Котирування акцій Xiaomi падають після IPO

Котирування акцій Xiaomi, китайського виробника смартфонів і маси іншої електроніки, впали на 4% під час дебютних торгів на гонконгської біржі в понеділок. Поганий знак, враховуючи той факт, що і інші китайські компанії хочуть поступово перейти до публічних торгів своїми акціями. Така реакція ринку може багатьох відлякати від ідеї про IPO. Котирування акцій Xiaomi, китайського виробника смартфонів і маси іншої електроніки, впали на 4% під час дебютних торгів на гонконгської біржі в понеділок

Другий праворуч - голова і засновник Xiaomi Лей Юн (Lei Jun), під час дебюту акцій його компанії на гонконгської біржі (Bobby Yip / Reuters)

Xiaomi є давнім китайським технологічним улюбленцем. Компанія стала одним з найбільших в світі виробників смартфонів, значно зміцнилася в Індії і активно виходить на ринки інших країн. Вона має всі шанси стати однією з небагатьох китайських технологічних компаній, яка росте за межами своєї країни.

Але фінансові звіти компанії показують, що вона насилу виходить за рамки дешевих гаджетів і повільно розширюється в потенційно більш прибутковий бізнес онлайн-послуг. Xiaomi також відклала свої плани з продажу акцій в материковому Китаї, що могло б надати їй доступ до капіталів ще більшого числа інвесторів. Гонконг є китайським містом, але багато в чому діє автономно, так що інвестиційні обмеження Китаю не поширюються на інвесторів по всьому світу, які бажають купувати там акції.

Неясно, як невтішні справи з первинним пропозицією акцій Xiaomi вплинуть на інші високотехнологічні компанії, яких Гонконг сподівається залучити. Місто-республіка спеціально спростив законодавство, щоб залучити більше іменитих китайських технологічних компаній і отримати вигоду від одного з найбільших в світі онлайн-бумів. Зокрема, влада сподівається на зацікавленість Didi Chuxing (китайський аналог Uber) і Ant Financial (фінансовий підрозділ групи Alibaba), які теж планують IPO.

Якщо ви знайшли помилку - виділіть необхідний текст і натисніть CTRL + ENTER.