як відкрити бізнес з розведення жаб

Стартовий капітал для бізнесу по розведенню жаб становить близько 130 тисяч рублів при відкритті своєї жаб'ячої ферми в сільській місцевості на своєму власному ділянці. Для розведення жаб в ...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:

Але чи відповідають ці обіцянки дійсності?