Гнізда для курей: своїми руками, щоб не клювали яйця, з яйцесброніком, розміри і креслення

 1. Вимоги до гнізда: виготовлення своїми руками
 2. види
 3. хитрі ящики
 4. З яйцесборніком
 5. Особливості хорошою конструкції: для якої кількості голів
 6. Ящики і плетений сідало з лози
 7. Розміри по сантиметрам
 8. матеріали
 9. Покрокова інструкція: креслення як влаштувати гніздо, розрахунок ухилу
 10. З яйцесборніком
 11. правильні розміри
 12. потрібні матеріали
 13. Покрокова інструкція
 14. Відео
 15. висновки

Будь-яка тварина потребує хорошого житло, про яке слід заздалегідь подбати. Місце утримання повинно бути обладнане відповідно до потреб конкретного вихованця. Це буде сприяти швидкій адаптації до нового місця і поліпшить продуктивні якості. Устаткування або клітки для утримання можна купувати готовими, або виготовляти з підручних засобів відповідно до вимог. Місце утримання курей має деякі відмінності в залежності від типу їх розведення. Наприклад, при утриманні яйценосних порід необхідно, в першу чергу, подбати про умови збереження яєць. Тоді не доведеться шукати їх по всьому курятнику або у важкодоступних місцях.

Вимоги до гнізда: виготовлення своїми руками

Незважаючи на те, що облаштування курника здається простою справою на перший погляд, - це не так. Для пташиних гнізд існують вимоги, які необхідно враховувати при облаштуванні житла для курей.

 1. Для гнізд краще вибирати сухе, тепле і трохи затінене місце, без протягів. Не варто вибирати для цього сирі місця або області поруч з входом в курник. Температурна норма для несучок становить 25 ° C, а взимку - не нижче 15 ° C.
 2. Розрахунок ведеться за принципом: одне житло не більше, ніж на 5 птахів. При більшій кількості можуть постраждати яйця.
 3. Будівлі слід піднімати вище 30 см над підлогою. Найбільш зручні параметри споруди - 30х30х30 см. У гнізда повинна бути дах зі скатом (кут не менше 45 °), а низ можна виготовити з сітки, для забезпечення вентиляції гнізда.
 4. Не слід кріпити гнізда безпосередньо на стіни. Через це знижується довговічність конструкції, а в зимовий час від холодних стін птиці можуть захворіти.
 5. Найбільш популярні матеріали для виготовлення - дерево і сталеві листи. Кожен з них має недоліки. Деревина менш довговічна, а сталеві листи досить слизькі для птахів.
 6. В оселі повинна бути підстилка , Досить важка, щоб птахи не могли викинути її. Для цього можна використовувати сіно або тирсу. Шар підстилки повинен бути на кілька сантиметрів нижче стінок гнізда.
 7. Гнізда можна розташовувати в окремій конструкції, але слід заздалегідь подбати про обігрів взимку .
Будь-яка тварина потребує хорошого житло, про яке слід заздалегідь подбати

Кури - істоти невибагливі. Тому гніздо для них облаштувати не дуже складно. Головне враховувати вище наведені вимоги при виготовленні і розміщенні гнізда.

Гнізда повинні бути зручними для птахів, інакше вони будуть відкладати яйця в недозволеному місці, від чого перевчити їх практично неможливо.

види

Починаючи будівництво курячих жител, слід врахувати основну спрямованість розведення несучок. Залежно від цього в конструкції може бути або бути відсутнім яйцесборнік. Якщо птахів заводять в першу чергу для висиджування потомства, то пристосування для збору яєць не так важливо. При яєчної спрямованості розведення необхідно подбати про збереження знесених яєць. Відповідно до цих вимог розрізняють два види гнізд - ящики і конструкції з яйцесборніком.

Про кращих породах курей-несучок читайте в даному матеріалі .

хитрі ящики

Такий тип являє собою невеликий дерев'яний будиночок з верхнім прорізом. Конструкція дозволяє створити комфортні умови для птиці. Оскільки несучки вибирають затінені і спокійні місця для кладки, подібна споруда підвищує інтенсивність несення яєць. Крім цього, таке гніздо легко спорудити самостійно, при цьому воно буде досить практичним. Щоб привчити молодих птахів нестися всередині ящика, досить помістити їх в нього і ненадовго закрити конструкцію.

З яйцесборніком

Параметри цих конструкцій варіюються в залежності від технології виготовлення і матеріалів. Однак, незалежно від цих параметрів, суть таких конструкцій в тому, щоб мінімізувати контактування птиці зі знесеними яйцями. Це особливо важливо, якщо несучки мають схильність клювати їх (розкльовувати). Гнізда обладнуються спеціальні шкарпетки піддонами, в які будуть збиратися яйця відразу після того, як кури їх знесли. Скільки часу курка висиджує яйця дізнайтеся тут .

Якщо при виготовленні такого пристрою припуститися помилки, яйця при зборі будуть пошкоджуватися або розбиватися.

Особливості хорошою конструкції: для якої кількості голів

При виготовленні та облаштуванні гнізд для птахів необхідно враховувати особливості різних видів конструкцій. На кінцевий результат впливають такі чинники:

 • місце розташування;
 • матеріали, що використовуються при виготовленні;
 • розмір поголів'я;
 • спрямованість розведення.

Виготовляючи самостійно куряче гніздо, варто подумати про зручність як для несучки, так і для птахівника.

При виготовленні гнізд слід враховувати породу птахів: для стандартних несучок підійдуть гнізда з параметрами 25х35х35 см, а для м'ясо-яєчних порід будуть потрібні конструкції не менше 30х40х45 см.

Ящики і плетений сідало з лози

Найбільш простий варіант гнізда для яєчних порід курей, але породам редбро і аям Цемані теж підійдуть. Конструкції, зсередини нагадують коробку, легко спорудити самостійно. Процес виготовлення не вимагає особливих знань, не займе багато часу і сил. Однак деякі особливості слід враховувати. Самостійне виготовлення обійдеться значно дешевше, ніж покупка готового виробу.

Розміри по сантиметрам

Такий вид гнізд зазвичай розташовують у вигляді «багатоквартирного будиночка». Щоб розрахувати розмір всієї конструкції, слід брати до уваги кількість птахів, які будуть використовувати її. На одне гніздо має бути не більше 5 птахів. Будова може бути як окремим, так і багатоярусним. При другому варіанті необхідно підвести драбинку до кожного ярусу для зручності птахів.

матеріали

Для побудови гнізд у вигляді ящиків знадобляться наступні будматеріали:

 • шматки фанери і брус;
 • кріпильні елементи (цвяхи, шурупи, саморізи);
 • лобзик;
 • молоток;
 • викрутка;
 • наждачний папір або напилок;
 • пила (ручна або електрична).

Кріпильні матеріали повинні бути не довше товщини дерев'яних елементів, інакше їх виступаючі кінці можуть нашкодити птиці.

Покрокова інструкція: креслення як влаштувати гніздо, розрахунок ухилу

 1. Провести ретельні розрахунки параметрів майбутньої конструкції відповідно до поголів'ям птахів. Після цього зробити детальний креслення.
 2. Уважно обробити всі дерев'яні елементи наждачним папером або напильником, для усунення неузгодженостей та гострих закінчень.
 3. Вирізати всі деталі майбутнього курія будови відповідно до креслення. При необхідності повторно обробити.
 4. З'єднати всі елементи між собою і закріпити брус з внутрішніх кутів. Це дозволить надати скриньки жорсткість.
 5. Влаштувати вхід в гніздо з невеликим порожком в нижній частині конструкції висотою близько 10 см. Вхід може бути у вигляді відкритої лицьової сторони ящика, або невеликого прорізаного отвори в одній зі стін.
 6. На відстані 10 см від входу закріпити горизонтальну рейку. Вона буде служити злітної майданчиком для птахів.

Як зробити сідало для курей розповість ця стаття .

Готову конструкцію необхідно досконально перевірити на наявність гострих частин, що виступають елементів кріпильних матеріалів або шорсткостей. Все це може завдати шкоди несучкам.

З яйцесборніком

Даний вид гнізд особливо актуальний для фермерських господарств з великим поголів'ям, або господарів, які займаються розведенням птахів заради отримання великої кількості яєць. Конструкція дозволяє швидко і безболісно збирати продукцію в зручне для власника час. При цьому кури майже не мають контакту з яйцями, тому не можуть завдати шкоди їхньому здоров'ю.

Чому кури не несуться дізнайтеся по цим посиланням .

Відмінною особливістю такої конструкції є легкий нахил підлоги. Завдяки цьому яйця скочуються в спеціальне відділення гнізда.

правильні розміри

Основні параметри не відрізняються від стандартних гнізд. За винятком статі під нахилом. Найбільш оптимальний варіант - кут нахилу 10 градусів. При такому влаштуванні продукція буде скочуватися в відсік збору, але не пошкодиться. У конструкціях з великою кількістю ярусів і секцій кут нахилу підлоги може становити 40 градусів.

потрібні матеріали

Для самостійного виготовлення гнізда з яйцесборніком потрібно:

 • будь-який деревний матеріал (оптимально - фанера);
 • кріпильні елементи (цвяхи, саморізи, шурупи);
 • наждачний папір;
 • молоток;
 • викрутка;
 • лобзик;
 • ножиці.

Крім того, конструкція такого виду вимагає особливого м'якого матеріалу для оббивки відсіку збору яєць. Для цих цілей можна використовувати повсть, лінолеум (виворітного стороною догори), або будь-яку м'яку тканину.

Для цих цілей можна використовувати повсть, лінолеум (виворітного стороною догори), або будь-яку м'яку тканину

Гніздо з яйцесборніком можна обладнати двома способами - з подвійним дном або спеціальним контейнером.

Покрокова інструкція

 1. Розрахувати необхідні розміри споруди і намалювати креслення відповідно до них.
 2. Вирізати з дерев'яних матеріалів елементи згідно з кресленням - бічні стіни, дно і дах.
 3. Ретельно зачистити всі деталі наждачним папером або напильником.
 4. Дно конструкції слід закріпити під ухилом по відношенню до задньої стінки гнізда. При цьому між стіною і нижньою частиною статі має залишатися простір, достатній для проходження яйця.
 5. Ключова риса такого гнізда - піддон, куди будуть скочуватися яйця. Його необхідно виготовити на 10 см довший основної будівлі, оббити дно м'яким матеріалом і прикріпити на передній частині невелику планку.
 6. Піддон кріпиться під тим же кутом, що і підлогу основної конструкції. Завдяки цьому яйця будуть скочуватися в нижні відділення без пошкодження.

Конструкція з контейнером для збору яєць виготовляється таким же чином. Єдиною відмінністю є те, що замість щілини між стіною і дном в нижній частині контейнера необхідно зробити отвір, діаметр якого буде злегка перевищувати розмір курячого яйця.

Відео

В даному відео розповідається і показується як зробити різні гнізда для курей.

висновки

 1. Гнізда для курей - прибуткове і нескладне заняття, якщо спочатку відповідально підходити до цього.
 2. Гнізда для птахів необхідно виготовляти (побудувати, робити потрібно правильно в домашніх умовах за схемою) відповідно до їх породою і спрямованістю розведення.
 3. Для курей, яким необхідно висиджувати пташенят, краще вибирати хитрі гнізда у вигляді ящиків, стелити на підлогу куди вони будуть гадити хорошу підстилку.
 4. Фермерським господарствам або власникам великої кількості птахів, що несуть яйця, слід віддавати перевагу саморобним гнізд з яйцесборніком. Це значно полегшить процес утримання, догляду та збору продукції.
 5. Житло для птахів можна виготовити самостійно своїми руками і навіть плести з лози. Це не вимагає особливих умінь, не забере багато часу і сил, але при цьому значно заощадить кошти.

Як зробити клітини для курей читайте тут .