Про вирощування перепелів в домашніх умовах /

Утримувати перепелів в домашніх умовах не складніше, ніж будь-яку іншу домашню птицю. При невеликій кількості їх можна тримати навіть в умовах міської квартири. Клітка може бути будь-який, наприклад для папуг або канарок, але все ж краще використовувати спеціальну клітку саме для перепелів. В цьому випадку і птах буде себе краще почувати, та й Вам за нею доглядати буде легше і простіше.

Вид і розмір клітки для утримання перепелів залежать від того, скільки птахів ви збираєтеся утримувати і де цей птах буде розміщуватися. Клітини можна виготовити самим, а можна купити готові у перепеловодов - любителів, т.к багато з них разом з птахами пропонують і свої клітини, зроблені спеціально для утримання перепелів. Наприклад, ось такі:

Хоч зміст і догляд за перепелами досить простий, але для того, щоб пташки радували вас щодня нормальної яйценоскостью, необхідне дотримання умов утримання (температурний і світловий режими, відсутність зовнішніх подразників), а також використання спеціально збалансованого, з високим вмістом протеїну, корму.

Якщо ви захочете самі зайнятися розведенням перепелів в домашніх умовах, то краще це заняття починати відразу з придбання дорослої птиці. Але якщо ви захочете почати з молодняка, то Вам знадобиться інкубатор, т.к домашні перепела, на відміну від тих же курей, самі яйця не висиджують.

Для інкубації перепелиних яєць використовуються будь-які малогабаритні побутові інкубатори, які можна придбати на будь-якому ринку, або спеціалізованому магазині. Ємність цих інкубаторів різна, і як правило вказується з розрахунку кількості курячих яєць. Перепелиних яєць в такі інкубатори може ввійти в 3 - 4 рази більше, ніж курячих.

Крім готових, заводських інкубаторів багато птахівники - любителі використовують саморобні інкубатори, конструкцій яких досить багато в Інтернеті а також на форумі нашого сайту.

Я також на своїй перепелиній фермі використовую тільки саморобні інкубатори, з однією з конструкцією можна познайомитися тут .

Період інкубації перепелиних яєць становить 17,5 доби (у курей - 21). Висновок перепелят відбувається активно і закінчується за 4 - 6 годин, хоча окремі перепелята з однієї і тієї - ж партії, можуть лупитися і через 1 - 2 дні після основного виводу. Але це вже відхилення від норми і викликано воно порушенням режимів інкубації, а також низькою якістю інкубаційного яйця.

Тільки що виведені перепелята покриті пушком, і за своїм виглядом мало відрізняються від курчат, якщо не брати до уваги розмір - ці крихти значно менше (вага добових всього 6 - 8 г). До того ж, вони набагато спритніше і більш рухливими своїх курячих побратимів.

Дуже цікаво подивитися яйце, з якого вилупився перепеленок. У ньому як би проведений дуже акуратний лючок, піднявши кришку якого він і виходить на свободу, у великий світ. А саме яйце залишається цілим.

Здорових перепелят вирощують в брудерах, тобто спеціально обладнаних для цих цілей ящиках або клітках. Матеріалом для брудера може бути фанера, пластик, картон. Ось деякі з саморобних брудери:

Крім цих, велика добірка брудерів є у нас на форумі в темі Варіанти саморобних брудери для пташенят .

Розміри ящиків залежать від кількості перепелят. Якщо кількість перепелів у вас невелике і весь висновок становить 20 - 30 перепелят, то для цих цілей можна використовувати будь-який відповідний фанерний ящик, наприклад стандартний посилкової скриньку, але все ж краще зробити спеціальний брудер.

Дуже важливе дотримання температурного режиму. Перепілки дуже чутливі до зниження температури і найменше охолодження веде до підвищеного відходу молодняку. Перепілки з перших годин після виведення здатні самостійно харчуватися. Взагалі, вся життя цих птахів, з самого першого дня спрямована на і поглинання пошук корму. В силу дуже швидкого росту і розвитку їм потрібні корми з високим вмістом протеїну, вітамінів і мінеральних речовин.

Тому з перших днів життя найкраще їх годувати готовим комбікормом для молодняка птиці. Як правило, такий комбікорм продається під торговою маркою «Старт» і призначений для годування птиці з 1 по 10 день. Але перепелят таким комбікормом краще годувати не 10, а 28 днів, тобто 4 тижні.

Ростуть перепелята дуже швидко. За два місяці вони збільшують свою масу з 6 - 8 до 120 - 160 грам, тобто більш ніж в 20 разів і практично досягають розмірів дорослої птиці. Для порівняння - курчата домашньої курки за цей же період збільшують масу всього в 14 раз, ну а до дорослого птаха їм ще рости і рости ...

При утриманні домашніх перепелів з метою отримання харчових яєць зазвичай використовують клітини висотою до 20 см. Площа дна залежить від кількості розміщених в клітці перепелів і вибирається з розрахунку 180 - 200 кв. см на одну голову. Якщо вам потрібні дієтичні харчові яйця (тобто незапліднені), то в клітці можна тримати одних курочок. Нестися вони будуть так - же, як і з півником.

При великій кількості перепелів необхідна велика кількість клітин. Для раціонального використання місця зазвичай кілька таких клітин ставлять одна на іншу (типу стелажа). Така конструкція називається клітинна батарея. Залежно від кількості клітин такі батареї, як правило, можуть бути 4-х, 5-ти ярусні. Такі клітинні батареї випускають різні промислові підприємства, проте ціна у автоматизованих клітинних батарей досить висока і може становити від 2 до 4 євро за одне птахо-місце.

Такі клітинні батареї випускають різні промислові підприємства, проте ціна у автоматизованих клітинних батарей досить висока і може становити від 2 до 4 євро за одне птахо-місце

У декоративних цілях перепелів містять парами або групами.

Приміщення для них повинні мати велику площу (вольєри, великі клітини) і кілька укриттів. Можна також утримувати їх у в таких клітинах:


Приміщення, в якому встановлюють клітки для перепелів, повинне бути теплим, сухим, добре провітрюваному місці, що забезпечує надходження свіжого повітря. Надходження свіжого повітря не повинно супроводжуватися протягом. Один з перших сигналів про наявність протягів - випадання у птахів пір'я.

У приміщеннях, де містяться дорослі перепела, відносна вологість повітря повинна бути в межах 55 - 75%. Оптимальною вважається 60 - 70%.

Температура підтримується на рівні 20 - 22 ° С, допустимо коливання від 16 - 25 ° С. Це оптимальний температурний режим, однак у мене у свій час перепела вирощувалися в неопалюваному приміщенні (сараї), при температурі в зоні клітин 8 - 10 ° С зберігаючи при цьому несучість, хоча помітно меншу, ніж при нормальній температурі. Питання утримання перепелів при низькій температурі неодноразово висвітлювалося на нашому форумі, наприклад в цій темі. .

Годують 2-3 рази на день. Годівниці і поїлки у формі звичайних жолобів, які зміцнюють зовні клітин. Для сухої кормової суміші доцільно використовувати автоматичні бункерні годівниці. У бункер, який кріплять вище кліток, суху суміш засипають на день, або навіть на кілька днів. У міру поїдання корм з бункера сиплеться в годівниці.

Для напування краще використовувати автоматичні поїлки. Кращими на сьогодні є ніпельні поїлки, при невеликій кількості птиці можна також використовувати Мікрочашечние поїлки. Можна використовувати також саморобні автоматичні поїлки, їх приготування досить просто - за принципом сполучених посудин. Воду в них можна заливати на кілька днів, але не рідше одного разу на тиждень перед новим заповненням водою поїлки слід ретельно промивати. У найпростішому випадку, для напування перепелів використовуються желобкові поїлки, мити які необхідно щодня.