Адвокат Генрі Резник захищатиме фігурантку "Нового величі" Анну Павликова

Генрі Резник   У справу захисту фігурантки Нового величі Анни Павликова погодився вступити заслужений юрист України, член Московської Гельсінської Групи, заступник голови експертної ради при Уповноваженому з прав людини в РФ, віце-президент Федеральної палати адвокатів РФ Генрі Резник Генрі Резник

У справу захисту фігурантки "Нового величі" Анни Павликова погодився вступити заслужений юрист України, член Московської Гельсінської Групи, заступник голови експертної ради при Уповноваженому з прав людини в РФ, віце-президент Федеральної палати адвокатів РФ Генрі Резник. Про це повідомляє ОВС-Інфо.

У справі також залишаються основні адвокати Павликова - Ольга Карлова і Микола Фомін.

Анну Павликова затримали 15 березня, на той момент їй не було 18 років. Після затримання правоохоронці погрожували їй застосуванням насильства.

У травні в Дорогомиловском районному суді проходило засідання по продовженню арешту. Тоді дівчину не доставили до суду, а возили в автозаку. На самому засіданні суддя прочитала сторінки справи і пішла виносити рішення, не вислухавши думки сторін. Крім того, Павликова не повідомили про засідання. Про те, що воно пройшло, дівчина дізналася від адвоката.

Пізніше Мосміськсуд визнав це порушенням в організації судового процесу і повернув справу про продовження терміну арешту Павликова в суд першої інстанції.

адвокат Карлова розповідала , Що у її підзахисної в СІЗО загострилися проблеми з серцем, з'явилися сильна тахікардія і судоми в ногах. У червні стало відомо, що Павликова перевели в лікарню СІЗО. У липні дівчину на один день поміщали до цивільної лікарні для обстеження.

26 липня Мосміськсуд затвердив арешт Павликова і скоротив утримання під вартою до 13 серпня: раніше Дорогомиловский районний суд продовжив арешт дівчата до 13 вересня.

31 липня Тверський районний суд Москви оштрафував правозахисника, лідера руху "За права людини", члена Московської Гельсінкської Групи, заступник голови правління фонду "На захист прав ув'язнених" Льва Пономарьова на 10 000 рублів за проведення 23 липня одиночного пікетування біля будівлі Генеральної прокуратури РФ в підтримку Анни Павликова і Марії Дубовик.

У справі "Нового величі" - організації, створеної, судячи з матеріалів справи, впровадженими співробітниками, - десять обвинувачених. Шестеро з них перебувають в СІЗО, четверо під домашнім арештом.

Всі десять осіб звинувачуються в організації діяльності екстремістського співтовариства (ст. 282.1 КК). При цьому звинувачення будується на свідченнях трьох чоловіків, які заарештовані були. Один з них розповідав, що був впроваджений в групу за завданням. Протоколи допитів цих людей практично повністю вилучені з матеріалів справи. Один з трьох написав статут організації, збирав гроші, орендував приміщення для зустрічей. Ніхто з них арештований не був.