Клітки для кроликів своїми руками, фото поетапно. Відео

 1. Етапи самостійного виготовлення клітини для кроликів з фото
 2. Самостійне виготовлення клітини для спарювання і розведення кроликів
 3. Пропонуємо переглянути відео про етапах виготовлення клітин для кроликів своїми руками:

Виготовити клітини для кроликів своїми руками абсолютно нескладно. Навіть початківець фермер в розведенні цих тварин легко впорається із завданням. Кролики - це невибагливі в утриманні чотирилапі, в дикій природі живуть в звичайних земляних норах. Тому навіть найпростіший варіант клітини стане просто палацом для кролика. Клітки для кроликів своїми руками, фото поетапно допоможе заводчику з мінімальними витратами сил і засобів звести споруду.

Етапи самостійного виготовлення клітини для кроликів з фото

Для здешевлення будівництва клітин краще використовувати підручні матеріали. Для цього підійдуть непотрібні старі дошки, жерсть, шифер, фанера. Заводчики з досвідом знають безліч варіантів клітин, однак все кролівники радять не витрачати багато часу на це. Виготовлення зручною клітини, в якій легко прибирати, годувати і оглядати вихованців - саме практичне рішення цього завдання.

Виготовлення зручною клітини, в якій легко прибирати, годувати і оглядати вихованців - саме практичне рішення цього завдання

На першому етапі з підручних матеріалів виготовляємо каркас клітини для кроликів

Клітки для кроликів найкраще виготовляти з однією або двома секціями стандартного розміру, а саме:

 • довжина - 100-120 см;
 • ширина - 70-90 см;
 • висота - не більше 50 см.

Групові кролячі клітки можна побудувати для молодняка. В одну таку клітину поміщається 10-13 особин. Розміри такої клітки описувалися вище, але довжина її буде більше, до 2 метрів. Бажано поміщати в клітку одностатевих кроликів, приблизно однакового віку і ваги.

Бажано поміщати в клітку одностатевих кроликів, приблизно однакового віку і ваги

Наступний етап - монтаж бічних сторін з використанням дошки або фанери

Будівництво клітини для кроликів самостійно, як показано на фото, включає наступні етапи, а саме:

 • каркас, який зазвичай збирають з дерев'яного бруса;
 • бічні сторони виконують використовуючи дошки або фанеру;
 • перегородки, які поділяють гніздовий і кормове відділення;
 • верхню кришку, яка повинна легко відкриватися;
 • пол краще робити осередковим;
 • передня стінка виготовляється з сітки;
 • під підлогу кріпиться висувний піддон.

Клітки обов'язково обладнуються годівницями, поїлками, а також встановлюється ємність для сіна. Зазвичай клітини не ставляться прямо на підлогу. Готова клітина ставиться на високі ніжки, які підносяться над землею на 60-70 см. Таке розташування клітини буде хорошим захистом від щурів, мишей і інших непрошених гостей. Крім того, клітини розташовані вище, зручніше обслуговувати.


Самостійне виготовлення клітини для спарювання і розведення кроликів

Самостійне виготовлення клітини для спарювання і розведення кроликів

Будівництво сімейної клітини для кроликів вимагає деяких навичок. Така конструкція складається з трьох секцій, в центральній живе кролик-виробник, а в бічних - кролиці. Між відділеннями передбачені відкриваються перегородки. Вони будуть відкриватися, щоб можна було легко підсаджувати самок для спарювання.

Рекомендуємо прочитати статтю: З чого почати розведення кроликів в домашніх умовах?

У таких сімейних клітинах потрібно додатково облаштувати горищне приміщення. Воно буде використовуватися кролицею для відпочинку від потомства. Щоб зайвий раз не турбувати молодняк і батьків, варто передбачити такий варіант годівниць і поїлок, які можна наповнювати зовні.

Пропонуємо переглянути відео про етапах виготовлення клітин для кроликів своїми руками:

Виготовлення клітини для кроликів своїми руками, фото поетапно значно полегшує це завдання. Конструкція може бути будь-який, якщо це практично і зручно. Використання підручних матеріалів дозволяє уникнути великих матеріальних витрат, а простота виготовлення радує навіть тих власників чотирилапих, які не мають досвіду і практичних навичок. Продовжити читання на сайті fermeru.pro.