Як зробити ніж своїми руками

Багато часто задаються питанням - наскільки складно самостійно виготовити ніж? Тому що чоловік, як відомо повинен не тільки виростити дерево, побудувати будинок і народити сина, а й обов'язково повинен зробити своїми руками справжній ніж. У цій статті ми коротко розповімо, про основні способи самостійного виготовлення ножів з всадним типом монтажу. Для цієї мети вам знадобиться клинок (або металева заготовка), матеріал для рукояті, метал для виготовлення оковки.

Для цієї мети вам знадобиться клинок (або металева заготовка), матеріал для рукояті, метал для виготовлення оковки

Вам також знадобляться наступний мінімальний набір інструментів:

  • Електричний лобзик (або «болгарка»). При бажанні можна обійтися ручною ножівкою по металу. Ці інструменти потрібні для випилювання клинка з металевої заготовки.
  • Набір напилків, наждачний папір, шліфувальні камені. Ці інструменти потрібні для точної підгонки заготовки в розмір, а також для виведення спусків. Якщо у вас є електричний точильний верстат, то всі ці процедури ви зробите швидше і легше.
  • Електричний дриль і набір свердел. Дриль вам знадобиться для свердління отворів у заготівлі клинка і заготівлі для рукояті.
  • Струбцина для щільного з'єднання клинка і рукояті.

З матеріалів вам буде потрібно:

  • Епоксидний клей;
  • Натуральне лляне масло або віск;
  • Фінішний лак;
  • Малярський скотч.

Якщо ви перший раз робите ніж самостійно, то ми рекомендуємо придбати в ножовому інтернет-магазині готовий клинок, заготовку для рукояті з стабілізованою деревини та готову обкуття. В цьому випадку вам буде потрібно лише підігнати рукоять до потрібних розмірів, вставити клинок в рукояті і склеїти.

Для новачків, які планують пройти весь процес виготовлення самостійно важливо знати, що найбільш простим у виготовленні є ніж північного типу з прямим обухом і спусками на одну третину.

При самостійно виготовленні ножа бажано ознайомиться з ГОСТами, в яких міститься опис ознак холодної зброї. Важливо розуміти, що самостійно виготовити можна тільки туристичний ніж , Який не відповідає ознакам холодної зброї.

Процес самостійного виготовлення ножа складається з наступних етапів. Намалюйте на щільному папері клинок з хвостовиком. Виріжте клинок з паперу й перенесіть контур на металеву заготовку. Таким же чином нанесіть контур оковки.

За допомогою електричного лобзика виріжте клинок і обкуття з заготовки. Вирізаючи клинок, робіть невеликі допуски 3-5 міліметрів в більшу сторону. Потім обробіть клинок напилком до повної відповідності розмірам.

На обох сторонах клинка намалюйте незмивною маркером лінію спусків. Закріпіть клинок в лещатах (або за допомогою струбцини на столі) горизонтально і паралельно підлозі. Грубим напилком сточите клинок в напрямку від лінії спуску до ріжучої кромці. Ця операція називається «виведення спусків». Якщо у вас є електричний точильний верстат, то вивести спуски можна з його допомогою.

Нанесіть на обкуття контур отвору під клинок. Розсвердлити і пропиляєте отвір до потрібних розмірів.

У заготівлі для рукояті з торця просвердлите отвір для хвостовика. Глибина отвору повинна бути трохи довше хвостовика. З'єднайте клинок і обкуття. Залийте отвір в дерев'яній заготівлі епоксидним клеєм. Вставте хвостовик в отвір, дерев'яної струбциной стисніть клинок і рукоять. Залиште на 10-12 годин.

Після того, як клей застигне, обробіть дерев'яну заготовку рукояті напилком до потрібних розмірів. Заточите клинок на потрібний кут і обробіть рукоять лляною олією або воском. Після того як мало або віск вбереться і висохне, покрийте рукоять тонким шаром фінішного лаку. Вітаємо, ваш перший ніж готовий!

Багато часто задаються питанням - наскільки складно самостійно виготовити ніж?