Як зробити сідало і гніздо для курей своїми руками

Якщо в підсобному господарстві є кури, то їх зміст вимагає не тільки правильного   годування   і просторого приміщення для ночівлі, але будівлі спеціальних сідало і зручних гнізд Якщо в підсобному господарстві є кури, то їх зміст вимагає не тільки правильного годування і просторого приміщення для ночівлі, але будівлі спеціальних сідало і зручних гнізд.

Сідала для курей в основному робляться з міцних дерев'яних рейок.

Ширина бруска повинна становити близько п'яти сантиметрів, а товщина не більше семи сантиметрів. Якщо в ви віддаєте перевагу розводити породистих курей невеликих розмірів, товщина дощок зменшується до 3 сантиметрів.

Рейки повинні бути абсолютно гладкими. Відшліфувати їх поверхню можна за допомогою рубанка і наждачним шкурки. Це необхідно, щоб птахи не поранили лапи об гострі краї рейок.

Оптимальну довжину сідала розраховують за кількістю особин птахів, що знаходяться в курнику . На кожну курку повинно бути відведено не менше двадцяти сантиметрів простору на сідалі. Якщо господарства велике і птиці багато, то з'являється необхідність в установці декількох жердин під сідало. Розмішати їх краще по одній лінії і на одному рівні, щоб птахи не зіштовхували один одного, намагаючись забратися вище. Це дозволить тим, хто сидів курям не забруднити сусідок.

Крім того в курнику відводяться місця під гнізда. Їх роблять з дерева. Можна також використовувати готові ящики. Поверхня гнізда також ретельно ошкурівать і всередину ящика кладеться м'яка підстилка. Найкраще для цієї мети використовувати добре висушену сіно.

Сідала повинні знаходитися не надто високо над рівнем підлоги, цілком комфортним вважається висота в один метр або трохи вище.

Місце під сідала вибирається в самому темному кутку приміщення, далеко від вікон і дверей. Можна використовувати для їх побудови спеціальні підставки або козли, якщо потрібно встановити їх на деякій відстані від стіни. Однак найкраще прибити рейки безпосередньо до стін курника.

Сідала повинні бути міцними і без проблем витримувати вагу знаходяться на ньому птахів. Якщо довжина сідала більше півтора метрів, то середину необхідно зміцнити за допомогою міцної підпірки.

Іноді роблять знімні сідала, щоб полегшити прибирання курника. До сідало робляться приставні драбинки, для зручності підйому курей.

Іноді під сідалом встановлюють спеціальну сітку з дрібними осередками, щоб несучки не розбивати яйця. На решітку насипається шар сіна або тирси.

Грамотно побудований сідало дозволить вашим птахам відчувати себе комфортно, і значить, вони будуть нести більше яєць.

Грамотно побудований сідало дозволить вашим птахам відчувати себе комфортно, і значить, вони будуть нести більше яєць