Вирощування індиків в домашніх умовах

 1. Економічне обгрунтування розведення індиків на м'ясо і вирощування індичат
 2. Умови розведення індиків, зміст самців і самок
 3. Виведення індичат і утримання молодняку
 4. Особливості вирощування індиків в домашніх умовах
 5. Відео приклади розведення індиків будинку

Варто чи ні займатися розведенням індиків для отримання прибутку

Варто чи ні займатися розведенням індиків для отримання прибутку?

З точки зору створення власної міні ферми, вирощування індиків досить перспективно. Правда можна разу відзначити, що бізнес ідея має ряд істотних нюансів, специфічних вимог, про це нижче. В цілому рентабельність розведення індиків коливається в районі 45-50%, а можливість організації двох циклового періоду говорить про реальну можливість заробити 100% за рік. Тобто на кожні 10 тисяч вкладених рублів при сприятливих факторах можна отримати 10 тисяч прибутку, плюс повернути понесені витрати.

*

Свідомо не пишу про якісь більш конкретні цифри так як:

 • Перше - собівартість вирощування птиці в цілому і індиків конкретно в чому залежить від кількості. У всякому випадки до виходу на промислові масштаби, починаючи з 1000 штук поголів'я, дана тенденція нівелюється.
 • Друге - якщо займаєтеся розведенням індиків як бізнесом, пам'ятайте, що дана птах із задоволенням їсть зелені корми, при наявності пасовищ можна істотно заощадити на кормах.
 • Третє - суто об'єктивні причини з нестабільністю у фінансовому світі не дозволяє реально оцінювати в рублях.

зміст

 1. Економічне обгрунтування вирощування на м'ясо і індичат
 2. Умови та утримання птиці
 3. Виведення молодняка, зміст пташенят
 4. Особливості бізнесу в домашніх умовах
 5. Відео

Економічне обгрунтування розведення індиків на м'ясо і вирощування індичат

Перед початком будь-якого бізнесу необхідно чітко розуміти всі переваги і природно недоліки, не виняток бізнес на вирощуванні індиків та індиків в домашніх умовах.

Що потрібно для індичих бізнесу:

 • Перше - індикам необхідна свобода.

Необхідно чітко розуміти, що вирощування даної птиці неможливо в невеликому, обмеженому просторі. Як мінімум на одну дорослу птицю має припадати 2-2,5 квадрата вольєра. Згоден з тим, що існують інтенсивні форми виробництво, де посадка птиці проводиться набагато щільніше, але чим щільніше посадка, тим вище витрати на ветеринарію, плюс обов'язково використання антибіотиків. Або птах просто «впаде».

 • Друге - доступність пасовища.

Годування птиці це складова частина собівартості готового продукту, основною перевагою домашнього розведення індиків перед інтенсивним є не тільки якість і «чистота», а також можливість знизити витрати на утримання за рахунок зелених природних кормів. Говоримо про банальне «випасі» поголів'я птиці на зелених пасовищах. Таким чином, вдасться «вибути двох зайців», з одного боку отримуємо якісне м'ясо, знижуємо споживання кормів.

З точки зору економічної ефективності та прибутковості я б розмістив дану бізнес ідею між розведенням фазанів і кроликів. З одного боку фазани це красиво плюс дорого, з іншого вимагають багато місця. А кролівництво дає великий ефект в розрахунку на квадратний метр площі, але дуже вибагливі до умов утримання плюс схильні до захворювань. Індики вимагають досить багато місця, але їм не потрібні вольєри, при цьому після місячного віку вони досить стійкі до захворювань.

Чому саме фазани, кролики, індики порівнюються?

Все досить просто, в раціоні всіх трьох більшу частину займають зелений корм. До речі саме це пояснює дієтичні особливості м'яса. А зелений корм можна віднести до умовно безкоштовного корму в умовах села. За великим рахунком для його збору потрібно тільки власні сили, час. Цей факт з моєї точки зору робить вирощування індиків прекрасним бізнесом для села з мінімальним стартовим капіталом. Є ще один важливий фактор, природне розведення.

На відміну від більшості інших домашніх птахів, індики прекрасні батьки (в переважній масі), що дає можливість на перших порах самостійно виводити індичат. Можу сказати навіть більше, яйця добре висиджують не тільки індички, а й індики. Самці навіть стабільніше висиджують потомство на гніздах, ніж самки. Так що на першому етапі можна спокійно обійтися без інкубатора.

Мабуть, найголовніше, це якість і популярність м'яса індиків. У рейтингу найбільш популярних видів м'яса індичка розмістилася на 4 місці, пропустивши вперед тільки свинину, курятину і яловичину, а серед птахів займає стабільне друге місце. Стабільний попит це завжди великий плюс, особливо з урахуванням популярність продукції.

Стабільний попит це завжди великий плюс, особливо з урахуванням популярність продукції

Умови розведення індиків, зміст самців і самок

Індики стадна птах, міститься великими групами, можна виділити кілька основних форм змісту.

Змішане вирощування - при такій формі формується основна з одного індика + 6-8 індичок. Кожна з індичок висиджуючи потомство, повертається з індичатами в загальне стадо. Таким чином, формується різновікові стадо.

плюси

 • - старші охороняють індичат і молодняк;
 • - можна з раннього віку пускати на вільний вигул;
 • - мінімізація витрат на приміщення.

мінуси

 • - можлива втрата птиці через бійки;
 • - необхідно контролювати період спарювання (провідний індик може просто розчавити молоду індичку)

Вікове зміст - формують маточне поголів'я, сім'ями 1 індик + 6-8 індичок. Молодняк вирощують однією групою з вилуплення до забою або формування маточного стада.

плюси

 • - мінімальні втрати через бійки

мінуси

 • - значне збільшення витрат на вольєри

*

Виведення індичат і утримання молодняку

Говорячи про розведення птиці як бізнесі, причому не важливо, на м'ясо або пташенят необхідно чітко розуміти про необхідність покупки інкубатора. Виведення пташенят «дідівським» способом має ряд істотних недоліків, починаючи з великих втрат при самому процесі «висиджування» до великих втрат вперше пару тижнів життя виводка. Варто зазначити, що серед усіх одомашнених птахів індички найкращі «мами», вони добре сідають на яйця, дуже дбайливо і акуратно висиджують потомство, добре на яйцях сидять і індики. Так що на початковому періоді цілком реально обійтися без інкубатора, але з розвитком бізнесу та обсягів виробництва тушок інкубатор буде необхідний.

Одним з найбільш значущих чинників при вирощуванні індиків є фактор спадщини і породи. Будь-якому починаючому фермеру просто необхідно пам'ятати просту істину - тільки хороше плем'я (спадковість) дає хорошу віддачу. Це правило працює однаково добре як в свинарстві, розведенні шиншил або фазанів так і при розведенні індиків. На практиці це означає, що просто необхідно купувати якісний молодняк або яйця на племінних підприємствах або розплідниках.

Пташенят висиджують близько 4 тижнів, але з 27-го дня перевіряють подзьобане яйця. Годування пташенят можна проводити як старим перевіреним способом вводячи в раціон варені яйця з листям кропиви, лопуха, серебрянки, жгучка, кашки і чебрець, плюс трохи пшеничних висівок або ячної муки. Хоча по практика вирощування індичат показала, що найкращий варіант це протягом першого місяця давати спеціалізований комбікорм в якому чітко збалансовані всі мікроелементи і мінерали. При годуванні індичат комбікормом виживаність виростає на 20-30%. Індичат першого тижня підтримуватися температура 28 - 30 градусів в приміщенні, під брудером 30 - 37, а в клітинах 32 - 35. Вологість в районі 60 - 70%. Для індичат другого тижня температури 25 - 28, третьої - 29 - 31, четвертої 27 - 29. Далі знижуємо до 17 - 20 градусів (з 6 по 17 тижні).

Найважчий період це перший місяць, далі птицю переводять на дорослий корм, правда не забуваємо робити вакцинацію і пропойку вітамінами до трьох місяців.

Особливості вирощування індиків в домашніх умовах

Основною проблемою змісту індиків в домашніх умовах є забезпечення нормальних умов життя стаду. Основні моменти:

 • - индюшата і молодняк повинні бути забезпечені сухим і просторим сараєм, обов'язкова наявність вентиляції і відсутності протягів;
 • - індики повинні мати постійний доступ до зеленого корму;
 • - не потрібно «розбивати» сформовані сім'ї. У більшості випадків «новенького» просто заб'ють, причому найбільш агресивні індички.
 • - годування має бути збалансованим. Для отримання оптимального виходу свіжого м'яса приділіть увагу годівлі.
 • - обов'язково заводите тільки перевірених племінних птахів. Білі широкогруді. Жива маса самців 8 - 9 кг, а самок 4 - 4.5 кг (для легких форм) і 20 - 25 проти 10 - 11 (для індичок важких форм). Маса яйця 75 - 90 гр. А також кроси Х-56 і БІГ-6.

Відео приклади розведення індиків будинку

Цікаве по даній темі

 1. Домашня ферма - розведення фазанів
 2. Як організувати вирощування зеленої цибулі
 3. Як вирощувати гриби рейши

Чому саме фазани, кролики, індики порівнюються?