Акції ВАТ «ГМК« Норільський нікель »

  1. Орієнтир на інвестиційну привабливість
  2. Реструктуризація XXI століття
  3. ВАТ «ГМК« Норільський нікель »- акціонер
  4. Цінні папери ВАТ «Норільський нікель»
  5. Прогнози з цінних паперів ВАТ «ГМК« Норільський нікель »

ВАТ «ГМК« Норільський нікель »є головним підприємством групи гірничо-металургійних компаній Росії ВАТ «ГМК« Норільський нікель »є головним підприємством групи гірничо-металургійних компаній Росії. Це найбільше в світі об'єднання по виробництву нікелю і паладію і один з масштабних постачальників платини і міді. Крім цього, ГМК виробляє золото, кобальт, іридій, хром, рутеній, срібло, сірку, телур і селен. підприємство було сформовано з кількох металургійних комбінатів в 1989 році і було 100-відсоткової власністю держави. Але фінансові показники були вкрай низькими. Ситуація була кардинально змінена в 1993 році Указами Президента РФ. Було проведено перетворення, а так само компанія змінила назву і структуру - воно стало російським акціонерним товариством «НорНікель». У наступному році підприємство пройшло процедуру приватизації. Така формація була більш успішною. Фінансові показники стали трохи вище, але все ж компанія потребувала кардинальної реструктуризації.

Орієнтир на інвестиційну привабливість

У 1995 році пакет акцій, що належав державі, був проданий представникам ОНЕКСІМ банку. Угода перевищило ринкову вартість на 10% (але існують і інші неофіційні версії подій приватизації підприємства). За пакет з 38% акцій було сплачено $ 280 мільйонів або $ 14,2 за кожен цінний папір. Так само відповідно до умов конкурсу були компенсовані борги підприємства, і почалося фінансування інвестиційної програми. Всього ОНЕКСІМ банк заплатив $ 680 млн за 51% акцій і $ 1,3 млрд безпосередньо за компанію. Програма інвестування була запущена, практично, відразу. У 1997 році почалося впровадження сучасних моделей управління та здійснення масштабних заходів для збільшення інвестиційної привабливості. У даних рамках були створені: ВАТ «Норильського гірська компанія» і ВАТ «Кольська гірничо-металургійна компанія».

Реструктуризація XXI століття

В першу чергу реструктуризували   капітал підприємства В першу чергу реструктуризували капітал підприємства . Від РАО «Норільський нікель» він був переведений на ВАТ «Норильського гірська компанія», а вже в 2001 році це була власність ВАТ «ГМК« Норільський нікель ». Таким чином, була централізована видобуток дорогоцінних і кольорових металів в Російській Федерації. Для того щоб ВАТ «ГМК« Норільський нікель »стало найбільшим вітчизняним виробником золота в 2002 році йому була продана група« Полюс », куди перевели і всі наявні золотодобувні активи підприємства. (У 2006 році золотодобувні активи підприємства були виведені в окрему структуру «Полюс золота»). Далі могли піти інші злиття, поглинання і перекупки, але конфлікт акціонерів завадив процесу. Ситуація була згладжена лише в 2012 році.

ВАТ «ГМК« Норільський нікель »- акціонер

Хто є власниками акцій ВАТ «ГМК« Норільський нікель »- тема досить складна. Ясен факт, що головними держателями цінних паперів є Володимир Потанін (офіційно - понад 28%) і Олег Дерипаско (офіційно - понад 25%). Решта акціонерів або постійно змінюються, або сильно завуальовані. капіталізація підприємства на жовтень 2014 року склала 1133 млрд рублів. статутний капітал до вересня 2013 року складав понад 173 мільйонів рублів, який був розділений на рівнозначне кількість акцій, вартістю в 1 рубль . 2 вересня цього року частина цінних паперів була погашена. На сьогоднішній день статутний капітал ВАТ «Норільський нікель» перевищує 158 мільйонів рублів і так само розділений на рівнозначне кількість акцій, ціною в 1 рубль.

Цінні папери ВАТ «Норільський нікель»

•   Акції звичайні   бездокументарні іменні Акції звичайні бездокументарні іменні. Дані цінні папери підприємства мають високий рівень ліквідності і входять в індекс «блакитних фішок» ММВБ (перший котирувального листа). Торгуються з тікером - GMKN. У вільному обігу перебуває 0,24% від загальної кількості акцій.

• GDR ( глобальні депозитарні розписки ). GDR були випущені і розміщені в кількості - понад 581 мільйонів штук. банк депозитарій «Банк Нью-Йорка Mellon». Конвертуються з коефіцієнтом 1 / 0,1. На Франкфуртській біржі торгуються з грудня 2002 року з тікером NNIA. На Лондонській біржі представлені з вересня 2004 року з тікером MNOC. Дані цінні папери включені в індекс FTSE Russia IOB.

• Корпоративні облігації . За час існування ВАТ «ГМК« Норільський нікель »було випущено 4 тиражі корпоративних облігацій: БО-01, БО-02, БО-03 і БО-04. Цінні папери мав статус купонних, документарних, на пред'явника. Розміщувалися публічно, за відкритою підпискою. номінальна вартість - 1 тисяча рублів. Дивіденди виплачувалися 2 рази в рік. Середня ставка за відсотками - 7,9%. лістинг пройшли на ММВБ за котирувальному списку №1. Випуски включені в індекси: Cbonds-RBI RU BBB, Cbonds-CBI RU BBB і Cbonds-CBI RU 13Y.

• Єврооблігації. За час існування ВАТ «ГМК« Норільський нікель »було випущено 2 тиражу єврооблігацій: ГМК Норільський нікель 2017 і ГМК Норільський нікель 2020. Дані цінні папери мають статус купонних, бездокументарних, іменних. Розміщувалися публічно. Вартість одного лота - 1 тисяча доларів США. Виплати власникам здійснюються 2 рази в рік. Середня ставка за відсотками - 5,5%. Включені в індекс Euro-Cbonds IG Russia. Рейтинг емітента: Baaa2, ВВВ- і BB +. Пройшли лістинг на фондовій біржі Лондона.

Прогнози з цінних паперів ВАТ «ГМК« Норільський нікель »

У 2014 році в зв'язку з забороною на експорт індонезійських нікелевих руд, вартість металу небачено зросла. Хоча надмірність пропозицій залишається фактом. Зростання вартості триває з початку року і до сих пір. А, отже, власники акцій «ГМК« Норільський нікель »стануть головними бенефіціарами. але введені санкції в зв'язку з українською кризою можуть змінити ситуацію, оскільки ГМК 8% продукції поставляє в Сполучені Штати і більше 60% - в країни Євросоюзу. Якщо виникне необхідність зміни одержувачів, то в Європі виникне дефіцит металу і зростання цін, але призведе до збитків «НарНікель».