Що вони зробили з Білочкою ?! - про проблеми зоопарку в сквері «Сосновий»

  1. Що відбувається з басейном для нутрій
  2. Життя за стінами зоопарку

«Телеграф» побував в контактному зоопарку, розташованому в сквері «Сосновий» на Водоканалі. Ми публікуємо репортаж звідти і коментарі Євгена Спіріна - директора зоопарку і доглядача в одній особі.

Ми публікуємо репортаж звідти і коментарі Євгена Спіріна - директора зоопарку і доглядача в одній особі

4-го липня на сервісі електронних петицій кременчуцької мерії з'явилася петиція Валентини Голуб. Вона просить мера Кременчука Віталія Малецького врятувати від жорстокого поводження тварин у зоопарку скверу «Сосновий». Вона пише:

«Тварини, які там мешкають, перебувають в жахливих умовах. Їм не забезпечено якісне харчування і ветеринарне обслуговування. Клітини знаходяться в брудному стані, вода не придатна для пиття, їжа відсутня ».

«Телеграф» відправився в зоопарк побачити, як йдуть справи. Ми приїхали без попередження, розглянули клітини і тварин в них, а після поспілкувалися з директором зоопарку. Ось що ми побачили:

Ось що ми побачили:

Ці кізоньки живуть у вольєрі. Щоб їм було вільніше, відкриті двері в сусідній вольєр - там раніше жили декоративні свинки. Свинок немає, так що кози ходять з вольєра до вольєра. На пасовищі їх не випускають. На сітці вольєрів розвішані оголошення з проханням не годувати кіз. Директор зоопарку Євген Спірін розповів, що старша мало не загинула - він упевнений, що це через те, що відвідувачі нагодували її капустою. Спірін три доби сам колов їй препарати, виписані ветеринаром. На другу добу коза ожила і в знак подяки чітко брикнув директора зоопарку.

На другу добу коза ожила і в знак подяки чітко брикнув директора зоопарку

Це прибиральниця «баба Зоя». Кізоньки - її улюблениці. Вона постійно напуває їх водою і відганяє від них відвідувачів з «гостинцями». Відвідувачі ображаються і скаржаться директору зоопарку на бабу Зою.

Відвідувачі ображаються і скаржаться директору зоопарку на бабу Зою

Гуси, сімейна пара. На жаль, вони категорично відмовилися позувати і ця єдина фотографія не може в повній мірі передати ступінь вгодованості гусей. У гусака пузо майже волочиться по землі. Гуси породисті, вони тут на особливому становищі, їм дозволено щипати директора зоопарку за пальці. Гуси не належать зоопарку, їх передали сюди на весняно-літній сезон власники гусячої ферми.

Вольєр гусей накритий дрібною сіткою, щоб не залітали голуби і не крали зерно. Не знаємо, як там голуби, але поки ми намагалися сфотографувати гусей, два маленьких і дуже спритних горобця нахабно тирялі зерно з їх миски. Виявилося, горобці пролазять в щілину у самої підлоги.

Це Рудий - великий, пристойно відгодований кріль. У нього явні проблеми з житлоплощею, тут як раз варто підключити мера, щоб вирішити питання розширення житлоплощі для цього гідного кроля. На даний момент він живе в малосімейці - так директор зоопарку називає групу невеликих клітин, в яких живуть рудий кролик, три морські свинки і соня-хом'як. Ми приїхали в зоопарк о 17 годині, було дуже жарко, кроля явно було важко в тісній клітці, він лапами упирався в одну стіну, носом в іншу. Вода в поїлки і сухий корм були, свіжих овочів і трави ми не бачили. Директор зоопарку сказав, що кабачки кроликам купують в «Маркетопте» і у бабусь на зупинці.


Морська свинка, сусідка рудого кролика, відчуває себе цілком пристойно. Вся її життя пройшла в цій клітці-малосімейці, напевно, вона звикла. У клітці вона живе з двома сусідками, теж морськими свинками.

Навколо цього крихітного будиночка «Телеграф» крутився найдовше. Спочатку ми помітили крихітну п'яту, що стирчить з вікна будиночка. Налаштовані ми були після петиції похмуро, і відразу вирішили, що бідний звір помер в муках від спеки і голоду. Перевірити чи живий він, не виходило. Ну не можна ж журналісту ламати гілку і тикати паличкою в клітку. Ми кілька разів поверталися до будиночка, а п'ята, що стирчить з вікна, залишалася в тому ж положенні. Нас терзали похмурі передчуття, і ми попросили директора зоопарку відкрити клітку. Він відкрив, підняв будиночок - під ним лежав і спав на спині крихітний рудий хом'як. Він був живий, і на підтвердження цього дригнул лапою.

"Мінус один". Білий кролик з чорним вухом несподівано помер. Його сусіди - чорний і білий кролі - живі. За словами служителів, сорок хвилин тому в клітці було три живих кролика, що сталося - поки незрозуміло.

Що відбувається з басейном для нутрій

Що відбувається з басейном для нутрій

Це нутрії, стовпилися в очікуванні частування. На вольєрі для нутрій прикріплена табличка з написом, що тут живе загадковий «бобер». Шановні батьки, будь ласка, поясніть дітям, що це нутрії. А бобер пішов у своїх справах.

А бобер пішов у своїх справах

Автор петиції меру Валентина Голуб писала, що вода в басейні для нутрій брудна і смердюча. Басейн перед вами. Вода темно-коричнева, каламутна, в ній плаває тріска. Дитинчата нутрій туди постійно пірнають. Якась здорова нутрія тяга по басейну колоду і по ходу гризла його. «Телеграф» запитав директора зоопарку Євгена Спіріна, чому в басейні така погана вода? Директор відповів:

- Так адже нутрії - дуже охайні тварини, вони весь день у воді, ось тільки, вибачте, вони туди і нужду справляють, нічого ми з цим зробити не можемо. Ось приходите в четвер, коли ми воду міняємо, подивіться - Два години вода нормальна, а потім вони туди нароблять і все ... Ми міняємо воду щотижня. Була справа, пробували міняти два рази на тиждень, але це взагалі засідка. Це треба воду спустити, відкачати, потім я мою стінки басейну. Потім нову воду закачати, нутрій ми на цей час прибираємо. Звичка у них така - ходити в воду, що я можу зробити?

Де ж Білочка?

Де ж Білочка

Це - спорожнілий будинок Білочки, у якій було всього півтора вуха. Історія з цієї білочкою наробила багато шуму в травні в Фейсбуці - користувачі писали, що в зоопарку з'явилася нещасна білочка, у якої залишилося всього півтора вуха. Природно, «Телеграф» запитав директора зоопарку, що вони зробили з білочкою ?!

Євген Спірін відповів:

- Я її відправив назад, навіть посварився з тим постачальником, подзвонив йому, запитав: що ви нам прислали? Білочок привезли, коли мене в місті не було. Я приїхав і бачу, що у білки половини вуха немає. Виявляється, вона жила в клітці з півнем, той, напевно, клювати. Я подалі від гріха і другу білку теж назад відправив, і будиночок новий зробив, щоб комах там не було. А мішок горіхів, який нам відвідувачі принесли для білочок, так і стоїть в підсобці. Мені говорили зловити білку в парку, але я проти - вона живе на волі, до клітці не привчена, їй погано буде.


Це цесарки. Вони дуже товсті і постійно їдять. А павичів поки в зоопарку немає. Директор сказав, що раніше жила пара, але самка загинула, а самця він віддав господареві, павич поодинці погано живе.

Директор сказав, що раніше жила пара, але самка загинула, а самця він віддав господареві, павич поодинці погано живе

Декоративні кролики. Молода пара, постійно з'ясовують стосунки.

Директор зоопарку показав «Телеграфу» корм для тварин. Ми побачили три мішки зернової суміші, волоські горіхи, упаковки сухого корму для хом'яків і морських свинок. Ми не можемо оцінити якість кормів, це має бути зроблено фахівцям.

Також «Телеграф» цікавило, чи є утеплені зимові клітини? Директор зоопарку показав кілька фанерних будиночків з подвійними стінками - це вважається утепленим варіантом. Він сказав, що на зимовий період тварин передають їх власникам, в зоопарку практично ніхто не зимує.

Власних тварин в зоопарку трохи - це, наприклад, кози. Більшість же тварин зоопарк отримує від різних власників на весняно-літній період.

І основне питання, яке «Телеграф» задавав кілька разів - на які гроші утримують тварин? Виділяє кошти на їх утримання "Кременчукводоканал" або міська влада? Євген Спірін сказав, що ці структури не фінансують зоопарк, але грошей їм вистачає - на покупку корму використовують пожертвування, які відвідувачі залишають у скриньках, прикріплених до клітин. А якщо грошей не вистачає, використовують ті, що зароблені на атракціонах.

З приводу петиції про жорстоке поводження з тваринами Євген Спірін сказав:

- Я, звичайно, з нею не згоден. Це якось несправедливо говорити, що тварин тут мучать, ми не мучимо, щеплення у них є, я до ветеринара звертаюся хорошого. І голодом їх тут не мучать, їжа є, я вам показав, а кабачки для кролів і хом'яків я в «Маркетопте» купую і у бабусь беру. Я вважаю, жінка ця несправедливо написала. Вона до мене підходила, дуже сварилася, кричала, навіть не слухала, що я говорив.


Життя за стінами зоопарку

Життя за стінами зоопарку

На цей будиночок ми наткнулися за стінами зоопарку. Це будиночок кота-переселенця.

Це будиночок кота-переселенця

А ось і господар будиночка.

А ось і господар будиночка

Цей скромний обід залишили коту співчуваючі громадяни. Макарони з кашею, зате йогурт на десерт.

«Телеграф» запитав директора зоопарку Євгена Спіріна, чому в басейні така погана вода?
Звичка у них така - ходити в воду, що я можу зробити?
Де ж Білочка?
Природно, «Телеграф» запитав директора зоопарку, що вони зробили з білочкою ?
Також «Телеграф» цікавило, чи є утеплені зимові клітини?
І основне питання, яке «Телеграф» задавав кілька разів - на які гроші утримують тварин?
Виділяє кошти на їх утримання "Кременчукводоканал" або міська влада?