«Пітерленд» злили з «Вотервіль»

Норвезька Wenaas group розірвала договір оренди аквапарку на Васильєвському острові з «Пітерлендом» Олександра Кожина. Причиною розриву відносин став конфлікт через орендної плати. Норвезька Wenaas group розірвала договір оренди аквапарку на Васильєвському острові з «Пітерлендом» Олександра Кожина

Олександр Дроздов / Інтерпресс

Якщо власнику і орендарю не вдасться прийти до компромісу, то скандальний аквапарк, який пропрацював після останнього закриття трохи більше року і знову припинив роботу, може осушити басейни надовго. Швидко знайти нового оператора норвежцям вдасться навряд чи, вважають учасники ринку.

Про те, що ТОВ «Аквапарк Білдінг», дочка норвезької компанії Wenaas Group, розірвало договір оренди з ТОВ «Аквапарк« Пітерленд »в односторонньому порядку, розповів« Фонтанці »його генеральний директор Георгій Чернов. За словами Чернова, причиною стала «величезна заборгованість» по орендній платі. Суму топ-менеджер не назвав, однак зазначив, що компанія «не стала б розривати договір через невеликі поточних заборгованостей». «У бізнесі бувають тимчасові борги, але ми не побачили бажання погашати їх», - заявив він.

Раніше «Фонтанка» повідомляла, що аквапарк «Пітерленд-2» на вулиці Кораблебудівників 23 грудня зупинив роботу . На своєму сайті компанія пояснила це «технічними причинами». Однак що це за причини і коли вони будуть усунені, в компанії пояснити не змогли.

Георгій Чернов повідомив, що водний комплекс був закритий за його розпорядженням «після дотримання всіх необхідних за російським законодавством процедур». Про подальшу долю аквапарку Wenaas буде думати після новорічних свят. Втім, якщо власники «Пітерленда» погодяться погасити борги, норвежці готові переукласти договір з ними.

У прес-службі «Пітерленда» розповіли дещо іншу версію подій. «Орендна ставка, виставлена ​​компанією-власником водного комплексу, була завищеною, що не давало прибутку аквапарку« Пітерленд 2 », - пояснили« Фонтанці »в компанії. В даний момент сторони не можуть домовитися про подальшу оренду аквапарку, як наслідок, «Пітерленд 2» не функціонує, додала представник компанії, проте на питання про наявність заборгованості відповідь отримати не вдалося.

У картотеці арбітражу немає позовів ТОВ «Аквапарк Білдінг» до ТОВ «Аквапарк« Пітерленд ». На питання про перспективу стягнення боргів в судовому порядку Георгій Чернов не відповів.

Це не перший раз, коли аквапарк на Василівському острові зупиняє роботу. Запущений у 2006 році під назвою «Вотервіль», комплекс вже квітні 2008 року був змушений на місяць осушити басейни за рішенням Василеостровского районного суду через те, що вода в них не відповідала санітарним нормам. У 2013 році він припиняв діяльність на півроку: перевірки, проведені після того, як в аквапарку потонув 7-річний хлопчик, виявили кілька десятків порушень, хоча сама кримінальна справа була припинена . В 2014 році аквапарк знову закрили для проведення слідчих дій після того, як в ньому мало не захлинувся чотирирічна дитина. Втім, тоді ходили чутки, що «Вотервіль» спеціально «закривають» під запущений в 2012 році аквапарк «Пітерленд», серед співвласників якого тоді був Сергій Матвієнко.

Саме «Пітерленд» влітку 2015 року стало орендарем аквапарку на Васильєвському острові. У листопаді того ж року водний комплекс відновив роботу під вивіскою «Пітерленд-2».

Відмова від самостійного управління аквапарком Wenaas пояснила бажанням зосередитися на готельному бізнесі (в Петербурзі їй належить кілька готелів, включаючи Park Inn Пулковська і Park Inn Прибалтійська. - Прим. Ред.). Контракт був укладений строком на п'ять років. Його умови не розкривалися, проте NAI Becar оцінювала, що орендар платить не фіксовану ставку, а 4-6% від обороту.

За даними СПАРК, власником «Аквапарк« Пітерленд »є компанія« Ліджоріо Лімітед », якій також належить ЗАТ« Стрёмберг », котра управляє ТРК« Пітерленд »з однойменною аквапарком. Бенефіціаром «Ліджоріо Лімітед» є Олександр Кожин, колишній глава комітету з транспортно-транзитної політики Петербурга.

Генеральний директор ЗАТ «Стрёмберг» Олексій Рижков пояснив «Фонтанці», що орендований у норвежців аквапарк не виправдав фінансових очікувань. Через погану транспортної доступності у нього було мало відвідувачів. «Крім того,« Пітерленд 2 »не зміг отямитися від репутації колишнього« Вотервіль », в якому постійно відбувалися ПП з постраждалими і трагічні випадки», - пояснив він.

Приносив прибуток «Пітерленду» власний аквапарк, компанія не розкриває. Однак, за даними СПАРК, 2015 рік «Аквапарк« Пітерленд », тоді не взяв в управління колишній« Вотервіль », закінчив зі збитком в 9 млн рублів, при цьому його виручка склала 202 млн рублів, скоротившись майже на третину в порівнянні з 2014 роком .

Чи не найсприятливіша ситуація і у торговій частині проекту. Так, в 2015 році ЗАТ «Стремберг» при виручці 532 млн рублів отримало збиток в 103 млн рублів. Крім того, до компанії заявлені вимоги по невиконаним зобов'язанням на 579 млн рублів. У 2016 році ситуація, очевидно, не покращилася. «З точки зору заповнюваності« Пітерленд »не найуспішніший проект», - розповів «Фонтанці» представник одного з петербурзьких брокерів, хоча відсоток вільних площ не уточнив.

Не додає компанії стійкості і корпоративний конфлікт. Колишній партнер Олександра Кожина челябінський девелопер Артур Нікітін, власник холдингу «Стройсвязьурал 1» (РСУ-1), з 2008 року засинає позовами компанії підприємця , Намагаючись довести свої права на частину бізнесу, в який він, за його словами, вклав понад 1,5 млрд рублів.

Втім, якщо власникам «Пітерленда» і Wenaas group не вдасться домовитися, у норвежців можуть виникнути проблеми з підбором нового орендаря.

«Знайти іншого оператора на такий об'єкт неможливо - їх просто більше немає», - вважає Катерина Лапіна. Єдиним логічним виходом може бути повернення до самостійного керування водним комплексом.

Галина Бояркова, «Фонтанка.ру»