Гнізда для курей несучок своїми руками. Фото, розміри, креслення, ідеї

  1. Як зробити гнізда для курей несучок своїми руками
  2. Як зробити гніздо для курки несучки з яйцесборніком

Якщо ви на своїй присадибній ділянці або на дачі вирішили розводити курей, то доведеться ретельно продумати всі нюанси, щоб птах добре неслася. Для того знадобиться не тільки облаштувати курник і місце для вигулу, а й зробити гнізда для курей несучок, щоб не клювали яйця.

Цікава стаття: фазани, породи з фото

Як зробити гнізда для курей несучок своїми руками

Кури в плані вибору місця для кладки яєць істоти дуже вибагливі, вони можуть проігнорувати на ваш погляд зручне гніздо і почати нестися в абсолютно невідповідному для цього місці. Тому перед тим, як облаштовувати гніздо для кладки яєць, поспостерігайте за птахами: які місця вони вважають за краще, скільки курок сідає в одне і те ж гніздо, в яке приблизно час.

Тому перед тим, як облаштовувати гніздо для кладки яєць, поспостерігайте за птахами: які місця вони вважають за краще, скільки курок сідає в одне і те ж гніздо, в яке приблизно час

Фото гнізда для курей несучок з підручних матеріалів

Для того щоб вибрати потрібну конструкцію гнізда для курей несучок своїми руками, необхідно виходити з кількості курей у вашому господарстві. Для нечисленних господарств підійдуть прості конструкції і креслення, а для великих - більш місткі за розмірами і складні.

Креслення у масштабі гнізда для курей несучок

Самий елементарний варіант - самий звичайний дерев'яний ящик відповідного, на ваш погляд, розміру для облаштування гнізда курей-несучок, щоб не клювали яйця. На дно треба укласти соломи або сіна, і готово!

Фото ідеї гнізда для курки несучки

Інший варіант - сколотити ящик самому з фанери або дошки, розпилявши її на 3 однакові частини. Далі встановити дно, наповнити його сухим матеріалом. Загальне правило для всіх видів гнізд: вони повинні бути встановлені на висоті близько півметра від підлоги.

Фото гнізд в курнику, щоб кури не клювали яйця

Заключний етап - встановити драбинку до гнізда, щоб птах міг в нього потрапити. Краще, якщо це буде широка дошка з прибитими до неї перекладинами. Габарити такого ящика можуть бути приблизно такими: глибина - близько 40 см, ширина - не менше ніж 35 см. Ці розміри дотримуються для всіх типів ящиків.

Як зробити гніздо для курки несучки з яйцесборніком

Буває, що регулярно відвідувати своїх вихованців неможливо, і виникає необхідність в збереженні яєць до наступного візиту. У такому випадку рекомендується спорудити гніздо з яйцесборніком. Суть його в тому, що яйця курячі скочуються в спеціальний піддон в дні скриньки і скупчуються там.

Суть його в тому, що яйця курячі скочуються в спеціальний піддон в дні скриньки і скупчуються там

Фото гнізда з яйцесборніком

Процес виготовлення ящика з піддоном досить простий: спочатку збити простий ящик, як розповідалося раніше, в дні вирізати отвір для яйця, а друге висувне дно встановити не рівно, а з нахилом 8-10 градусів. І, як завжди, вистилати дно підстилкою.

Рекомендуємо почитати: Коли лунають молоді кури

Таке гніздо з яйцесборніком для курей несучок можна вдосконалити, зробивши в ньому кілька секцій або ярусів. Кут нахилу дна в такому ящику не 10, а близько 40 градусів. Зробити його трохи складніше, ніж попередній, але цілком під силу. Гніздо має перебувати вище від підлоги, ніж звичайне - на відстані не менше півметра. По всій довжині такого ящика треба спорудити своєрідний «коридор», щоб кури могли заходити в вільні секції. Такі ящики встановлюються в таких курятниках, де багато курей-несучок.

Ідея гнізда з яйцесборніком для несучок

Ще можна змайструвати будиночок, схожий на будку собаки, - повністю закритий з вирізаним в передній стінці отвором, достатнім для того, щоб в нього могла пролізти курка. Для затишку додайте соломи в гніздо - і готово.

Для умільців існує цікавий варіант - каркасне гніздо за індивідуальними розмірами. Щоб його виготовити, треба сколотити 2 рамки для кріплення до них дерев'яних брусків розміром близько 40 см. Рамки треба скріпити між собою брусками таким чином, щоб утворився квадрат або прямокутник. Далі встановити стінки гнізда для курей-несучок, відповідне дно (рівне або похиле), наповнити сіном або соломою. Така конструкція відрізняється підвищеною міцністю.

Така конструкція відрізняється підвищеною міцністю

Розміри гнізда для курей, щоб не клювали яйця

Як видно з усього вищевикладеного, для побудови курячого гнізда особливої ​​майстерності і навичок не потрібно. Матеріали можна використовувати підручні, інструменти - молот і цвяхи - знайдуться в кожному господарстві. Справа за малим - знайти прийнятне рішення і втілити ідею в життя!

Гнізда для курей несучок своїми руками можна зробити по фото, знаючи розміри. Експериментуйте, тоді ваші кури не будуть клювати яйця і порадують високою несучістю. При веденні фермерського господарства і вирощуванні птиці в домашніх умовах важлива спостережливість і кмітливість.